REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

LCD oraz LCD LED – jaki telewizor sprawdzi się w firmie?

Kamil Rogala
W telewizorach LCD LED nie tylko kolory są o wiele żywsze, ale przede wszystkim możemy uzyskać idealną czerń.
W telewizorach LCD LED nie tylko kolory są o wiele żywsze, ale przede wszystkim możemy uzyskać idealną czerń.

REKLAMA

REKLAMA

Wiemy już czym charakteryzują się telewizory CRT oraz panele plazmowe, oraz jakie wady posiadają projektory DLP. W tej części dowiemy się, na co zwracać uwagę wybierając telewizor LCD, jakie zalety posiada ekran LCD LED, oraz czy za rozsądną cenę można wybrać coś odpowiedniego dla firmy. Jak więc wybrać telewizor do firmy i na jaki zwrócić szczególną uwagę?

REKLAMA

Obecnie najpopularniejszym typem telewizorów są panele LCD. Technologia tego typu jest obecna na rynku już kilkanaście lat, choć w Polsce tego typu telewizory pojawiły się stosunkowo niedawno. Początki tego typu technologii były dość ciekawe. Mało kto wie, że pierwszy telewizor LCD został wykonany przez firmę Hitachi już w 1989 roku. Cena pierwszego modelu LCD o przekątnej zaledwie 10 cali kształtowała się na poziomie 1600 dolarów. Obecnie model o przekątnej 42 cali możemy kupić za 1600 złotych. Technika się rozwija i z pewnością za kilka lat, oferowane dziś w astronomicznych cenach telewizory 3D będą kosztowały kilkaset złotych.

REKLAMA

Telewizory LCD dzielą się na dwie grupy. Pierwsza z nich, obecnie stosowana coraz rzadziej, to grupa matryc pasywnych. Największą wadą takiego rozwiązania są widoczne smugi podczas wyświetlania dynamicznych scen. Matryce aktywne nie mają tej przypadłości, a wyświetlany obraz jest czysty i wyraźny. Kolejną wadą technologii LCD (głównie w tańszych i nieco starszych modelach) jest mniejszy kąt widzenia. Wada ta nie pojawia się w matrycach typu IPS, jednak w starszych i prostszych matrycach typu TN, efekt ten jest dość dokuczliwy. Może to być sporą wadą, jeśli zastosujemy tego typu telewizor w sali szkoleniowej. Osoby siedzące w skrajnych częściach sali mogą mieć problem ze słabą widocznością ekranu.

Zobacz również: Jak sprawnie zarządzać plikami graficznymi on-line?

Kolejnym problemem może być również gorsze wyświetlanie czerni, która reprezentowana jest przez wygaszenie danych fragmentów matrycy. Niestety nawet wyłączone piksele częściowo przepuszczają światło, co skutkuje nieco szarą czernią. Nie są to jednak wady dyskwalifikujące ekrany LCD, jako narzędzia w firmie tym bardziej, że największą zaletą telewizorów LCD jest ich bardzo niska cena. Telewizor FullHD o przekątnej ekranu 32 cale można kupić już za niecałe 1400 złotych. Tego typu urządzenie sprawdzi się w większości firm.

Sprawdź też: Jak mylna reklama wpływa na postrzeganie serwisu przez internautę?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kupując nowy telewizor do firmy warto również zwrócić uwagę na ekrany LCD wykonane w technologii LED. Jaka jest różnica w porównaniu do zwykłego LCD? Otóż ekrany LCD LED różnią się głównie rodzajem zastosowanego oświetlenia matrycy. Jak sama nazwa wskazuje, w telewizorach LCD LED do podświetlania matrycy wykorzystywane są diody LED. W telewizorach LCD tradycyjnych stosuje się specjalne katody, które podświetlają całą matrycę równomiernie. W modelach LCD LED o mniejszych rozmiarach wykorzystuje się podświetlanie ramowe (dookoła ekranu), zaś w większych modelach podświetlana jest cała matryca z wykorzystaniem technologii LDT, która steruje jasnością diod.

Warto przeczytać: Łamanie bariery przedzakupowej – czy video rozwiąże ten problem?

Ale w czym tkwi różnica? Czy widać jakiś postęp w jakości? Tak i to dość wyraźny. W telewizorach LCD LED nie tylko kolory są o wiele żywsze, ale przede wszystkim możemy uzyskać idealną czerń, dzięki wyłączeniu podświetlania danego fragmentu ekranu. Ponadto telewizory LCD LED są nieco bardziej energooszczędne od starszych braci. Niestety za jakość się płaci. Za odpowiednik telewizora LCD (FullHD, 32 cale) zapłacimy o około 300-400 złotych więcej. Nie mniej jednak warto dopłacić. Telewizor do firmy kupowany jest na wiele lat, dlatego też warto postawić na wyższą jakość i energooszczędność.

W następnej części poradnika dowiemy się czym charakteryzują się ekrany OLED oraz telewizory laserowe.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kryzys wizerunkowy polskich firm 2024: skutki i działania naprawcze [PRZYKŁADY]

Wizerunek przedsiębiorstwa to kluczowy element jego sukcesu. W Polsce, w ciągu ostatnich lat, wiele firm doświadczyło kryzysów wizerunkowych, które wpłynęły na ich postrzeganie przez klientów, partnerów biznesowych i społeczeństwo. Kryzysy te mają różne przyczyny, od błędów zarządzania po problemy produktowe czy etyczne. W artykule analizujemy przykłady polskich przedsiębiorstw, które w 2024 roku zmagały się z kryzysami wizerunkowymi, oraz przedstawiamy działania, jakie należy podjąć, aby ocieplić wizerunek firmy po tego rodzaju zdarzeniach.

Ważne dla właścicieli małych sklepów internetowych i konsumentów: te trendy w e-commerce mocno zmienią styl e-zakupów w 2025 roku

Po skokowych wzrostach zakupów internetowych z czasu pandemii, mijający rok przyniósł wyraźnie spokojniejsze tempo rozwoju handlu online. Nowe przyspieszenie może jednak pojawić się za sprawą jeszcze wygodniejszych rozwiązań płatniczych, które zyskały na popularności w ostatnich miesiącach.

Kłopoty z finansami w firmie. Do tradycyjnych zagrożeń: zatory płatnicze, problem z uzyskaniem finansowania dołącza w 2025 roku potrzeba wali z hakerami

Największe zagrożenie dla polskiej przedsiębiorczości w 2025 roku eksperci widzą w narastających zatorach płatniczych, ograniczonym dostępie do finansowania i rosnącej liczbie ataków hakerskich. To ostatnie zwiększy zapotrzebowanie firm na inwestycje w cyberbezpieczeństwo.

Nowe technologie całkowicie odmieniają sposób działania firm ochroniarskich. Poza dbałością o bezpieczeństwo ludzi i obiektów pozwalają monitorować pracę ochroniarzy

Wiele czynności, dziś wykonywanych przez pracowników ochrony, zostanie zastąpionych (lub już jest zastępowanych) nowoczesnymi technologiami. Nie znaczy to, że branża pracowników ochrony zniknie, jednak bez wątpienia zmaleje liczba etatów.

REKLAMA

Podatek od nieruchomości 2025. Przedsiębiorcy apelują do samorządów o stosowanie jak najniższych stawek

W wielu firmach podatek od nieruchomości to koszt rzędu kilkuset tysięcy złotych w skali roku. Najbardziej odczuwają go firmy działające w branży przemysłowej i w logistyce. Ze względu na duże powierzchnie nieruchomości podatek, który płacą liczony jest w setkach tysięcy złotych.

Które branże skontroluje UODO? Znamy plan na 2025 rok

W 2025 r. kontrolerzy Urzędu Ochrony Danych Osobowych skupią się m.in. na bezpieczeństwie danych medycznych i przetwarzaniu danych dzieci. Plan kontroli uwzględnia te sektory, w których coraz częściej pojawiają się zagrożenia oraz te, które społeczne zainteresowanie.

Handel, budownictwo, transport – kolejny rok rośnie liczba firm, które mają kłopoty z utrzymanie się na rynku i bankrutują lub wchodzą w restrukturyzację

Kolejny rok z rzędu rośnie liczba firm, które ogłosiły upadłość. Trend wzrostowy dotyczy także przedsiębiorstw, które próbują ratować swój byt w procesie restrukturyzacji. Na rynku jest równie źle jak w okresie pandemii Covid.

Jak w 2025 roku przejść na samozatrudnienie, założyć własną firmę i rozpocząć działalność gospodarczą

Na rynku nie brakuje ofert pracy – i etatowej, i na podstawie umów cywilnych. Jednak indywidualna działalność gospodarcza czy też uruchomienie własnej firmy w jakiejkolwiek innej formie wciąż jest ciekawą alternatywą. Zwłaszcza dla osób przedsiębiorczych, mających pomysł na produkt, którym można podbić rynek, nawet choćby w jakiejś małej niszy.

REKLAMA

Nowe stawki opłaty rocznej i rejestrowej BDO w 2025 r.

Od 1 stycznia 2025 r. wzrosły stawki opłaty rejestrowej i opłaty rocznej. Ile obecnie wynoszą? Kto uiszcza opłaty BDO i w jakim terminie?

Zostało kilka dni na rozliczenie z ZUS wakacji składkowych w grudniu 2024. Uwaga na nowe formularze

W styczniu przedsiębiorcy rozliczą pierwsze wakacje składkowe ZUS. Dla przypomnienia, przekazanie deklaracji i zapłata składek ZUS powinno nastąpić w przypadku mikroprzedsiębiorców do 20. dnia następnego miesiąca po miesiącu, którego dotyczy rozliczenie

REKLAMA