REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

7 prostych sposobów na obniżenie kosztów w Twojej firmie

Redukcja kosztów w firmie
Redukcja kosztów w firmie

REKLAMA

REKLAMA

Koszty w firmie. W artykule przedstawiamy jak w prosty sposób obniżyć koszty w każdej firmie.

1. Korzystaj z rozwiązań w chmurze

Zapewnij sobie elastyczność i minimalne koszty narzędzi IT - nie inwestuj w sprzęt informatyczny, tylko w usługi z nim związane.

REKLAMA

Zamiast kupować sprzęt, zatrudniać specjalistę do zarządzania nim, dokupować kolejne urządzenia do backup, kupować software, który zapewni Ci bezpieczną i szyfrowaną komunikację, możesz wynająć sprzęt, serwis sprzętu, przestrzeń do przechowywania kopii zapasowych, narzędzia do komunikacji.

Korzystaj z rozwiązań typu cloud w zakresie podstawowych narzędzi biurowych i archiwizacyjnych, przejdź kilka podstawowych szkoleń z zakresu ICT i usług oferowanych w modelu cloud.

2. Zapewnij sobie stabilną i wydajną łączność z Internetem

REKLAMA

W dzisiejszych czasach utrata łączności lub wydajności łącza internetowego natychmiast odbija się na efektywności firmy. Korzystanie z niestabilnych łączy prowadzi do ograniczenia wydajności wymiany informacji, a nawet jej zablokowania. Dostęp do informacji, wysyłanie lub coraz popularniejsze udostępnianie danych online ma kluczowe znaczenie dla rynkowej pozycji i wizerunku firmy.

Inwestycja w wydajną sieć generuje możliwości, które są doskonałym źródłem ograniczania kosztów. Chodzi głównie o czas jaki potrzebujesz do działań operacyjnych, szybką wymianę i dostęp do informacji. Nie oszczędzaj na jakości komunikacji!

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz: Elegancja biznesowa sztuką życia

3. Korzystaj z kalendarzy online

To proste i darmowe narzędzie ułatwi zarządzanie czasem w Twojej firmie. Dzięki kalendarzowi online nie tylko pamiętasz o wszystkim, ale też masz wgląd w kalendarze współpracowników, nie tracisz czasu na umawianie spotkań wewnętrznych czy zewnętrznych.

W kalendarzu elektronicznym zaplanujesz też sobie i pracownikom zadania wraz z czasem ich realizacji – to nieocenione narzędzie oszczędzające czas na ustalenia, wymianę maili czy spotkania wewnętrzne.

Kalendarz to też narzędzie kontroli, mając wgląd w kalendarze pracowników w prosty sposób możesz ocenić czy ich czas jest efektywnie wykorzystywany, oczywiście wprowadzając wcześniej odpowiednie procedury.

4. Oszczędzaj na telefonach

REKLAMA

Negocjuj umowy z dostawcami usług telefonii komórkowej i stacjonarnej, zapewnij sobie nowoczesną centralę telefoniczną w firmie. Nowoczesna centrala telefoniczna, dzięki której mamy dostęp do wielu funkcji telefonu tożsamych z telefonem komórkowym jest już w chmurze. Możemy za pomocą prostych paneli abonenta zarządzać funkcjami numerów abonenckich, przypisywać je poszczególnym osobom, zarządzać przekierowaniami. Prosta jest również obsługa billingów, raportów dotyczących wykonywania i odbierania połączeń. Możemy zarządzać w czasie rzeczywistym funkcjami telefonów i faksów w naszej siedzibie i wszystkich oddziałach firmy.

„Sprawdzanie kosztów połączeń nie jest niczym nowym, ale obecnie za pomocą wirtualnej centrali możemy sprawdzić zachowania pracowników wpływające na standard obsługi klienta w naszej firmie. Czy wykonują i odbierają połączenia telefoniczne, jakie są ich statystyki, możemy to robić w czasie rzeczywistym, nie czekając jak kiedyś na billing. Te możliwości w niektórych typach przedsiębiorstw mają niezwykle istotne znaczenie dla zarządzania kontaktami z klientem i kontrolowania nie tylko kosztów telefonicznych w firmie” mówi Andrzej Dąbrowa z LoVo S.A.

Zobacz: Samorozwój - inwestuj w siebie

5. Oszczędzaj na wydrukach

Kontroluj koszty wydruku i eksploatacji urządzeń biurowych. Tu znów mamy do czynienia z technologiami – przejrzyj zatem oferty rynkowe wynajmu urządzeń drukujących. Innym rozwiązaniem jest np. zakup jednej lepszej drukarki i udostępnienie jej grupie pracowników – to rozwiązanie pozwala lepiej kontrolować i zarządzać kosztami wydruków niż obsługa kilku biurkowych urządzeń. Zainteresuj się również rozwiązaniami typu cloud – wtedy zamiast drukować np. raport po prostu go udostępniasz online zainteresowanym. Korzyści jest kilka: kontrolujesz udostępnianie, nie zużywasz papieru, tonerów oraz nie martwisz się o niszczenie wydruków.

E-faktura to szybsza spłata należności oraz wygoda dla wystawcy i odbiorcy. Ma ona taką samą moc prawną jak dokument tradycyjny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedstawić ją np. urzędowi skarbowemu. Jedyną różnicę stanowi nośnik. E-faktura daje przedsiębiorcy realne zyski. Na koszt tradycyjnej faktury składa się znaczek pocztowy, papier, wydruk, archiwizacja oraz praca administracyjno-księgowa. E-faktura obniża te koszty nawet o 80 procent.

6. Stosuj outsourcing

Unikaj kosztów na zatrudnianie specjalistów od IT, księgowości, reklamy, PR itp. - jeśli to nie jest Twoja wiodąca działalność. Znacznie taniej jest wynająć wyspecjalizowaną firmę zewnętrzną, która na znacznie korzystniejszych warunkach finansowych, niż gdybyś sam zatrudniał specjalistów na stałe, zapewni Ci wysoki poziom usług i bezpieczeństwo. Znajdź wyspecjalizowanych, elastycznych i oferujących nowoczesne technologie dostawców usług.

7. Analizuj koszty - tanio nie znaczy oszczędnie!

Oszczędzaj rozsądnie – pierwotny koszt to nie wszystko. Cena często decyduje o decyzji jakie rozwiązanie wybierzemy, miejmy jednak na uwadze koszty eksploatacji i obsługi wybranego rozwiązania. Niestety często jest tak, że najtańsza oferta staje się najdroższą ponieważ nie uwzględniliśmy np. cen i dostępności serwisu, warunków gwarancji, energochłonności, potrzeby dodatkowych szkoleń czy braku spójności rozwiązania ze standardami rynkowymi. Podsumowując – wybieraj najwyższą jakość na jaką Cię stać, nie stać Cię na tanie i byle jakie rozwiązania - one za chwilę upomną się o dodatkowe pieniądze.

Zobacz serwis: Zarządzanie

Autor: www.editenter.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Współpraca na styku biznesu i nauki to nieocenione korzyści także dla firm

    Współpraca praktyków biznesu z instytucjami naukowymi wielu z nas kojarzy się głównie z działalnością społeczną. Korzyści dla uczelni i ich studentów są bowiem dość oczywiste. Mowa m.in. o dostępie do najnowszej wiedzy praktycznej i możliwości warsztatowego pogłębiania umiejętności uczniów, co pośrednio buduje także prestiż szkoły wyższej. A co z takiej współpracy może wynieść biznes? Wbrew pozorom to nie tylko poczucie dobrze wypełnionej misji, ale też korzyści ekonomiczne i wizerunkowe.

    Kto zakłada firmę by spełnić swoje marzenia a kto przechodzi na swoje, by skorzystać z okazji

    Daleko za sobą mamy już etap szybkiego przyrostu firm wskutek wymuszania przez dotychczasowych pracodawców przejścia na samozatrudnienie. Teraz rynek młodych firm znormalniał i niewiele różni się od innych, w krajach o ustabilizowanej od dekad gospodarce.

    Przedsiębiorcy z listą oczekiwań do nowego rządu. Na co liczą najbardziej?

    Lista oczekiwań przedsiębiorców wobec nowego rządu jest całkiem długa, a otwierają ją: odblokowanie środków z KPO, przywrócenie dialogu społecznego i stabilności wprowadzania zmian w przepisach czy powrót do poprzedniego sposobu rozliczania składki zdrowotnej.

    1000 zł na całe świąteczne zakupy? Taka kwota wystarczy połowie Polaków

    Ponad połowa badanych Polaków planuje przeznaczyć na wszystkie świąteczne (chodzi oczywiście o Święta Bożego Narodzenia) zakupy do 1000 zł - wynika z badania opublikowanego 6 grudnia 2023 r. przez Mastercard. Dodano, że ok. 46 proc. odkłada na ten cel z dużym wyprzedzeniem.

    REKLAMA

    Prawdziwa szynka, wędlina, kiełbasa, wędzonka – z czego powinny być zrobione? Określi rozporządzenie

    Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotował 5 grudnia 2023 r. projekt rozporządzenia, które ma na celu wprowadzenie zasad stosowania określeń "szynka" „wędlina”, „wędzonka”, „kiełbasa” przy znakowaniu produktów żywnościowych. Po wejściu w życie tych przepisów będzie jasne jakie produkty będą mogły być oznaczane na opakowaniach tymi określeniami. Projekt ten spotkał się ze sprzeciwem polskich producentów żywności roślinnej.

    Do 200 tys. euro i szansa rozwoju w USA. 10-12 polskich startupów zostanie wybranych w I kwartale 2024 roku

    Maverick Nation wyselekcjonuje technologiczne startupy z Polski i umożliwi im rozwój w Stanach Zjednoczonych. Na początku II kwartału 2024 roku swoich sił w USA spróbuje od 10 do 12 polskich startupów, które na ten cel otrzymają do 200 tys. euro i niespotykane dotąd wsparcie biznesowe. To pierwszy polski, całkowicie prywatny projekt tego typu, utworzony bez wsparcia publicznego ze strony Polskiego Funduszu Rozwoju czy Europejskiego Funduszu Innowacji, co jest ewenementem w inicjatywach tego typu.

    Co dostaniemy zamiast podwyżki w 2024 roku? Firmy szukają oszczędności. Ale pracownicy mogą na tym zyskać!

    Widmo wysokich kosztów firmowych skłania pracodawców do szukania rozwiązań, które pozwolą optymalizować wydatki. Jednym z nich jest wdrożenie strategii pozapłacowej bazującej na benefitach żywieniowych, która zapewnia oszczędności zarówno firmie, jak i zatrudnionym. Aby przyciągnąć i zatrzymać talenty, firmy coraz częściej już na etapie rekrutacji informują o wartości finansowej benefitów, ponieważ kandydaci nie mają świadomości, z czego składa się całkowity pakiet wynagrodzeń. 

    Branża transportowa najdłużej czeka na pieniądze od kontrahentów

    Branża TSL jest najszybciej rozwijającym się sektorem gospodarki. Najważniejszą składową tego sukcesu jest transport, który w ciągu ostatnich 10 lat zwiększył zatrudnienie o blisko ćwierć miliona osób (najnowszy raport „Transport drogowy w Polsce 2023”). Skąd zatem biorą się finansowe wyzwania i problemy tej branży? Chociażby z długich terminów płatności. 

    REKLAMA

    Które branże mają najlepsze perspektywy na przyszły rok?

    Pozytywne dane z NBP pokazujące wzrost wskaźnika prognoz popytu dają optymizm firmom. Które branże mają najlepsze perspektywy? 

    Czy inwestorzy w spółki memowe są bardziej skłonni do inwestowania w kryptowaluty czy w akcje?

    Czy inwestorzy którzy wcześniej kupowali akcje memowej spółki GameStop mogą być zainteresowani bardziej tradycyjną giełdą? Jakie są główne trendy dominujące wśród osób wybierających inwestowanie w te nowe instrumenty?

    REKLAMA