REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak wybrać odpowiedni software house?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Jak wybrać odpowiedni software house?
Jak wybrać odpowiedni software house?

REKLAMA

REKLAMA

Software house to inna nazwa przedsiębiorstwa zajmującego się tworzeniem oprogramowania. Współcześnie takie firmy, tworząc rozwiązania IT, dużą wagę przywiązują do analizy procesów i potrzeb biznesowych klienta, tworzenia specyfikacji funkcjonalnej, testowania aplikacji oraz jej integracji z innymi systemami. Przedsiębiorstwa z tej branży zajmują się przede wszystkim tworzeniem aplikacji dedykowanych i oprogramowania na zamówienie.

Najważniejszy pierwszy krok

Współcześnie technologia cyfrowa osiągnęła tak wysoki poziom, że stała się nieodłącznym elementem życia zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania firmy pozbawionej odpowiedniej infrastruktury informatycznej umożliwiającej obsługę napływających danych, ich magazynowanie i przetwarzanie oraz pozwalającej na łatwe połączenie się z internetem i wykorzystywanie jego zasobów. Dlatego jest niesłychanie istotne, aby już na etapie planowania rozpoczęcia działalności gospodarczej zatroszczyć się o wybór jak najlepszej firmy, która zapewni odpowiednie dla potrzeb konkretnego profilu przedsiębiorstwa oprogramowanie i obsługę infrastruktury IT. Innymi słowy, potrzebny jest właściwy Software House.

REKLAMA

Tylko na podstawie jakich kryteriów wybrać takowy?

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które dopomogą w podjęciu decyzji co do współpracy z odpowiednim Software Housem.

Kryteria Wyboru

REKLAMA

Sprawa pierwsza: Software House powinien umieć zadbać o odpowiednią komunikację ze swoim klientem. Współpraca nie powinna ograniczać się do napisania i zainstalowania programu, ale objąć też takie aspekty jak doradztwo, wspólne opracowywanie jak najlepszych rozwiązań, odpowiednie objaśnienie klientowi kwestii technologicznych, angażowanie się Software House'u w budowę wizji produktu czy rozwiązywanie powstałych ewentualnie konfliktów.

Sprawa druga: zawsze powinno się skontrolować doświadczenie konkretnego Software House'u pod kątem potrzeb naszej firmy. W tym celu należy sprawdzić portfolio firmy informatycznej, ze szczególnym uwzględnieniem takich spraw jak sektory usług z jakimi ona współpracuje, jakie zrealizowała już projekty, jakie rozwiązania technologiczne stosuje itp.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sprawa trzecia: dobrze jest uzyskać wiedzę na temat sposobu i narzędzi pracy, dzięki którym Software House wykonuje zlecone mu projekty. Chodzi tu konkretnie o odpowiednie systemy i metodologie. Przykładem systemu może być Waterfall (Jest to jeden z kilku rodzajów procesów tworzenia oprogramowania zdefiniowany w inżynierii oprogramowania. Wykonuje on podstawowe czynności jako odrębne fazy projektowe, w porządku jedna po drugiej. Każda czynność to kolejny schodek  czyli kaskada), a metodologii: Agile (programowanie zwinne -  grupa metod wytwarzania oprogramowania opartego na programowaniu iteracyjno-przyrostowym, powstała jako alternatywa do tradycyjnych metod typu waterfall).

Sprawa czwarta: właściwe referencje. Zawsze warto poszukać w sieci opinii na temat ewentualnego współpracownika, informacji o jego ewentualnych nagrodach czy certyfikatach.

REKLAMA

Sprawa piąta: Należy zwrócić uwagę na transparentność firmy będącej w naszym kręgu zainteresowań. Rzetelne przedsiębiorstwo dokładnie oszacuje koszty usługi, tłumacząc szczegółowo, co wygeneruje konkretne koszta. Świadczy to o uczciwości potencjalnego współpracownika.

Sprawa szósta: bezpośrednia znajomość. Powierzając przyszłość swojej firmy danej osobie/osobom, dobrze jest poznać je osobiście.  Takie spotkanie pozwoli na ocenę, czy nasz partner jest osoba rzetelną, konkretną i znającą się na swojej pracy.

Sprawa siódma: istotna jest sama lokalizacja Software House. Jeżeli jest on umiejscowiony stosunkowo daleko od siedziby naszej firmy, powinno się sprawdzić, czy ma on doświadczenie w prowadzeniu prac na odległość.

Sprawa ósma: koniecznie trzeba upewnić się, czy stosowane przez Software House technologie oraz posiadane kompetencje są właściwe, albo wystarczające dla realizacji naszych celów.

Uwzględniając wszystkie powyższe czynniki, znacząco minimalizuje się ryzyko podjęcia współpracy z firmą informatyczną, która nie spełni naszych oczekiwań, przysparzając nam naprawdę sporych kłopotów. Aby być w jeszcze większym stopniu pewnym swojego kooperanta, można przyjrzeć się jeszcze dwóm aspektom: czy nasz projekt dla którego wynajmujemy Software House będzie wymagał wstępnej współpracy pilotażowej, czy będzie od razu podjąć pełną współpracę z podmiotem; a jeżeli pilotaż okaże się konieczny, czy firma będzie skłonna go przeprowadzić? Następnie warto jest dowiedzieć się, czy Software House dokłada odpowiednich starań w kwestiach dotyczących wydajności tworzonych systemów, ich użyteczności, jakości stosowanych rozwiązań technologicznych i zabezpieczeń?

Będąc wyposażonym w taką wiedzę można bez większych obaw dokonać ostatecznego wyboru.

Polecamy: Prenumerata elektroniczna Dziennika Gazety Prawnej

S-NET
Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny,​ ​sprzęt​ ​sieciowy,​ ​outsorcing​ ​IT.
Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ten głos zaboli polityków. "Do 2030 roku zabraknie nam prądu, firmy uciekną za granicę"
PIBP: Nakaz zatrudniania minimum czterech osób na podstawie umowy o pracę, w pełnym wymiarze czasu pracy jako jeden z głównych warunków do otrzymania zezwolenia na prowadzenie działalności w usługach funeralnych

PIBP: Nakaz zatrudniania minimum czterech osób na podstawie umowy o pracę, w pełnym wymiarze czasu pracy jako jeden z głównych warunków do otrzymania zezwolenia na prowadzenie działalności w usługach funeralnych. Jak powinno wyglądać zatrudnienie w firmach z branży pogrzebowej? Co z nowelizacją Prawa Pogrzebowego?

Ponad 80 proc. specjalistów pozytywnie ocenia szkolenia z cyberbezpieczeństwa przeprowadzane w firmie

Szybki rozwój technologii oraz zwiększone ryzyko cyberataków przyczyniają się do rosnącego zainteresowania bezpieczeństwem IT. Zdaniem szkolonych menadżerów, szkolenia z cyberbezpieczeństwa przeprowadzane w firmie: są nie tylko potrzebne, ale i skuteczne.

Dłużnicy wykorzystują brak znajomości prawa u wierzycieli i specjalnie zwlekają z zapłatą za faktury, traktując zwłokę jako formę bezpłatnego kredytu. Powinni i mogą jednak słono za to zapłacić

Słaba znajomość podstawowych przepisów prawa finansowego u przedsiębiorców sprawia, że dłużnicy celowo przeciągają płatności, zyskując w ten sposób darmowy, nieoprocentowany kredyt. Dzieje się to w czasie, gdy zatory płatnicze w polskich przedsiębiorstwach cały czas rosną, a utrata płynności finansowej jest realnym zagrożeniem dla małych i średnich firm.

REKLAMA

Czy wspólnik mniejszościowy zawsze jest na straconej pozycji?

Wspólnik posiadający mniejszościowy pakiet udziałów w spółce z o.o. nie musi już na starcie znajdować się na przegranej pozycji w potencjalnym sporze ze wspólnikiem większościowym. Kluczowe jest, aby taki udziałowiec znał swoje prawa w spółce oraz aktywnie i umiejętnie z nich korzystał, co w ostatecznym rozrachunku może przyczynić się do skutecznej obrony interesu wspólnika mniejszościowego i zachowania przez niego wpływu na spółkę.

Polski Akt o Dostępności – jakie zmiany czekają przedsiębiorców?

Od 28 czerwca 2025 r. produkty i usługi wprowadzane na rynek będą musiały spełniać określone wymogi i być dostosowane również do osób z niepełnosprawnościami. To oznacza wiele zmian również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Polski Akt o Dostępności – jak się przygotować?

Już pod koniec czerwca wchodzi w życie Polski Akt o Dostępności. Nowe przepisy oznaczają dla przedsiębiorców nie tylko obowiązki, ale i nowe możliwości. Kogo dotyczą te zmiany? Co czeka konsumentów, a co przedsiębiorców? Skąd można wziąć pieniądze na ich wprowadzenie?

Zaprojektuj z nami swoją pierwszą innowację – poznaj bezpłatną usługę Innovation Coach i weź udział w wydarzeniu w Łodzi

W dobie dynamicznych zmian technologicznych i rosnącej konkurencji, przedsiębiorcy coraz częściej poszukują sposobów na wdrażanie innowacji w swoich firmach. Nie każdy jednak wie, od czego zacząć, jak zdobyć fundusze na rozwój, czy jak skutecznie przejść przez proces planowania i realizacji innowacyjnego projektu.

REKLAMA

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek?

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek? W ubiegłym roku z odroczenia terminu płatności składek najczęściej korzystali mali płatnicy.

Przewodnik po spółce w Delaware – wszystko, co musisz wiedzieć zanim założysz firmę w USA

Założenie spółki w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności w stanie Delaware, to marzenie wielu przedsiębiorców – zarówno z Polski, jak i z całego świata. Delaware od dekad uważany jest za światowe centrum dla biznesu dzięki swojej wyjątkowej legislacji, przyjaznemu klimatowi dla przedsiębiorców oraz elastycznym strukturze prawnej. Ale czy spółka w Delaware to dobry wybór dla każdego? I co warto wiedzieć zanim złożysz wniosek o rejestrację?

REKLAMA