reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Wsparcie dla zagranicznych firm na założenie firmy w Polsce

Wsparcie dla zagranicznych firm na założenie firmy w Polsce

Każda zagraniczna firma, która chciałabym założyć i prowadzić swój biznes w Polsce może otrzymać wsparcie finansowe. Takie działanie jest możliwe w ramach konkursu Poland Prize. Właśnie rozpoczął się nabór dla zainteresowanych podmiotów. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać wsparcie i ile pieniędzy można dostać?

Założenie firmy w Polsce przez zagraniczną firmę

Zagraniczne innowacyjne firmy mogą otrzymać pomoc w prowadzeniu biznesu w Polsce. Taką możliwość stwarza konkurs Poland Prize finansowany z funduszy unijnych. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór dla organizacji, które pomogą zagranicznym startupom. Maksymalne dofinansowanie dla wspieranych startupów to nawet kilkaset tysięcy złotych.

- Inwestycje w startupy to jeden ze sposobów na większą innowacyjność polskiej gospodarki. Zagraniczne innowacyjne firmy mogą otrzymać pomoc w prowadzeniu biznesu w Polsce. Taką możliwość stwarza Konkurs Poland Prize finansowany z funduszy unijnych. Chcemy poprzez ten konkurs zachęcić zagraniczne startupy do rozpoczęcia działalności w Polsce. Przedsiębiorcy z zagranicy mogą liczyć na wsparcie we wprowadzeniu ich w polskie środowisko startupów – mówi Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Polecamy: Nowe technologie w pracy księgowych

Dla kogo jest konkurs Poland Prize?

Konkurs „Programy Akceleracyjne – Poland Prize: oferta dla akceleratorów” ma na celu zachęcenie zagranicznych startupów do rozpoczęcia działalności w Polsce. Przedsiębiorcy z zagranicy mogą liczyć na wsparcie we wprowadzeniu ich w polskie środowisko startupów. Budżet programu wynosi 60 mln zł.

Kiedy rozpoczyna się nabór wniosków?

Nabór wniosków rozpocznie się 18 listopada 2020 r. i potrwa do 9 grudnia 2020 r.

Konkurs jest finansowany z Programu Inteligentny Rozwój.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA   

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

HADY KANCELARIA PRAWA GOSPODARCZEGO I PRAWA PRACY

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama