REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Na co zwracać uwagę, a co pominąć wybierając TV do firmy?

Kamil Rogala
Zdawałoby się, że kontrast to bardzo ważna cecha, jednak informacje podawane przez producentów potrafią bardzo zmylić.
Zdawałoby się, że kontrast to bardzo ważna cecha, jednak informacje podawane przez producentów potrafią bardzo zmylić.

REKLAMA

REKLAMA

Skoro już wiemy, jakie typy telewizorów możemy spotkać na sklepowych półkach warto zastanowić się, co one tak naprawdę oferują. Telewizor to nie tylko typ matrycy oraz przekątna ekranu. Na dane telewizora oraz na jego ogólną jakość składa się wiele czynników, dlatego też warto dowiedzieć się na co zwracać uwagę podczas kupna telewizora do firmy, a co można pominąć i tym samym trochę zaoszczędzić.

REKLAMA

Jeśli już wybraliśmy odpowiednią technologię (LCD, LCD LED czy plazma) oraz wielkość ekranu, warto sięgnąć po specyfikację techniczną interesującego nas modelu i sprawdzić, co oferuje. Na początku warto zwrócić uwagę na kontrast, choć tak naprawdę wartości podane przy tej rubryce na niewiele nam się zdadzą. Czemu? Niestety w dobie wszędobylskiego marketingu niemal każda firma podaje inne wartości, które tak naprawdę nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Jeśli na opakowaniu widzimy nadrukowane ogromną czcionką dane typu: Kontrast 1000000000:1, nie dajmy się zwieźć pozorom.

REKLAMA

Zdawałoby się, że kontrast to bardzo ważna cecha, jednak informacje podawane przez producentów potrafią bardzo zmylić. Ogólnie rzecz biorąc, kontrast określa między najjaśniejszą bielą i najgłębszą czernią, jaką telewizor jest w stanie wyświetlić. O ile porównanie wartości między poszczególnymi modelami danej marki może być przydatne, to już porównywanie kilku producentów może okazać się zgubne. O ile jeden producent będzie prawdomówny i poda kontrast 4000:1, to już drugi producent z fantazją napisze 100000:1, naiwny klient z pewnością się na to skusi. Nie dajmy się oszukać i sprawdzajmy specyfikację nieco dokładniej.

Sprawdź również: Operacje NFC – niezbędne urządzenia i kwestie bezpieczeństwa

Po sprawdzeniu kontrastu, zwróćmy uwagę na to, jakie kąty widzenia oferuje dany model. Oczywiście znajdziemy to w specyfikacji, ale tak jak w przypadku kontrastu, dane te są bardzo często przesadzone. Osobiście spotkałem się z danymi mówiącymi, że kąt widzenia w danym modelu przekracza 180 stopni… To ciekawe, gdyż wskazywałoby to na to, że obraz widoczny jest nawet za wyświetlaczem. Magia!

Wracając do poważnych spraw. Kąt widzenia najlepiej sprawdzać osobiście testując dany model w sklepie. Jeśli wybieramy telewizor LCD lub LCD LED nie spodziewajmy się, że stojąc obok telewizora obraz będzie idealny. O wiele lepiej pod tym względem spisują się telewizory plazmowe. Tak czy inaczej, zanim uwierzymy w dane producenta, sprawdźmy dany model osobiście w sklepie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Microsoft Office 2010 – jak się odnaleźć po przesiadce z Office 2003?

REKLAMA

Kolejne dane producentów, które powinniśmy przyjmować z ogromnym dystansem to ilość kolorów oraz częstotliwość odświeżania. O ile ilość kolorów jest coraz rzadziej wymieniana przez producentów (nic w tej materii nie może się zmienić, gdyż dana technologia oferuje stałą ilość kolorów), to już w przypadku częstotliwości odświeżania wielu producentów puszcza wodze fantazji siejąc straszne herezje. Na rynku można spotkać modele z odświeżaniem na poziomie nawet 600 Hz. Przypomnijmy, że odświeżanie polega na ilości prezentowanych obrazów na sekundę, więc odświeżanie 600 Hz pozwala na wyświetlenie nawet 600 obrazów na sekundę!

Po pierwsze, ludzkie oko nie dostrzeże różnicy między 100 Hz, a 200 Hz, nie mówiąc już o 600 Hz. Po drugie, większość filmów kręcona jest sprzętem rejestrującym 23-24 klatki na sekundę, więc o zwiększonej płynności nie może być mowy. Morał z tego taki, że dopłata do funkcji, która jest kompletnie zbędna i której nigdy nie odczujemy jest bezsensowna.

Warto przeczytać: Czy wybór domeny wpływa na efektywność reklamy?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Złota jesień dla branży reklamowej. Politycy dali zarobić. Nowe trendy w bilboardach

    Politycy zapewnili polskiej branży reklamowej w 2023 roku owocne jesienne zbiory. W przypadku reklamy outdoor przychody wzrosły o 25% w porównaniu z anabolicznym okresem minionego roku. To dla tego segmentu rynku dobry znak, choćby dlatego, że niebawem czekają nas dwie kampanie wyborcze. Jednak najważniejsze dla branży reklamy jest to, że nie musi ona “wisieć” na pasku polityków. Nadal tę formę reklamy najczęściej wybierają firmy z sektora handlowego. To on stoi za najbardziej kreatywnymi rozwiązaniami i inwestycjami w cyfrową część reklamy zewnętrznej. 

    Gazetki promocyjne, kupony, spersonalizowane listy - Polacy wciąż lubią tę formę promocji

    Polacy potrafią szukać promocji i świadomie robić zakupy. Informacji szukamy w internecie, ale równie chętnie sięgamy po tradycyjne gazetki i listy z ofertami. 

    Włamania na konto e-mail możesz nie zauważyć! Jak działają cyberprzestępcy?

    Cyberprzestępcy wciąż szukają nowych sposobów na wyłudzanie danych. Na przykład przejmując konto e-mail przenoszą wybrane wiadomości do ukrytych folderów lub usuwają je, tak aby ofiary nie widziały alertów bezpieczeństwa. 

    Technologia rozpoznawania obrazu szansą dla sklepów z monitoringiem półek

    Technologia rozpoznawania obrazu może poprawić efektywność zarządzania sprzedażą. Nie tylko skróci do minimum czas potrzebny na przeprowadzenie audytu, ale i zmniejszy koszty. Eksperci przewidują, że sektor wdrażania tej technologii w ciągu najbliższych 4 lat będzie się rozwijał średnio o 20,4 proc. rocznie.

    REKLAMA

    Chleb coraz gorszy i coraz droższy? Co nas czeka od nowego roku?

    Ceny pieczywa się stabilizują? Może chwilowo, bo według ekspertów od 2024 roku kilka czynników może mocno wpłynąć na finalne ceny detaliczne. Branża piekarnicza ma kilka pomysłów dla nowego rządu. 

    Branżę handlową w walce z kradzieżami wspiera technologia. A liczba kradzieży rośnie

    Polacy w tym roku mogą przebić liczbę zamówień internetowych i zakupów stacjonarnych w Black Friday względem ubiegłego roku. Na pewno natomiast już na ten moment odnotowano wzrost liczby kradzieży w sklepach. Jak właściciele radzą sobie z kradzieżami? Jak mogą monitorować ruch w sklepie? 

    Uszkodzony towar i paczki wypełnione powietrzem. Uwaga na zakupy online podczas Black Friday

    Black Friday i okres przedświąteczny to czas kiedy chętnie kupujemy świece, wino, wyroby szklane - często przez internet. Tego typu towary, w porównaniu z innymi produktami, są dwa razy bardziej podatne na stłuczenie w trakcie dostawy. Do tego klienci często dostają produkty w paczkach nieodpowiadających ich wielkości. 

    Jak sformułować klauzulę arbitrażową, by móc ominąć sądy państwowe?

    Arbitraż online zamiast sądów powszechnych? Duże i małe firmy coraz częściej korzystają z tego sposobu na odzyskanie zaległych płatności. Bo czasem wyrok zapada już 3 tygodnie od złożenia wniosku. W jaki sposób sformułować skuteczną klauzulę arbitrażową? 

    REKLAMA

    W co najczęściej inwestują Polacy? W siebie!

    Polacy już nie tylko odkładają pieniądze, ale i inwestują. W co najczęściej? Jak oceniają swoją wiedzę dotyczącą inwestowania?

    Jak zarejestrować spółkę z o.o., aby uniknąć błędów?

    Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, nawet przez Internet przy pomocy systemu S24 wymaga pewnej wiedzy, gdyż każdy zapis umowy spółki może wywołać skutki w zakresie różnych dziedzin prawa, począwszy od prawa cywilnego, podatkowego, ubezpieczeń społecznych, ochrony konkurencji, rodzinnego, a nawet prawa karnego. W treści niniejszego artykułu wskażemy najczęściej występujące błędy w zakresie rejestracji spółek. Jednak to, że występują one najczęściej nie oznacza, że wywołują najbardziej dolegliwe skutki. 

    REKLAMA