REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Start-up – szansa dla internetowych przedsiębiorstw

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Treco Inspiracja do sukcesu
Portal dla szkoleniowców
Internet, prawo, fot. Fotolia
Internet, prawo, fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

"W młodych nadzieja”, jednak nie tylko ludzie młodzi są zauważalni w Internecie. Świat wirtualny uatrakcyjnia się z dnia na dzień, toteż e-firma nie jest już żadną nowością. Start-up to najlepszy start w swoją własną przyszłość.

Internet. Mówi się, że wszystko już w nim jest, tymczasem owszem, to źródło mnóstwa informacji, jednak stworzenie stron internetowych uwzględniających potrzeby użytkowników, a do tego nie łamiących praw autorskich, to istne wyzwanie. W Internecie można podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe - studia online były do niedawna abstrakcją, trudną do uwierzenia. Dziś to całkowicie realna i powszechnie dostępna możliwość dokształcania się.

REKLAMA

Działalność w Internecie zapewnia wiele korzyści - wbrew pozorom to jeszcze duży obszar do zagospodarowania. W zależności od kierunku, w jakim firma zmierza, jej rozwój może przyciągać zainteresowanie innych. Czasem wystarczy mieć dobry, innowacyjny pomysł na działalność i jej kontynuację, zaś możliwości uzyskania wsparcia finansowego dla własnego e-biznesu jest kilka, a każda z nich jest godna uwagi.

Możliwości finansowania e-firmy

REKLAMA

Pożyczka czy kredyt w banku nie należą do łatwo zdobywanych form finansowania dla świeżo upieczonego przedsiębiorcy. Bank nie darzy zaufaniem początkujących biznesmenów, a warunki nie zawsze są komfortowe. Dlatego właśnie powstaje szereg inicjatyw jak np. Inkubatory Przedsiębiorczości (dla studentów - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości), dające wsparcie merytoryczne, finansowe czy infrastrukturalne. Natomiast fundusze inwestycyjne to inwestycje członków dużych firm poszukujących oryginalnych pomysłów, śmiałych i opłacalnych. Z kolei „anioły biznesu” to doświadczeni właściciele firm, wchodzący do przedsiębiorstwa na zasadzie współudziałowca, wnoszący własne prywatne środki i służący swoim zapleczem. W zdobywaniu finansów liczą się jeszcze dotacje unijne Programów Operacyjnych, w których wyłonienie odpowiedniego pomysłu odbywa się poprzez konkurs, a wsparcie rozwojowe polega na obowiązkowych szkoleniach.

Szanse na pomoc finansową są ogromne. Wszystko zależy od samego pomysłodawcy - jak bardzo jego projekt jest innowacyjny, jaka jest jego wizja, kontakty, etapy rozwoju i osobiste ambicje. Wiele młodych umysłów boryka się z faktem, że nie mają wystarczających środków na rozpoczęcie własnej działalności. Potencjalni przedsiębiorcy często mają świadomość swojego potencjału, hamuje ich jednak brak odpowiedniego kapitału i finansowego poczucia bezpieczeństwa.

Polecamy serwis: Jak założyć firmę

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Różne drogi twojego sukcesu

REKLAMA

Prawdą jest, iż od kilku lat ruch w biznesie zdecydowanie wzrasta, nowych firm przybywa, powstają nowe działalności internetowe. W dobie coraz bardziej zaawansowanych urządzeń mobilnych i zapotrzebowania na aplikacje do nich, atrakcyjnym pomysłodawcą staje się ten dostosowujący się do potrzeb rynku.

Polskie start-upy mogą się przenieść do amerykańskiej Doliny Krzemowej. Świadczy o tym wiele pomysłów realizowanych przez uczniów i studentów, którzy z czystą przyjemnością angażują do eksperymentów czasem zwykłych przechodniów na ulicy. Po wstępnych testach w Polsce młodzi ludzie mają szansę jechać w świat z polskim pomysłem na lepsze jutro. Wiele projektów już zrealizowano, jednak dziedzina technologii nigdy nie powinna być zamknięta. Nowych pomysłów z pewnością będzie przybywać - ponieważ nowe technologie wciąż można doskonalić. Każdy z nas, korzystając z Internetu i urządzeń z nim powiązanych, jest w stanie dostrzec w nich jakieś niedociągnięcia, nad którymi warto popracować.

Odpowiednie pokierowanie start-upem, pilnowanie jego rozwoju, opatentowanie innowacyjnego pomysłu może pozwolić na rozwój kolejnych gałęzi technologii. Dodatkowo, można wymyślić całkowicie nową jakość czy tworzyć i promować przyjazne środowisko dla twórców innowacji.

Obecnie można zaobserwować wyścig poszczególnych krajów czy kontynentów w tworzeniu nowych technologii i coraz bardziej oryginalnych urządzeń. Internet doskonale znany jest uczącej się młodzieży, także dorośli potrafią korzystać z urządzeń wysokiej technologii i nie jest im obca rozwijająca się branża IT. Wiadomym jest, iż całkowicie rewolucyjne urządzenia nieprędko będą dostępne dla przeciętnego obywatela kraju, w którym zagraniczna technologia wchodzi dopiero na rynek. Jednak właśnie po to potrzebna jest wszystkim zdrowa konkurencja. Na promocję produktu zagranicą potrzeba zaangażowania i pomysłowej kampanii reklamowej. Kiedy już nasza technologia zdobędzie uznanie w kraju, warto powalczyć o międzynarodowy prestiż i wypracować rozpoznawalną w przyszłości markę. Zagranicznych inwestorów przyciągnąć może produkt przynoszący zyski, dla nas pokazanie zaplecza ludzi kreatywnych i ambitnych to cel sam w sobie, o którym zawsze powinniśmy pamiętać. Postęp trwa od lat, a każdy rok rzuca nowe światło na szeroko rozumianą technologię.

Zobacz także: Wybór firmy szkoleniowej

Powszechnie wiadomo, że życie do łatwych nie należy. Co jednak, jeśli innowacyjne technologie wykorzystane w życiu codziennym mogą je ułatwić? Pomysłów, które zrodziły się podczas wykonywania zwykłych czynności - bądź obserwując sytuację, którą jakakolwiek innowacja mogłaby zmienić na korzystniejszą - jest z pewnością mnóstwo i może być ich jeszcze więcej za sprawą każdego z nas. Żeby pomysł był dobry, musi być dopracowany w szczegółach, jednak aby powstał, niekiedy wystarczy jedna myśl. Reszta z czasem przyjdzie do nas sama.

Autor: Monika Jakubowska

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak założyć spółkę z o.o. z aktem notarialnym?

Umowa spółki z o.o. w formie aktu notarialnego jest konieczna, gdy wspólnicy zamierzają wprowadzić do umowy postanowienia, których dodanie nie jest możliwe w przypadku spółki z o.o. zakładanej przez S24. Dotyczy to m.in. sytuacji, w których wspólnicy zamierzają wnieść wkłady niepieniężne, wprowadzić obowiązek powtarzających się świadczeń niepieniężnych, zmienić zasady głosowania w spółce, uprzywilejować udziały co do głosu, czy do dywidendy.

W jaki sposób hakerzy wykorzystują e-maile do ataków? Mają swoje sposoby

Najpopularniejszą formą cyberataku jest obecnie phishing. Fałszywe wiadomości są coraz trudniejsze do wykrycia, bo cyberprzestępcy doskonale się wyspecjalizowali. Jak rozpoznać niebzepieczną wiadomość? Jak chronić swoją firmę przed cyberatakami?

Co nowego dla firm biotechnologicznych w Polsce? [WYWIAD]

Na co powinny przygotować się firmy z branży biotechnologicznej? O aktualnych problemach i wyzwaniach związanych z finansowaniem tego sektora mówi Łukasz Kościjańczuk, partner w zespole Biznes i innowacje w CRIDO, prelegent CEBioForum 2025.

Coraz trudniej rozpoznać fałszywe opinie w internecie

40 proc. Polaków napotyka w internecie na fałszywe opinie, wynika z najnowszego badania Trustmate.io. Pomimo, że UOKiK nakłada kary na firmy kupujące fałszywe opinie to proceder kwietnie. W dodatku 25 proc. badanych ma trudności z rozróżnieniem prawdziwych recenzji.

REKLAMA

To nie sztuczna inteligencja odbierze nam pracę, tylko osoby umiejące się nią posługiwać [WYWIAD]

Sztuczna inteligencja stała się jednym z największych wyścigów technologicznych XXI wieku. Polskie firmy też biorą w nim udział, ale ich zaangażowanie w dużej mierze ogranicza się do inwestycji w infrastrukturę, bez realnego przygotowania zespołów do korzystania z nowych narzędzi. To tak, jakby maratończyk zaopatrzył się w najlepsze buty, zegarek sportowy i aplikację do monitorowania wyników, ale zapomniał o samym treningu. O tym, dlaczego edukacja w zakresie AI jest potrzebna na każdym szczeblu kariery, jakie kompetencje są niezbędne, które branże radzą sobie z AI najlepiej oraz czy sztuczna inteligencja doprowadzi do redukcji miejsc pracy, opowiada Radosław Mechło, trener i Head of AI w BUZZcenter.

Lider w oczach pracowników. Dlaczego kadra zarządzająca powinna rozwijać kompetencje miękkie?

Sposób, w jaki firma buduje zespół i rozwija wiedzę oraz umiejętności swoich pracowników, to dzisiaj jeden z najważniejszych czynników decydujących o jej przewadze konkurencyjnej. Konieczna jest tu nie tylko adaptacja do szybkich zmian technologicznych i rynkowych, lecz także nieustanny rozwój kompetencji miękkich, które okazują się kluczowe dla firm i ich liderów.

Dziękuję, które liczy się podwójnie. Jak benefity mogą wspierać ludzi, firmy i planetę?

Coraz więcej firm mówi o zrównoważonym rozwoju – w Polsce aż 72% organizacji zatrudniających powyżej 1000 pracowników deklaruje działania w tym obszarze1. Jednak to nie tylko wielkie strategie kształtują kulturę organizacyjną. Często to codzienne, pozornie mało znaczące decyzje – jak wybór dostawcy benefitów czy sposób ich przekazania pracownikom – mówią najwięcej o tym, czym firma kieruje się naprawdę. To właśnie one pokazują, czy wartości organizacji wykraczają poza hasła w prezentacjach.

Windykacja należności. Na czym powinna opierać się działalność windykacyjna

Chociaż windykacja kojarzy się z negatywnie, to jest ona kluczowa w zapewnieniu stabilności finansowej przedsiębiorstw. Branża ta, często postrzegana jako pozbawiona jakichkolwiek zasad etycznych, w ciągu ostatnich lat przeszła znaczną transformację, stawiając na profesjonalizm, przejrzystość i szacunek wobec klientów.

REKLAMA

Będą duże problemy. Obowiązkowe e-fakturowanie już za kilka miesięcy, a dwie na trzy małe firmy nie mają o nim żadnej wiedzy

Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Nie tylko od strony logistycznej czyli zakupu i przygotowania odpowiedniego oprogramowania, ale nawet elementarnej wiedzy czym jest KSeF – Krajowy System e-Faktur.

Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

REKLAMA