REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Samorozwój - inwestuj w siebie

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Treco Inspiracja do sukcesu
Portal dla szkoleniowców
Samorozwój /Fot. Fotolia
Samorozwój /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Każdy z nas czasami pragnie rozpocząć coś nowego, zmienić swoje życie i iść w innym kierunku. Do tego niezbędny jest zapał i chęć nauki. Samorozwój jest kluczem do twojego sukcesu. W jaki sposób się przekwalifikować i zmienić diametralnie swoje życie?

Tylko ludzie, którzy naprawdę siebie kochają - potrafią osiągać niesamowite wyniki zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Samorozwój polega więc na ciągłym pielęgnowaniu tzw. miłości własnej. Samorozwój to nie tylko zdobywanie nowych doświadczeń i rozwój naukowy, ale i również rozwój fizyczny i dbanie o wygląd zewnętrzny. Rozwijasz się przez całe życie. Początkowo, duży wpływ mają twoi rodzice i rówieśnicy. W późniejszym etapie, na rozwój zaczynasz wpływać tylko ty i twoje decyzje. Co zrobić, żeby zmienić swoje życie pod każdym względem?

REKLAMA

Wskazówka pierwsza - stosuj tylko maksymalne dawki

REKLAMA

Jeżeli zamierzasz coś zmienić w swoim życiu np. zawód, wymaga to od ciebie ogromnego zaangażowania i inwestowania w wiedzę. Na starcie powinieneś liczyć się z kosztami, jakie musisz ponieść. Będą to ogromne pokłady czasu i energii. Chcąc na przykład nauczyć się nowego zawodu, powinieneś zarezerwować sobie dużo czasu. Podziel się obowiązkami domowymi. Poinformuj znajomych i rodzinę, że będziesz miał dla nich trochę mniej wolnych godzin do dyspozycji, ponieważ masz nowe zadania. Wybierając nauczycieli, poszukaj dobrze - najlepsi specjaliści to gwarancja sukcesu. Nie wybieraj szkoły, która akurat jest pod ręką - zdecyduj się na najlepszą uczelnię, nawet jeśli miałaby być na końcu miasta. Zbierz jak najwięcej informacji na forach, porozmawiaj ze studentami i absolwentami. Pozwoli ci to na dokonanie najlepszego wyboru.

Podobnie jest z dietą. Jeżeli zamierzasz schudnąć, zwiększyć masę mięśniową czy rozwinąć nowe umiejętności sportowe, sukces zagwarantuje ci tylko i wyłącznie intensywna dawka ćwiczeń oraz dieta, której musisz przestrzegać. Za każdym razem, kiedy zamierzasz złamać swoje postanowienie, pomyśl, że robisz wszystko dla siebie - dla nikogo innego. Intensywność i rygorystyczne podejście do sprawy sprawią, że szybciej zobaczysz wspaniałe efekty, a w końcu osiągniesz swój wymarzony cel.

Zobacz serwis: Manager

Wskazówka druga - pielęgnuj swój cel

Nigdy nie zapominaj o swoim celu. Ucz się więcej, niż wymagają tego na studiach. Poszerzaj wiedzę, korzystaj z opinii wszystkich możliwych specjalistów w danej dziedzinie. Czytaj fachową literaturę. Zapytasz się: „po co”? To proste - szybciej staniesz się znawcą tematu. Łatwiej unikniesz popełniania błędów. Szybciej znajdziesz rozwiązanie w trudnej sytuacji. Pełne zaangażowanie pozwoli ci osiągnąć sukces. Samorozwój to ćwiczenie swojej samoświadomości i poczucia wartości. Z każdym dniem staniesz się coraz mocniejszy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wskazówka trzecia - walcz jak tygrys

Jeśli pojawią się na twojej drodze przeszkody - np. nie będziesz mógł się uczyć, ponieważ praca pochłania więcej czasu, skończyły ci się pieniądze na podręczniki, nie przestrzegałeś diety (babcia ugotowała zupę, którą uwielbiasz) - nie załamuj się! Powinieneś walczyć dalej. Każda porażka wzmacnia. Jeżeli jesteś pewien, że nowy zawód w przyszłości zapewni ci stabilizację i satysfakcjonujące życie, o jakim zawsze marzyłeś, to nie powinieneś z niczego rezygnować. Z czasem, pomimo wielu wyrzeczeń, twój wysiłek zostanie wynagrodzony. Walcz, bądź tygrysem strzegącym swoich marzeń.

Zobacz serwis: Zarządzanie

Co zrobić, gdy nie osiągasz zamierzonego celu?

REKLAMA

Jeżeli w swoim samorozwoju nie osiągnąłeś zamierzonego celu, to nie martw się, z twojej porażki również płynie nauka. Cel czasami nie jest najważniejszy. Najważniejsza jest wiedza, którą zdobywamy, próbując go osiągnąć. Ponosząc porażkę, powinniśmy wyciągnąć z niej jak najwięcej wniosków. Na ich podstawie jesteśmy w stanie opracować nowy plan działania, który umożliwi nam szybsze odnalezienie celów. Tylko pozytywne myślenie jest w stanie nam pomóc.

Pamiętaj - wiele osób było skazanych na porażkę i tylko głęboka chęć samorozwoju pomogła im osiągnąć sukces. Mnóstwo osób zaczynało od zera: Henry Ford, Bill Gates i wielu innych. Wierząc w siebie, osiągali niesamowite wyniki. Rozwój to wspaniała sprawa. Jest jedną z najlepszych i najpiękniejszych rzeczy w naszym życiu. Najważniejsze jest to, by wierzyć w siebie i w swoje możliwości. Dzięki temu, z małego trybiku możemy zmienić się w wielką, niezależną machinę sukcesu.

Autor: Joanna Zawada

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ponad 80 proc. specjalistów pozytywnie ocenia szkolenia z cyberbezpieczeństwa przeprowadzane w firmie

Szybki rozwój technologii oraz zwiększone ryzyko cyberataków przyczyniają się do rosnącego zainteresowania bezpieczeństwem IT. Zdaniem szkolonych menadżerów, szkolenia z cyberbezpieczeństwa przeprowadzane w firmie: są nie tylko potrzebne, ale i skuteczne.

Dłużnicy wykorzystują brak znajomości prawa u wierzycieli i specjalnie zwlekają z zapłatą za faktury, traktując zwłokę jako formę bezpłatnego kredytu. Powinni i mogą jednak słono za to zapłacić

Słaba znajomość podstawowych przepisów prawa finansowego u przedsiębiorców sprawia, że dłużnicy celowo przeciągają płatności, zyskując w ten sposób darmowy, nieoprocentowany kredyt. Dzieje się to w czasie, gdy zatory płatnicze w polskich przedsiębiorstwach cały czas rosną, a utrata płynności finansowej jest realnym zagrożeniem dla małych i średnich firm.

Czy wspólnik mniejszościowy zawsze jest na straconej pozycji?

Wspólnik posiadający mniejszościowy pakiet udziałów w spółce z o.o. nie musi już na starcie znajdować się na przegranej pozycji w potencjalnym sporze ze wspólnikiem większościowym. Kluczowe jest, aby taki udziałowiec znał swoje prawa w spółce oraz aktywnie i umiejętnie z nich korzystał, co w ostatecznym rozrachunku może przyczynić się do skutecznej obrony interesu wspólnika mniejszościowego i zachowania przez niego wpływu na spółkę.

Polski Akt o Dostępności – jakie zmiany czekają przedsiębiorców?

Od 28 czerwca 2025 r. produkty i usługi wprowadzane na rynek będą musiały spełniać określone wymogi i być dostosowane również do osób z niepełnosprawnościami. To oznacza wiele zmian również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

REKLAMA

Polski Akt o Dostępności – jak się przygotować?

Już pod koniec czerwca wchodzi w życie Polski Akt o Dostępności. Nowe przepisy oznaczają dla przedsiębiorców nie tylko obowiązki, ale i nowe możliwości. Kogo dotyczą te zmiany? Co czeka konsumentów, a co przedsiębiorców? Skąd można wziąć pieniądze na ich wprowadzenie?

Zaprojektuj z nami swoją pierwszą innowację – poznaj bezpłatną usługę Innovation Coach i weź udział w wydarzeniu w Łodzi

W dobie dynamicznych zmian technologicznych i rosnącej konkurencji, przedsiębiorcy coraz częściej poszukują sposobów na wdrażanie innowacji w swoich firmach. Nie każdy jednak wie, od czego zacząć, jak zdobyć fundusze na rozwój, czy jak skutecznie przejść przez proces planowania i realizacji innowacyjnego projektu.

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek?

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek? W ubiegłym roku z odroczenia terminu płatności składek najczęściej korzystali mali płatnicy.

Przewodnik po spółce w Delaware – wszystko, co musisz wiedzieć zanim założysz firmę w USA

Założenie spółki w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności w stanie Delaware, to marzenie wielu przedsiębiorców – zarówno z Polski, jak i z całego świata. Delaware od dekad uważany jest za światowe centrum dla biznesu dzięki swojej wyjątkowej legislacji, przyjaznemu klimatowi dla przedsiębiorców oraz elastycznym strukturze prawnej. Ale czy spółka w Delaware to dobry wybór dla każdego? I co warto wiedzieć zanim złożysz wniosek o rejestrację?

REKLAMA

Europejski Akt Dostępności zacznie obowiązywać od 28 czerwca 2025 roku. Za niespełnienie wymagań dyrektywy wysokie kary

Zbliża się termin, od którego wszystkie firmy świadczące określone usługi lub sprzedające wybrane produkty będą musiały zapewnić ich dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Od 28 czerwca 2025 r. niespełnienie wymagań może wiązać się z wysokimi grzywnami oraz utratą reputacji.

JDG a spółka z o.o. Którą formę działalności wybrać? [Porównanie]

Podejmując decyzję o własnym biznesie, każdy przedsiębiorca staje przed wyborem formy działalności. Większość z nas waha się pomiędzy jednoosobową działalnością gospodarczą (JDG) a spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). Każda z tych form ma swoje plusy i minusy. W artykule spróbuję przybliżyć czym się różnią.

REKLAMA