Start-up – szansa dla internetowych przedsiębiorstw
REKLAMA
REKLAMA
Internet. Mówi się, że wszystko już w nim jest, tymczasem owszem, to źródło mnóstwa informacji, jednak stworzenie stron internetowych uwzględniających potrzeby użytkowników, a do tego nie łamiących praw autorskich, to istne wyzwanie. W Internecie można podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe - studia online były do niedawna abstrakcją, trudną do uwierzenia. Dziś to całkowicie realna i powszechnie dostępna możliwość dokształcania się.
REKLAMA
Działalność w Internecie zapewnia wiele korzyści - wbrew pozorom to jeszcze duży obszar do zagospodarowania. W zależności od kierunku, w jakim firma zmierza, jej rozwój może przyciągać zainteresowanie innych. Czasem wystarczy mieć dobry, innowacyjny pomysł na działalność i jej kontynuację, zaś możliwości uzyskania wsparcia finansowego dla własnego e-biznesu jest kilka, a każda z nich jest godna uwagi.
Możliwości finansowania e-firmy
REKLAMA
Pożyczka czy kredyt w banku nie należą do łatwo zdobywanych form finansowania dla świeżo upieczonego przedsiębiorcy. Bank nie darzy zaufaniem początkujących biznesmenów, a warunki nie zawsze są komfortowe. Dlatego właśnie powstaje szereg inicjatyw jak np. Inkubatory Przedsiębiorczości (dla studentów - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości), dające wsparcie merytoryczne, finansowe czy infrastrukturalne. Natomiast fundusze inwestycyjne to inwestycje członków dużych firm poszukujących oryginalnych pomysłów, śmiałych i opłacalnych. Z kolei „anioły biznesu” to doświadczeni właściciele firm, wchodzący do przedsiębiorstwa na zasadzie współudziałowca, wnoszący własne prywatne środki i służący swoim zapleczem. W zdobywaniu finansów liczą się jeszcze dotacje unijne Programów Operacyjnych, w których wyłonienie odpowiedniego pomysłu odbywa się poprzez konkurs, a wsparcie rozwojowe polega na obowiązkowych szkoleniach.
Szanse na pomoc finansową są ogromne. Wszystko zależy od samego pomysłodawcy - jak bardzo jego projekt jest innowacyjny, jaka jest jego wizja, kontakty, etapy rozwoju i osobiste ambicje. Wiele młodych umysłów boryka się z faktem, że nie mają wystarczających środków na rozpoczęcie własnej działalności. Potencjalni przedsiębiorcy często mają świadomość swojego potencjału, hamuje ich jednak brak odpowiedniego kapitału i finansowego poczucia bezpieczeństwa.
Polecamy serwis: Jak założyć firmę
Różne drogi twojego sukcesu
REKLAMA
Prawdą jest, iż od kilku lat ruch w biznesie zdecydowanie wzrasta, nowych firm przybywa, powstają nowe działalności internetowe. W dobie coraz bardziej zaawansowanych urządzeń mobilnych i zapotrzebowania na aplikacje do nich, atrakcyjnym pomysłodawcą staje się ten dostosowujący się do potrzeb rynku.
Polskie start-upy mogą się przenieść do amerykańskiej Doliny Krzemowej. Świadczy o tym wiele pomysłów realizowanych przez uczniów i studentów, którzy z czystą przyjemnością angażują do eksperymentów czasem zwykłych przechodniów na ulicy. Po wstępnych testach w Polsce młodzi ludzie mają szansę jechać w świat z polskim pomysłem na lepsze jutro. Wiele projektów już zrealizowano, jednak dziedzina technologii nigdy nie powinna być zamknięta. Nowych pomysłów z pewnością będzie przybywać - ponieważ nowe technologie wciąż można doskonalić. Każdy z nas, korzystając z Internetu i urządzeń z nim powiązanych, jest w stanie dostrzec w nich jakieś niedociągnięcia, nad którymi warto popracować.
Odpowiednie pokierowanie start-upem, pilnowanie jego rozwoju, opatentowanie innowacyjnego pomysłu może pozwolić na rozwój kolejnych gałęzi technologii. Dodatkowo, można wymyślić całkowicie nową jakość czy tworzyć i promować przyjazne środowisko dla twórców innowacji.
Obecnie można zaobserwować wyścig poszczególnych krajów czy kontynentów w tworzeniu nowych technologii i coraz bardziej oryginalnych urządzeń. Internet doskonale znany jest uczącej się młodzieży, także dorośli potrafią korzystać z urządzeń wysokiej technologii i nie jest im obca rozwijająca się branża IT. Wiadomym jest, iż całkowicie rewolucyjne urządzenia nieprędko będą dostępne dla przeciętnego obywatela kraju, w którym zagraniczna technologia wchodzi dopiero na rynek. Jednak właśnie po to potrzebna jest wszystkim zdrowa konkurencja. Na promocję produktu zagranicą potrzeba zaangażowania i pomysłowej kampanii reklamowej. Kiedy już nasza technologia zdobędzie uznanie w kraju, warto powalczyć o międzynarodowy prestiż i wypracować rozpoznawalną w przyszłości markę. Zagranicznych inwestorów przyciągnąć może produkt przynoszący zyski, dla nas pokazanie zaplecza ludzi kreatywnych i ambitnych to cel sam w sobie, o którym zawsze powinniśmy pamiętać. Postęp trwa od lat, a każdy rok rzuca nowe światło na szeroko rozumianą technologię.
Zobacz także: Wybór firmy szkoleniowej
Powszechnie wiadomo, że życie do łatwych nie należy. Co jednak, jeśli innowacyjne technologie wykorzystane w życiu codziennym mogą je ułatwić? Pomysłów, które zrodziły się podczas wykonywania zwykłych czynności - bądź obserwując sytuację, którą jakakolwiek innowacja mogłaby zmienić na korzystniejszą - jest z pewnością mnóstwo i może być ich jeszcze więcej za sprawą każdego z nas. Żeby pomysł był dobry, musi być dopracowany w szczegółach, jednak aby powstał, niekiedy wystarczy jedna myśl. Reszta z czasem przyjdzie do nas sama.
Autor: Monika Jakubowska
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA