| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Firmowa strona WWW > Start-up – szansa dla internetowych przedsiębiorstw

Start-up – szansa dla internetowych przedsiębiorstw

"W młodych nadzieja”, jednak nie tylko ludzie młodzi są zauważalni w Internecie. Świat wirtualny uatrakcyjnia się z dnia na dzień, toteż e-firma nie jest już żadną nowością. Start-up to najlepszy start w swoją własną przyszłość.

Internet. Mówi się, że wszystko już w nim jest, tymczasem owszem, to źródło mnóstwa informacji, jednak stworzenie stron internetowych uwzględniających potrzeby użytkowników, a do tego nie łamiących praw autorskich, to istne wyzwanie. W Internecie można podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe - studia online były do niedawna abstrakcją, trudną do uwierzenia. Dziś to całkowicie realna i powszechnie dostępna możliwość dokształcania się.

Działalność w Internecie zapewnia wiele korzyści - wbrew pozorom to jeszcze duży obszar do zagospodarowania. W zależności od kierunku, w jakim firma zmierza, jej rozwój może przyciągać zainteresowanie innych. Czasem wystarczy mieć dobry, innowacyjny pomysł na działalność i jej kontynuację, zaś możliwości uzyskania wsparcia finansowego dla własnego e-biznesu jest kilka, a każda z nich jest godna uwagi.

Możliwości finansowania e-firmy

Pożyczka czy kredyt w banku nie należą do łatwo zdobywanych form finansowania dla świeżo upieczonego przedsiębiorcy. Bank nie darzy zaufaniem początkujących biznesmenów, a warunki nie zawsze są komfortowe. Dlatego właśnie powstaje szereg inicjatyw jak np. Inkubatory Przedsiębiorczości (dla studentów - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości), dające wsparcie merytoryczne, finansowe czy infrastrukturalne. Natomiast fundusze inwestycyjne to inwestycje członków dużych firm poszukujących oryginalnych pomysłów, śmiałych i opłacalnych. Z kolei „anioły biznesu” to doświadczeni właściciele firm, wchodzący do przedsiębiorstwa na zasadzie współudziałowca, wnoszący własne prywatne środki i służący swoim zapleczem. W zdobywaniu finansów liczą się jeszcze dotacje unijne Programów Operacyjnych, w których wyłonienie odpowiedniego pomysłu odbywa się poprzez konkurs, a wsparcie rozwojowe polega na obowiązkowych szkoleniach.

Szanse na pomoc finansową są ogromne. Wszystko zależy od samego pomysłodawcy - jak bardzo jego projekt jest innowacyjny, jaka jest jego wizja, kontakty, etapy rozwoju i osobiste ambicje. Wiele młodych umysłów boryka się z faktem, że nie mają wystarczających środków na rozpoczęcie własnej działalności. Potencjalni przedsiębiorcy często mają świadomość swojego potencjału, hamuje ich jednak brak odpowiedniego kapitału i finansowego poczucia bezpieczeństwa.

Polecamy serwis: Jak założyć firmę

Różne drogi twojego sukcesu

Prawdą jest, iż od kilku lat ruch w biznesie zdecydowanie wzrasta, nowych firm przybywa, powstają nowe działalności internetowe. W dobie coraz bardziej zaawansowanych urządzeń mobilnych i zapotrzebowania na aplikacje do nich, atrakcyjnym pomysłodawcą staje się ten dostosowujący się do potrzeb rynku.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kapała-Sokalska

Adwokat, właściciel Kancelarii Adwokackiej AKS

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »