REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dlaczego warto szukać mieszkania w Internecie?

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie poszukiwanie mieszkania bez przeglądania ofert w Internecie.
W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie poszukiwanie mieszkania bez przeglądania ofert w Internecie.

REKLAMA

REKLAMA

Coraz więcej osób zaczyna poszukiwanie mieszkania od przejrzenia ofert w Internecie. Eksperci z otoDom.pl przekonują, że serwisy z ogłoszeniami w sieci stały się głównym źródłem informacji na temat nieruchomości, wystawionych na sprzedaż lub do wynajęcia. Jak wirtualny rynek mieszkaniowy będzie wyglądać w przyszłości?

Bieżące informacje na temat dostępnych ofert

REKLAMA

REKLAMA

Wyspecjalizowane serwisy ogłoszeniowe oferują osobom, poszukującym nieruchomości, dostęp do stale rosnącej liczby ofert – co istotne – zgrupowanych w jednym miejscu. – Oszczędność czasu i wygoda, jakie gwarantuje stosowanie internetowych narzędzi, są ogromne – ocenia Przemysław Kotwicki, dyrektor serwisu otoDom.pl. – Użytkownicy mogą przeglądać ogłoszenia według użytecznych kryteriów, a funkcjonalna wyszukiwarka pozwala na dokładną selekcję ofert i wyeliminowanie tych nie spełniających wymagań. Dodatkowo baza jest stale aktualizowana. Oferta może zostać wycofana przez sprzedawcę w kilka minut po dokonaniu transakcji, co skutecznie minimalizuje ryzyko pojawienia się na liście wyników wyszukiwania nieaktualnych ogłoszeń.

Wyszukiwarka ofert jest dużym udogodnieniem dla osób, które mają skonkretyzowane wymagania co do poszukiwanej nieruchomości. Jednym kliknięciem użytkownik może wyeliminować z listy wyników ogłoszenia nie zawierające zdjęć bądź ograniczyć wyniki wyłącznie do ofert bezpośrednich lub pochodzących tylko z rynku wtórnego. Szczegółowe i funkcjonalne kryteria wyszukiwania – dotyczące m.in. wielkości lokalu, ilości pokoi, ceny, lokalizacji, itp. – pozwalają na wyświetlanie ofert ściśle odpowiadających na potrzeby potencjalnego nabywcy. Im więcej kryteriów zdefiniuje poszukujący, tym wyniki wyszukiwania będą bardziej trafne.

Planując zakup mieszkania lub domu, trzeba na bieżąco śledzić ofertę rynkową, by nie przeoczyć żadnej ciekawej propozycji. Dlatego warto korzystać z opcji powiadomień o pojawiających się, nowych ofertach, spełniających określone kryteria. – Użytkownicy coraz bardziej doceniają to narzędzie, bowiem pozwala ono na bieżąco śledzić podaż, bez wizyty w serwisie i zwiększa tym samym szanse na znalezienie prawdziwej okazji – podpowiada Przemysław Kotwicki. – Pracujemy także nad opcją powiadomień mobilnych, ponieważ coraz więcej osób korzysta z Internetu poprzez telefony komórkowe.

Dowiedz się także: Ile wynosiły ceny transakcyjne mieszkań w styczniu 2011?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W sieci zwiedzisz okolicę i zobaczysz widok z okna

REKLAMA

Oferowane funkcjonalności internetowych serwisów wykraczają daleko poza tradycyjny model ogłoszeń prasowych. Niekwestionowaną przewagą ich istnienia jest dużo większa ilość informacji, jakie poszukujący nieruchomości może zdobyć już na wstępnym etapie poznawania oferty.

Ogłoszenia wirtualne nie są ograniczone ilością miejsca w szpalcie, dlatego zawierają bardziej szczegółowe opisy nieruchomości, a także wzbogacane są zdjęciami lub nawet filmami i wizualizacjami przestrzennymi. Dzięki fotografiom, oprócz podstawowych elementów wnętrza, potencjalny nabywca może zobaczyć budynek i okolicę, widok z okna, rozkład mieszkania czy plan zagospodarowania przestrzennego w przypadku domu. Podanie dokładnego adresu lub współrzędnych geograficznych umożliwi nawet obejrzenie okolicy na zdjęciach satelitarnych. – Dostęp do większej ilości informacji na temat nieruchomości umożliwia lepszą selekcję ogłoszeń. Czasem jeden rzut oka na zdjęcie wystarczy aby przekonać się, że nie warto poświęcać czasu na osobistą wizytę w danym lokalu – dodaje Przemysław Kotwicki.

Polecamy serwis: Inwestycje

Serwisy z ogłoszeniami w przyszłości

Twórcy internetowych serwisów pośrednictwa w sprzedaży i wynajmie nieruchomości nie chcą ograniczać się do tworzenia wyłącznie wirtualnych tablic ogłoszeniowych. Docelowo pragną udostępniać internautom specjalistyczne platformy, które będą kompleksowo zaspokajać potrzeby osób, poszukujących nieruchomości lub planujących budowę domu. Dlatego dodatkowe funkcje i usługi stają się tak samo ważne jak ilość i jakość ofert.

Już dziś osoby planujące zakup mieszkania mogą korzystać m.in. z kalkulatorów cenowych, które pozwalają szybko zorientować się, jak kształtują się ceny w wybranych lokalizacjach. W ich ręce oddawane są także narzędzia, umożliwiające porównanie większości dostępnych na rynku ofert kredytów i ubezpieczeń. Specjalistyczny mechanizm kalkulacyjny pomaga wyliczyć orientacyjną ratę kredytu oraz koszty całkowite, związane z zakupem nieruchomości.

Chcemy odpowiadać na potrzeby naszych użytkowników, dlatego dzielimy się z nimi naszą wiedzą w zakresie zakupu nieruchomości, a także staramy się służyć pomocą prawników oraz ekspertów finansowych i budowlanych – mówi Przemysław Kotwicki z serwisu otoDom.pl. – Osoba poszukująca działki budowlanej może skorzystać z bogatej bazy projektów architektonicznych oraz przydatnych porad fachowców. Użytkownikom poszukującym mieszkania podpowiadamy na co powinni zwrócić szczególną uwagę, przeglądając bazę i czym kierować się w podejmowaniu decyzji. Na bieżąco informujemy również o nowych inwestycjach oraz ogólnej sytuacji na krajowym rynku obrotu nieruchomościami – wylicza Kotwicki.

Kolejnym krokiem w rozwoju serwisów ogłoszeniowych będzie budowanie narzędzi, pozwalającą lepiej ocenić atrakcyjność nieruchomości. – W tym celu potrzebne będzie stworzenie mechanizmów umożliwiających m.in. sprawdzenie lokalizacji pod kątem dostępności infrastruktury usługowo-handlowej, bliskości szkół i przedszkoli, dostępnych środków komunikacji miejskiej czy oszacowanie realnego czasu dotarcia do pracy lub do centrum miasta – mówi Przemysław Kotwicki. – Cennym dodatkiem będzie również platforma wymiany opinii mieszkańców na temat zalet i wad życia w danym miejscu.

Źródło: otoDom.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć?

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć przed zagrożeniami? Przedświąteczny sezon zakupowy może stwarzać zagrożenia nie tylko dla klientów ale także dla sklepów.

Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

REKLAMA

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

REKLAMA

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

REKLAMA