REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Start-up – szansa dla internetowych przedsiębiorstw

Treco Inspiracja do sukcesu
Portal dla szkoleniowców
Internet, prawo, fot. Fotolia
Internet, prawo, fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

"W młodych nadzieja”, jednak nie tylko ludzie młodzi są zauważalni w Internecie. Świat wirtualny uatrakcyjnia się z dnia na dzień, toteż e-firma nie jest już żadną nowością. Start-up to najlepszy start w swoją własną przyszłość.

Internet. Mówi się, że wszystko już w nim jest, tymczasem owszem, to źródło mnóstwa informacji, jednak stworzenie stron internetowych uwzględniających potrzeby użytkowników, a do tego nie łamiących praw autorskich, to istne wyzwanie. W Internecie można podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe - studia online były do niedawna abstrakcją, trudną do uwierzenia. Dziś to całkowicie realna i powszechnie dostępna możliwość dokształcania się.

REKLAMA

Działalność w Internecie zapewnia wiele korzyści - wbrew pozorom to jeszcze duży obszar do zagospodarowania. W zależności od kierunku, w jakim firma zmierza, jej rozwój może przyciągać zainteresowanie innych. Czasem wystarczy mieć dobry, innowacyjny pomysł na działalność i jej kontynuację, zaś możliwości uzyskania wsparcia finansowego dla własnego e-biznesu jest kilka, a każda z nich jest godna uwagi.

Możliwości finansowania e-firmy

REKLAMA

Pożyczka czy kredyt w banku nie należą do łatwo zdobywanych form finansowania dla świeżo upieczonego przedsiębiorcy. Bank nie darzy zaufaniem początkujących biznesmenów, a warunki nie zawsze są komfortowe. Dlatego właśnie powstaje szereg inicjatyw jak np. Inkubatory Przedsiębiorczości (dla studentów - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości), dające wsparcie merytoryczne, finansowe czy infrastrukturalne. Natomiast fundusze inwestycyjne to inwestycje członków dużych firm poszukujących oryginalnych pomysłów, śmiałych i opłacalnych. Z kolei „anioły biznesu” to doświadczeni właściciele firm, wchodzący do przedsiębiorstwa na zasadzie współudziałowca, wnoszący własne prywatne środki i służący swoim zapleczem. W zdobywaniu finansów liczą się jeszcze dotacje unijne Programów Operacyjnych, w których wyłonienie odpowiedniego pomysłu odbywa się poprzez konkurs, a wsparcie rozwojowe polega na obowiązkowych szkoleniach.

Szanse na pomoc finansową są ogromne. Wszystko zależy od samego pomysłodawcy - jak bardzo jego projekt jest innowacyjny, jaka jest jego wizja, kontakty, etapy rozwoju i osobiste ambicje. Wiele młodych umysłów boryka się z faktem, że nie mają wystarczających środków na rozpoczęcie własnej działalności. Potencjalni przedsiębiorcy często mają świadomość swojego potencjału, hamuje ich jednak brak odpowiedniego kapitału i finansowego poczucia bezpieczeństwa.

Polecamy serwis: Jak założyć firmę

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Różne drogi twojego sukcesu

REKLAMA

Prawdą jest, iż od kilku lat ruch w biznesie zdecydowanie wzrasta, nowych firm przybywa, powstają nowe działalności internetowe. W dobie coraz bardziej zaawansowanych urządzeń mobilnych i zapotrzebowania na aplikacje do nich, atrakcyjnym pomysłodawcą staje się ten dostosowujący się do potrzeb rynku.

Polskie start-upy mogą się przenieść do amerykańskiej Doliny Krzemowej. Świadczy o tym wiele pomysłów realizowanych przez uczniów i studentów, którzy z czystą przyjemnością angażują do eksperymentów czasem zwykłych przechodniów na ulicy. Po wstępnych testach w Polsce młodzi ludzie mają szansę jechać w świat z polskim pomysłem na lepsze jutro. Wiele projektów już zrealizowano, jednak dziedzina technologii nigdy nie powinna być zamknięta. Nowych pomysłów z pewnością będzie przybywać - ponieważ nowe technologie wciąż można doskonalić. Każdy z nas, korzystając z Internetu i urządzeń z nim powiązanych, jest w stanie dostrzec w nich jakieś niedociągnięcia, nad którymi warto popracować.

Odpowiednie pokierowanie start-upem, pilnowanie jego rozwoju, opatentowanie innowacyjnego pomysłu może pozwolić na rozwój kolejnych gałęzi technologii. Dodatkowo, można wymyślić całkowicie nową jakość czy tworzyć i promować przyjazne środowisko dla twórców innowacji.

Obecnie można zaobserwować wyścig poszczególnych krajów czy kontynentów w tworzeniu nowych technologii i coraz bardziej oryginalnych urządzeń. Internet doskonale znany jest uczącej się młodzieży, także dorośli potrafią korzystać z urządzeń wysokiej technologii i nie jest im obca rozwijająca się branża IT. Wiadomym jest, iż całkowicie rewolucyjne urządzenia nieprędko będą dostępne dla przeciętnego obywatela kraju, w którym zagraniczna technologia wchodzi dopiero na rynek. Jednak właśnie po to potrzebna jest wszystkim zdrowa konkurencja. Na promocję produktu zagranicą potrzeba zaangażowania i pomysłowej kampanii reklamowej. Kiedy już nasza technologia zdobędzie uznanie w kraju, warto powalczyć o międzynarodowy prestiż i wypracować rozpoznawalną w przyszłości markę. Zagranicznych inwestorów przyciągnąć może produkt przynoszący zyski, dla nas pokazanie zaplecza ludzi kreatywnych i ambitnych to cel sam w sobie, o którym zawsze powinniśmy pamiętać. Postęp trwa od lat, a każdy rok rzuca nowe światło na szeroko rozumianą technologię.

Zobacz także: Wybór firmy szkoleniowej

Powszechnie wiadomo, że życie do łatwych nie należy. Co jednak, jeśli innowacyjne technologie wykorzystane w życiu codziennym mogą je ułatwić? Pomysłów, które zrodziły się podczas wykonywania zwykłych czynności - bądź obserwując sytuację, którą jakakolwiek innowacja mogłaby zmienić na korzystniejszą - jest z pewnością mnóstwo i może być ich jeszcze więcej za sprawą każdego z nas. Żeby pomysł był dobry, musi być dopracowany w szczegółach, jednak aby powstał, niekiedy wystarczy jedna myśl. Reszta z czasem przyjdzie do nas sama.

Autor: Monika Jakubowska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA