REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Na co zwracać uwagę, a co pominąć wybierając TV do firmy?

Kamil Rogala
Zdawałoby się, że kontrast to bardzo ważna cecha, jednak informacje podawane przez producentów potrafią bardzo zmylić.
Zdawałoby się, że kontrast to bardzo ważna cecha, jednak informacje podawane przez producentów potrafią bardzo zmylić.

REKLAMA

REKLAMA

Skoro już wiemy, jakie typy telewizorów możemy spotkać na sklepowych półkach warto zastanowić się, co one tak naprawdę oferują. Telewizor to nie tylko typ matrycy oraz przekątna ekranu. Na dane telewizora oraz na jego ogólną jakość składa się wiele czynników, dlatego też warto dowiedzieć się na co zwracać uwagę podczas kupna telewizora do firmy, a co można pominąć i tym samym trochę zaoszczędzić.

REKLAMA

Jeśli już wybraliśmy odpowiednią technologię (LCD, LCD LED czy plazma) oraz wielkość ekranu, warto sięgnąć po specyfikację techniczną interesującego nas modelu i sprawdzić, co oferuje. Na początku warto zwrócić uwagę na kontrast, choć tak naprawdę wartości podane przy tej rubryce na niewiele nam się zdadzą. Czemu? Niestety w dobie wszędobylskiego marketingu niemal każda firma podaje inne wartości, które tak naprawdę nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Jeśli na opakowaniu widzimy nadrukowane ogromną czcionką dane typu: Kontrast 1000000000:1, nie dajmy się zwieźć pozorom.

REKLAMA

Zdawałoby się, że kontrast to bardzo ważna cecha, jednak informacje podawane przez producentów potrafią bardzo zmylić. Ogólnie rzecz biorąc, kontrast określa między najjaśniejszą bielą i najgłębszą czernią, jaką telewizor jest w stanie wyświetlić. O ile porównanie wartości między poszczególnymi modelami danej marki może być przydatne, to już porównywanie kilku producentów może okazać się zgubne. O ile jeden producent będzie prawdomówny i poda kontrast 4000:1, to już drugi producent z fantazją napisze 100000:1, naiwny klient z pewnością się na to skusi. Nie dajmy się oszukać i sprawdzajmy specyfikację nieco dokładniej.

Sprawdź również: Operacje NFC – niezbędne urządzenia i kwestie bezpieczeństwa

Po sprawdzeniu kontrastu, zwróćmy uwagę na to, jakie kąty widzenia oferuje dany model. Oczywiście znajdziemy to w specyfikacji, ale tak jak w przypadku kontrastu, dane te są bardzo często przesadzone. Osobiście spotkałem się z danymi mówiącymi, że kąt widzenia w danym modelu przekracza 180 stopni… To ciekawe, gdyż wskazywałoby to na to, że obraz widoczny jest nawet za wyświetlaczem. Magia!

Wracając do poważnych spraw. Kąt widzenia najlepiej sprawdzać osobiście testując dany model w sklepie. Jeśli wybieramy telewizor LCD lub LCD LED nie spodziewajmy się, że stojąc obok telewizora obraz będzie idealny. O wiele lepiej pod tym względem spisują się telewizory plazmowe. Tak czy inaczej, zanim uwierzymy w dane producenta, sprawdźmy dany model osobiście w sklepie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Microsoft Office 2010 – jak się odnaleźć po przesiadce z Office 2003?

REKLAMA

Kolejne dane producentów, które powinniśmy przyjmować z ogromnym dystansem to ilość kolorów oraz częstotliwość odświeżania. O ile ilość kolorów jest coraz rzadziej wymieniana przez producentów (nic w tej materii nie może się zmienić, gdyż dana technologia oferuje stałą ilość kolorów), to już w przypadku częstotliwości odświeżania wielu producentów puszcza wodze fantazji siejąc straszne herezje. Na rynku można spotkać modele z odświeżaniem na poziomie nawet 600 Hz. Przypomnijmy, że odświeżanie polega na ilości prezentowanych obrazów na sekundę, więc odświeżanie 600 Hz pozwala na wyświetlenie nawet 600 obrazów na sekundę!

Po pierwsze, ludzkie oko nie dostrzeże różnicy między 100 Hz, a 200 Hz, nie mówiąc już o 600 Hz. Po drugie, większość filmów kręcona jest sprzętem rejestrującym 23-24 klatki na sekundę, więc o zwiększonej płynności nie może być mowy. Morał z tego taki, że dopłata do funkcji, która jest kompletnie zbędna i której nigdy nie odczujemy jest bezsensowna.

Warto przeczytać: Czy wybór domeny wpływa na efektywność reklamy?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA