REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Telewizor w firmie – jaki mamy wybór?

Kamil Rogala
Telewizory CRT w obecnych czasach to już relikt przeszłości.
Telewizory CRT w obecnych czasach to już relikt przeszłości.

REKLAMA

REKLAMA

Telewizor w firmie – dla wielu osób to całkowicie chybiony pomysł i niepotrzebny mebel. Jak się jednak okazuje, telewizor może być bardzo przydatnym sprzętem, który możemy wykorzystać nie tylko do oglądania telewizji śniadaniowej, ale również do wyświetlania filmów szkoleniowych czy prezentacji. Nie w każdej firmie znajduje się sala konferencyjna z wielkim projektorem, a niewielki telewizor z pewnością taką salę może zastąpić. Wystarczy powiesić ekran na ścianie, ustawić kilka rzędów siedzeń i rozpocząć prezentację lub szkolenie. Zanim jednak do tego dojdzie, warto wybrać odpowiedni sprzęt. Co mamy do wyboru?

REKLAMA

Zanim jednak zaczniemy szukać wolnego miejsca dla nowego nabytku, warto zrobić niewielki rekonesans na rynku i wybrać urządzenie, które spełni nasze wysokie wymagania. Pójście do marketu z elektroniką i wybranie pierwszego modelu, który będzie zachwalał sprzedawca to najgorszy możliwy wybór. Polecany telewizor może i sprawdzi się w domu, ale w firmie będzie jedynie zbędnym meblem. Dlatego też zacznijmy od początku i na początek zastanówmy się, jaki rodzaj telewizora znajduje się w kręgu naszego zainteresowania.

REKLAMA

Obecnie na rynku telewizorów panuję prawdziwy przepych. Nie dość, że możemy wybierać z ogromnego wachlarza przekątnych ekranu od kilkunastu, do nawet kilkudziesięciu cali, to na dodatek na półkach sklepowych znajdziemy wiele odmian tych urządzeń. Możemy zdecydować się na leciwą już technologię CRT, nieco nowszą LCD, a także coraz popularniejszą LED czy OLED. Jak jesteśmy wymagający możemy zwrócić uwagę na projektory DLP, a dla najbardziej wybrednych znajdą się również najnowocześniejsze telewizory laserowe. O najnowszych technologiach przeczytamy w następnej części, w tej zaś skupimy się na starszych rozwiązaniach.

Sprawdź również: Open Source dla biznesu – czym charakteryzuje się to rozwiązanie?

REKLAMA

Wspominaliśmy na początku o technologii CRT, która gości na naszym rynku już od kilkunastu lat. Telewizory i monitory CRT to nic innego jak nieco nowsza wersja starodawnych wyświetlaczy kineskopowych. Telewizory CRT w obecnych czasach to już relikt przeszłości. Nie polecamy tego typu rozwiązań z wielu względów. Po pierwsze, telewizory CRT zajmują wiele miejsca. Jeśli zależy nam na kompaktowych rozmiarach, telewizor CRT, nawet w rozmiarze do 21 cali będzie zbyt duży. Ponadto telewizory CRT wydzielają o wiele więcej promieniowana w porównaniu do nowoczesnych rozwiązań. Jedyną zaletą wyświetlacz CRT jest najszerszy kąt widzenia bez utraty jakości obrazu oraz teoretycznie największa liczba odcieni kolorów, choć i to w najnowocześniejszych rozwiązaniach nie jest problemem.

Ciekawym rozwiązaniem mogą być projektory DLP, choć ich wymagania są dość wygórowane. Pisząc o wymaganiach, mamy na myśli środowisko oraz odpowiednie ustawienie. Obraz na takim projektorze w środku dnia i w pełnym nasłonecznieniu będzie po prostu niewyraźny i mało widoczny, a kolory rozmyte i płaskie. Największym problemem dla projektorów DLP jest wyświetlanie czarnego koloru - wydaje się on szary i rozmyty, a rozwiązanie tego problemu może być jeszcze w długim czasie niemożliwe. Projektory DLP to rozwiązanie dla dużych firm, które organizują swoje spotkania w salach, jeśli jednak dysponujemy niewielkim pokojem, telewizor będzie najlepszą alternatywą.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: W jaki sposób wyróżnić się na rynku e-commerce?

W dużych pomieszczeniach ciekawym rozwiązaniem mogą być również panele plazmowe, choć cena takiego rozwiązania może być dość wysoka. Nie mniej jednak warto wspomnieć o tej technologii choćby ze względu na jej ciekawość. Panele plazmowe (PDP) charakteryzują się bardzo wysoką jakością obrazu oraz niezwykle płynnym wyświetlaniu dynamicznych scen, również w wysokiej rozdzielczości. Niestety znajdzie się również sporo wady takiego rozwiązania. Przede wszystkim panele plazmowe są dość energochłonne. Starsze modele cierpią również na przypadłość wypalania ekranu (szczególnie w przypadku statycznych obrazów), ale najnowsze rozwiązania nie mają już tego problemu. Problemem jest natomiast naprawa pogwarancyjna – zazwyczaj kompletnie nieopłacalna.

Powyżej przedstawiliśmy trzy wybory, które dla wielu firm mogą wydać się kompletnie nieopłacalne. Tak czy inaczej warto poznać rynek, zanim nieświadomie zdecydujemy się na niekorzystne dla nas rozwiązanie. W następnej części poradnika dowiemy się, jaki telewizor, a konkretniej, która technologia jego wykonania będzie najkorzystniejsza w firmie. Sprawdzimy wady i zalety telewizorów LCD, LED oraz OLED. Dowiemy się również czegoś o telewizorach laserowych.

Polecamy: Jak wykorzystać treści video w promowaniu sklepu internetowego?

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy polskie firmy są gotowe na ESG?

Współczesny świat biznesu zakręcił się wokół kwestii związanych z ESG. Ta koncepcja, będąca wskaźnikiem zrównoważonego rozwoju, wpływa nie tylko na wielkie korporacje, ale coraz częściej obejmuje także małe i średnie przedsiębiorstwa. W dobie rosnących wymagań związanych ze zrównoważonością społeczną i środowiskową, ESG jest nie tylko wyzwaniem, ale również szansą na budowanie przewagi konkurencyjnej.

ESG u dostawców czyli jak krok po kroku wdrożyć raportowanie ESG [Mini poradnik]

Wdrażanie raportowania ESG (środowiskowego, społecznego i zarządczego) to niełatwe zadanie, zwłaszcza dla dostawców, w tym działających dla większych firm. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wystarczy powołać koordynatora i zebrać dane, to tak naprawdę proces ten wymaga zaangażowania całej organizacji. Jakie są pierwsze kroki do skutecznego raportowania ESG? Na co zwrócić szczególną uwagę?

ESG to zielona miara ryzyka, która potrzebuje strategii zmian [Rekomendacje]

Żeby utrzymać się na rynku, sprostać konkurencji, a nawet ją wyprzedzić, warto stosować się do zasad, które już obowiązują dużych graczy. Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem będzie przygotowanie się, a więc stworzenie mapy działania – czyli strategii ESG – i wdrożenie jej w swojej firmie. Artykuł zawiera rekomendacje dla firm, które dopiero rozpoczynają podróż z ESG.

Ratingi ESG: katalizator zmian czy iluzja postępu?

Współczesny świat biznesu coraz silniej akcentuje znaczenie ESG jako wyznacznika zrównoważonego rozwoju. W tym kontekście ratingi ESG odgrywają kluczową rolę w ocenie działań firm na polu odpowiedzialności środowiskowe, społecznej i zarządzania. Ale czy są one rzeczywistym impulsem do zmian, czy raczej efektowną fasadą bez głębszego wpływu na biznesową rzeczywistość? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

REKLAMA

Zrównoważony biznes czyli jak strategie ESG zmienią reguły gry?

ESG to dziś megatrend, który dotyczy coraz więcej firm i organizacji. Zaciera powoli granicę między sukcesem a odpowiedzialnością biznesu. Mimo, iż wymaga od przedsiębiorców wiele wysiłku, ESG dostarcza m.in. nieocenione narzędzie, które może nie tylko przekształcić biznes, ale również pomóc budować lepszą przyszłość. To strategia ESG zmienia sposób działania firm na zrównoważony i odpowiedzialny.

Podatek od nieruchomości może być niższy. Samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki

Podatek od nieruchomości może być niższy. To samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki, korzystając z widełek ustawowych. Przedsiębiorcy apelują do samorządów o obniżenie podatku. Niektóre firmy płacą go nawet setki tysięcy w skali roku.

Jakie recenzje online liczą się bardziej niż te pozytywne?

Podejmując decyzje zakupowe online, klienci kierują się kilkoma ważnymi kryteriami, z których opinie odgrywają kluczową rolę. Oczekują przy tym, że recenzje będą nie tylko pozytywne, ale również aktualne. Potwierdzają to wyniki najnowszego badania TRUSTMATE.io, z którego wynika, że aż 73% Polaków zwraca uwagę na aktualność opinii. Zaledwie 1,18% respondentów nie uważa tego za istotne.

Widzieć człowieka. Czyli power skills menedżerów przyszłości

W świecie nieustannych zmian empatia i zrozumienie innych ludzi stają się fundamentem efektywnej współpracy, kreatywności i innowacyjności. Kompetencje przyszłości są związane nie tylko z automatyzacją, AI i big data, ale przede wszystkim z power skills – umiejętnościami interpersonalnymi, wśród których zarządzanie różnorodnością, coaching i mentoring mają szczególne znaczenie.

REKLAMA

Czy cydry, wina owocowe i miody pitne doczekają się wersji 0%?

Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa wystąpił z wnioskiem do Ministra Rolnictwa o nowelizację ustawy o wyrobach winiarskich. Powodem jest brak regulacji umożliwiających polskim producentom napojów winiarskich, takich jak cydr, wina owocowe czy miody pitne, oferowanie produktów bezalkoholowych. W obliczu rosnącego trendu NoLo, czyli wzrostu popularności napojów o zerowej lub obniżonej zawartości alkoholu, coraz więcej firm z branży alkoholowej wprowadza takie opcje do swojej oferty.

Czy darowizna na WOŚP podlega odliczeniu od podatku? Komentarz ekspercki

W najbliższą niedzielę (26.01.2025 r.) swój Finał będzie miała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Bez wątpienia wielu przedsiębiorców, jak również tysiące osób prywatnych, będzie wspierać to wydarzenie, a z takiego działania płynie wiele korzyści. Czy darowizna na WOŚP podlega odliczeniu od podatku?

REKLAMA