Kategorie

Dlaczego warto szukać mieszkania w Internecie?

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie poszukiwanie mieszkania bez przeglądania ofert w Internecie.
Coraz więcej osób zaczyna poszukiwanie mieszkania od przejrzenia ofert w Internecie. Eksperci z otoDom.pl przekonują, że serwisy z ogłoszeniami w sieci stały się głównym źródłem informacji na temat nieruchomości, wystawionych na sprzedaż lub do wynajęcia. Jak wirtualny rynek mieszkaniowy będzie wyglądać w przyszłości?

Bieżące informacje na temat dostępnych ofert

Reklama

Wyspecjalizowane serwisy ogłoszeniowe oferują osobom, poszukującym nieruchomości, dostęp do stale rosnącej liczby ofert – co istotne – zgrupowanych w jednym miejscu. – Oszczędność czasu i wygoda, jakie gwarantuje stosowanie internetowych narzędzi, są ogromne – ocenia Przemysław Kotwicki, dyrektor serwisu otoDom.pl. – Użytkownicy mogą przeglądać ogłoszenia według użytecznych kryteriów, a funkcjonalna wyszukiwarka pozwala na dokładną selekcję ofert i wyeliminowanie tych nie spełniających wymagań. Dodatkowo baza jest stale aktualizowana. Oferta może zostać wycofana przez sprzedawcę w kilka minut po dokonaniu transakcji, co skutecznie minimalizuje ryzyko pojawienia się na liście wyników wyszukiwania nieaktualnych ogłoszeń.

Wyszukiwarka ofert jest dużym udogodnieniem dla osób, które mają skonkretyzowane wymagania co do poszukiwanej nieruchomości. Jednym kliknięciem użytkownik może wyeliminować z listy wyników ogłoszenia nie zawierające zdjęć bądź ograniczyć wyniki wyłącznie do ofert bezpośrednich lub pochodzących tylko z rynku wtórnego. Szczegółowe i funkcjonalne kryteria wyszukiwania – dotyczące m.in. wielkości lokalu, ilości pokoi, ceny, lokalizacji, itp. – pozwalają na wyświetlanie ofert ściśle odpowiadających na potrzeby potencjalnego nabywcy. Im więcej kryteriów zdefiniuje poszukujący, tym wyniki wyszukiwania będą bardziej trafne.

Planując zakup mieszkania lub domu, trzeba na bieżąco śledzić ofertę rynkową, by nie przeoczyć żadnej ciekawej propozycji. Dlatego warto korzystać z opcji powiadomień o pojawiających się, nowych ofertach, spełniających określone kryteria. – Użytkownicy coraz bardziej doceniają to narzędzie, bowiem pozwala ono na bieżąco śledzić podaż, bez wizyty w serwisie i zwiększa tym samym szanse na znalezienie prawdziwej okazji – podpowiada Przemysław Kotwicki. – Pracujemy także nad opcją powiadomień mobilnych, ponieważ coraz więcej osób korzysta z Internetu poprzez telefony komórkowe.

Dowiedz się także: Ile wynosiły ceny transakcyjne mieszkań w styczniu 2011?

W sieci zwiedzisz okolicę i zobaczysz widok z okna

Reklama

Oferowane funkcjonalności internetowych serwisów wykraczają daleko poza tradycyjny model ogłoszeń prasowych. Niekwestionowaną przewagą ich istnienia jest dużo większa ilość informacji, jakie poszukujący nieruchomości może zdobyć już na wstępnym etapie poznawania oferty.

Ogłoszenia wirtualne nie są ograniczone ilością miejsca w szpalcie, dlatego zawierają bardziej szczegółowe opisy nieruchomości, a także wzbogacane są zdjęciami lub nawet filmami i wizualizacjami przestrzennymi. Dzięki fotografiom, oprócz podstawowych elementów wnętrza, potencjalny nabywca może zobaczyć budynek i okolicę, widok z okna, rozkład mieszkania czy plan zagospodarowania przestrzennego w przypadku domu. Podanie dokładnego adresu lub współrzędnych geograficznych umożliwi nawet obejrzenie okolicy na zdjęciach satelitarnych. – Dostęp do większej ilości informacji na temat nieruchomości umożliwia lepszą selekcję ogłoszeń. Czasem jeden rzut oka na zdjęcie wystarczy aby przekonać się, że nie warto poświęcać czasu na osobistą wizytę w danym lokalu – dodaje Przemysław Kotwicki.

Polecamy serwis: Inwestycje

Serwisy z ogłoszeniami w przyszłości

Twórcy internetowych serwisów pośrednictwa w sprzedaży i wynajmie nieruchomości nie chcą ograniczać się do tworzenia wyłącznie wirtualnych tablic ogłoszeniowych. Docelowo pragną udostępniać internautom specjalistyczne platformy, które będą kompleksowo zaspokajać potrzeby osób, poszukujących nieruchomości lub planujących budowę domu. Dlatego dodatkowe funkcje i usługi stają się tak samo ważne jak ilość i jakość ofert.

Już dziś osoby planujące zakup mieszkania mogą korzystać m.in. z kalkulatorów cenowych, które pozwalają szybko zorientować się, jak kształtują się ceny w wybranych lokalizacjach. W ich ręce oddawane są także narzędzia, umożliwiające porównanie większości dostępnych na rynku ofert kredytów i ubezpieczeń. Specjalistyczny mechanizm kalkulacyjny pomaga wyliczyć orientacyjną ratę kredytu oraz koszty całkowite, związane z zakupem nieruchomości.

Chcemy odpowiadać na potrzeby naszych użytkowników, dlatego dzielimy się z nimi naszą wiedzą w zakresie zakupu nieruchomości, a także staramy się służyć pomocą prawników oraz ekspertów finansowych i budowlanych – mówi Przemysław Kotwicki z serwisu otoDom.pl. – Osoba poszukująca działki budowlanej może skorzystać z bogatej bazy projektów architektonicznych oraz przydatnych porad fachowców. Użytkownikom poszukującym mieszkania podpowiadamy na co powinni zwrócić szczególną uwagę, przeglądając bazę i czym kierować się w podejmowaniu decyzji. Na bieżąco informujemy również o nowych inwestycjach oraz ogólnej sytuacji na krajowym rynku obrotu nieruchomościami – wylicza Kotwicki.

Kolejnym krokiem w rozwoju serwisów ogłoszeniowych będzie budowanie narzędzi, pozwalającą lepiej ocenić atrakcyjność nieruchomości. – W tym celu potrzebne będzie stworzenie mechanizmów umożliwiających m.in. sprawdzenie lokalizacji pod kątem dostępności infrastruktury usługowo-handlowej, bliskości szkół i przedszkoli, dostępnych środków komunikacji miejskiej czy oszacowanie realnego czasu dotarcia do pracy lub do centrum miasta – mówi Przemysław Kotwicki. – Cennym dodatkiem będzie również platforma wymiany opinii mieszkańców na temat zalet i wad życia w danym miejscu.

Źródło: otoDom.pl

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  1 sty 2000
  25 cze 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Wakacje. Czy hotele z limitami osób odrobią straty?

  Wbrew oczekiwaniom branży i klientów, hotele nie zostaną na wakacje całkowicie uwolnione od restrykcji wynikających z walki z koronawirusem. Na początek sezonu urlopowego i tuż po zakończeniu roku szkolnego, od 26 czerwca, mogą oferować 75 proc. dostępnych miejsc.

  Kadry w budownictwie - kompetencje pracowników na wagę złota

  Kadry w budownictwie. Brak wykwalifikowanych pracowników budowlanych, niska renoma zawodu, dynamiczne zmiany w zakresie technologii budowlanych i ciągła konieczność doszkalania. Branżę budowlaną w najbliższych latach czeka prawdziwa rewolucja na rynku pracy, wynika z raportu PARP „Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego – branża budowlana”. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

  W sklepach jest coraz drożej. W maju ceny poszły w górę średnio o ponad 5%

  W maju br. w sklepach było drożej niż w kwietniu średnio o 5,4%. Eksperci komentujący wyniki nie pozostawiają złudzeń, że konsumenci powinni przygotować się na kolejne podwyżki. Co podrożało najbardziej?

  Poprawki do ustawy dot. czynszów w galeriach handlowych odrzucone

  Sejm odrzucił większość poprawek Senatu do ustawy dot. czynszów w galeriach handlowych. Jakie poprawki zostały przyjęte?

  Technologia wodorowa wchodzi do branży transportowej

  Polska kolej już wkrótce może stać się najbardziej ekologicznie świadomym środkiem transportu. Dzięki ostatnim decyzjom rodzimego przewodnika, a także inwestycjom partnerskim m.in. w Wielkopolsce, problem śladu węglowego odbił się jeszcze głośniejszym echem nie tylko w sektorze transportowym, ale również wśród samych pasażerów. Co jest przyszłością odpowiedzialnych podróży?

  122 mln zł kary dla polskich przewoźników

  W 2020 roku inspektorzy GITD stwierdzili ponad 65 tys. przypadków naruszeń ustawy o transporcie drogowym. Czy kierowca może nie przyjąć mandatu?

  Czy można zobaczyć nagranie z egzaminu na prawo jazdy?

  Czy można zobaczyć nagranie z egzaminu na prawo jazdy? Jak najbardziej. Niestety tylko w przypadku, w którym kandydat... nie zda egzaminu.

  Bezrobocie. Dane lepsze od oczekiwanych

  Główny Urząd Statystyczny zaprezentował dane o poziomie bezrobocia rejestrowanego w końcu maja 2021. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 1026,7 tys. osób i była o 27,1 tys. osób niższa niż w końcu kwietnia oraz o 15,0 tys. osób wyższa niż przed rokiem.

  Magdalena Foremska (PAH): 7 zł to pomoc 1 osobie w obozie w Iraku przez miesiąc [PODCAST]

  Mimo, że konflikt zbrojny w Iraku zakończył się w 2017 roku, to nadal prawie 1,5 miliona osób przebywa w obozach. Dlaczego nie mogą wrócić do domu? Zapraszamy do wysłuchania podcastu

  77% firm chce wdrożyć na stałe hybrydowy model pracy [BADANIE]

  Wprowadzenie na stałe hybrydowego modelu pracy planuje 77 proc. firm, najczęściej przy utrzymaniu pracy zdalnej przez 2 lub 3 dni w tygodniu – wynika z badań ankietowych wśród prawie 200 najemców powierzchni biurowych w największych miastach w Polsce. Jakie są pozostałe wnioski z badania?

  Roczne wstrzymanie podwyżki płacy minimalnej - przedsiębiorcy apelują do Gowina

  Przedsiębiorcy piszą do Jarosława Gowina z apelem o roczne wstrzymanie podwyżki płacy minimalnej. Chcemy uniknąć zwolnień - apelują.

  Restrukturyzacja to najtańsza opcja dla zadłużonego rolnika

  Jak powinni postępować zadłużeni rolnicy? Eksperci podpowiadają możliwe scenariusze działania. Jednym z nich jest restrukturyzacja. Ile kosztuje takie postępowanie?

  Fotowoltaika - nadchodzą zmiany

  Fotowoltaika. Według prognoz Instytutu Energii Odnawialnej, moc zainstalowana w fotowoltaiki w Polsce podwoi się w ciągu najbliższych dwóch lat. W 2025 roku może osiągnąć nawet 15 GW. Rynek OZE swój dynamiczny wzrost zawdzięczał dotąd przede wszystkim prosumentom, którzy korzystali z programu „Mój Prąd”. Jednak proporcje zaczynają się zmieniać – miejsce mikroinstalacji zajmują farmy, a energia słoneczna „goni” wiatrową.

  Kurs reedukacyjny: co to jest?

  Kurs reedukacyjny: co to jest i w jakich przypadkach jest konieczny? Dziś opowiemy o szkoleniach organizowanych przez WORD-y.

  6 trendów nowej rzeczywistości - co się zmieniło w firmach? [RAPORT]

  Z badania przeprowadzonego przez GfK wynika, że firmy stały się bardziej online, ale początkowy entuzjazm związany z pracą zdalną nieco opadł. Sprawdź 6 trendów nowej rzeczywistości widocznych w Raporcie #RegionyNEXERY2021.

  Polski Ład - czy będą zmiany podatkowe dla przedsiębiorców?

  Rzecznik MŚP postuluje do Premiera o korzystne zmiany dla przedsiębiorców w rządowym planie „Polskiego Ładu”. O jakie zmiany wystąpił Adam Abramowicz?

  Jest stanowisko Rzecznika Finansowego na zapytanie SN w sprawie tzw. kredytów frankowych

  Rzecznik Finansowy uznał, zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego, że bieg przedawnienia roszczenia banku o zwrot kwot wypłaconych z tytułu kredytu frankowego, rozpoczyna się od chwili, w której umowa kredytu stała się trwale bezskuteczna.

  Ile kosztuje licencja taxi?

  Ile kosztuje licencja taxi? Kierowca musi spełnić parę wymogów formalnych. Na jaki wydatek musi się przygotować? Kilkaset złotych.

  Czy wejście na giełdę będzie łatwiejsze? MF chce zmian

  Resort finansów chce zmian w “Polskim Ładzie” i proponuje pakiet nowych ulg. Będą ulgi wspierające wejście polskich firm na giełdę, będą też ulgi na inwestowanie przez fundusze vc i zwolnienie podatkowe dla alternatywnych spółek inwestycyjnych. Czy to ułatwi wejście na giełdę?

  Sektor ubezpieczeniowy podwaja wydatki na cyberbezpieczeństwo

  Przyśpieszona transformacja cyfrowa sektora zmieniła priorytety branży w zakresie inwestycji technologicznych. Najważniejsze z nich to cyberbezpieczeństwo i migracja do chmury.

  Czy strategia multicloud w firmie ma wady?

  Tylko 32% firm korzysta z jednej platformy chmurowej. Decydując się na wdrożenie chmur od różnych dostawców firmy jednak często nie zdają sobie sprawy z wyzwań jakie taki proces przed nimi stawia.

  Jak zostać kierowcą Ubera? To w pewnym sensie proste...

  Jak zostać kierowcą Ubera? Choć wymogi nie są zaporowe, jest kilka punktów, które musi wypełnić kandydat. Zaraz opowiemy o procesie autoryzacji.

  Jak obniżyć rachunki za energię - zmiana sprzedawcy w 24 h i porównywarka cen

  Jak obniżyć rachunki za energię. Ministerstwo Klimatu i Środowiska informuje, że dobiegają końca konsultacje publiczne i uzgodnienia międzyresortowe projektu nowelizacji ustawy – Prawo energetyczne oraz ustawy o odnawialnych źródłach energii, który proponuje szereg rozwiązań na rzecz dalszego wzmocnienia pozycji odbiorcy energii elektrycznej. Zawarte w nim regulacje dotyczą m.in. możliwości: zmiany sprzedawcy w ciągu 24h, nabywania energii elektrycznej po cenach dynamicznych, korzystania z usług agregatorów czy dostępu do darmowej porównywarki cen, która będzie prowadzona przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

  Qashqai zostaje w Wielkiej Brytanii. Sunderland zaczyna produkcję

  Qashqai zostaje w Wielkiej Brytanii. Pomimo brexitu Nissan nie zdecydował się na przeniesienie produkcji z Wysp Brytyjskich.

  Mieszkanie wynajmuje 4 proc. gospodarstw domowych

  Sektor mieszkań na wynajem w Polsce jest mały i zdominowany przez indywidualnych właścicieli; prywatnie swoje mieszkanie wynajmuje 4 proc. gospodarstw domowych, a wśród nich niecałe 1 proc. korzysta z najmu instytucjonalnego - wynika z raportu firmy CBRE.