REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dlaczego warto szukać mieszkania w Internecie?

Subskrybuj nas na Youtube
W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie poszukiwanie mieszkania bez przeglądania ofert w Internecie.
W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie poszukiwanie mieszkania bez przeglądania ofert w Internecie.

REKLAMA

REKLAMA

Coraz więcej osób zaczyna poszukiwanie mieszkania od przejrzenia ofert w Internecie. Eksperci z otoDom.pl przekonują, że serwisy z ogłoszeniami w sieci stały się głównym źródłem informacji na temat nieruchomości, wystawionych na sprzedaż lub do wynajęcia. Jak wirtualny rynek mieszkaniowy będzie wyglądać w przyszłości?

Bieżące informacje na temat dostępnych ofert

REKLAMA

REKLAMA

Wyspecjalizowane serwisy ogłoszeniowe oferują osobom, poszukującym nieruchomości, dostęp do stale rosnącej liczby ofert – co istotne – zgrupowanych w jednym miejscu. – Oszczędność czasu i wygoda, jakie gwarantuje stosowanie internetowych narzędzi, są ogromne – ocenia Przemysław Kotwicki, dyrektor serwisu otoDom.pl. – Użytkownicy mogą przeglądać ogłoszenia według użytecznych kryteriów, a funkcjonalna wyszukiwarka pozwala na dokładną selekcję ofert i wyeliminowanie tych nie spełniających wymagań. Dodatkowo baza jest stale aktualizowana. Oferta może zostać wycofana przez sprzedawcę w kilka minut po dokonaniu transakcji, co skutecznie minimalizuje ryzyko pojawienia się na liście wyników wyszukiwania nieaktualnych ogłoszeń.

Wyszukiwarka ofert jest dużym udogodnieniem dla osób, które mają skonkretyzowane wymagania co do poszukiwanej nieruchomości. Jednym kliknięciem użytkownik może wyeliminować z listy wyników ogłoszenia nie zawierające zdjęć bądź ograniczyć wyniki wyłącznie do ofert bezpośrednich lub pochodzących tylko z rynku wtórnego. Szczegółowe i funkcjonalne kryteria wyszukiwania – dotyczące m.in. wielkości lokalu, ilości pokoi, ceny, lokalizacji, itp. – pozwalają na wyświetlanie ofert ściśle odpowiadających na potrzeby potencjalnego nabywcy. Im więcej kryteriów zdefiniuje poszukujący, tym wyniki wyszukiwania będą bardziej trafne.

Planując zakup mieszkania lub domu, trzeba na bieżąco śledzić ofertę rynkową, by nie przeoczyć żadnej ciekawej propozycji. Dlatego warto korzystać z opcji powiadomień o pojawiających się, nowych ofertach, spełniających określone kryteria. – Użytkownicy coraz bardziej doceniają to narzędzie, bowiem pozwala ono na bieżąco śledzić podaż, bez wizyty w serwisie i zwiększa tym samym szanse na znalezienie prawdziwej okazji – podpowiada Przemysław Kotwicki. – Pracujemy także nad opcją powiadomień mobilnych, ponieważ coraz więcej osób korzysta z Internetu poprzez telefony komórkowe.

Dowiedz się także: Ile wynosiły ceny transakcyjne mieszkań w styczniu 2011?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W sieci zwiedzisz okolicę i zobaczysz widok z okna

REKLAMA

Oferowane funkcjonalności internetowych serwisów wykraczają daleko poza tradycyjny model ogłoszeń prasowych. Niekwestionowaną przewagą ich istnienia jest dużo większa ilość informacji, jakie poszukujący nieruchomości może zdobyć już na wstępnym etapie poznawania oferty.

Ogłoszenia wirtualne nie są ograniczone ilością miejsca w szpalcie, dlatego zawierają bardziej szczegółowe opisy nieruchomości, a także wzbogacane są zdjęciami lub nawet filmami i wizualizacjami przestrzennymi. Dzięki fotografiom, oprócz podstawowych elementów wnętrza, potencjalny nabywca może zobaczyć budynek i okolicę, widok z okna, rozkład mieszkania czy plan zagospodarowania przestrzennego w przypadku domu. Podanie dokładnego adresu lub współrzędnych geograficznych umożliwi nawet obejrzenie okolicy na zdjęciach satelitarnych. – Dostęp do większej ilości informacji na temat nieruchomości umożliwia lepszą selekcję ogłoszeń. Czasem jeden rzut oka na zdjęcie wystarczy aby przekonać się, że nie warto poświęcać czasu na osobistą wizytę w danym lokalu – dodaje Przemysław Kotwicki.

Polecamy serwis: Inwestycje

Serwisy z ogłoszeniami w przyszłości

Twórcy internetowych serwisów pośrednictwa w sprzedaży i wynajmie nieruchomości nie chcą ograniczać się do tworzenia wyłącznie wirtualnych tablic ogłoszeniowych. Docelowo pragną udostępniać internautom specjalistyczne platformy, które będą kompleksowo zaspokajać potrzeby osób, poszukujących nieruchomości lub planujących budowę domu. Dlatego dodatkowe funkcje i usługi stają się tak samo ważne jak ilość i jakość ofert.

Już dziś osoby planujące zakup mieszkania mogą korzystać m.in. z kalkulatorów cenowych, które pozwalają szybko zorientować się, jak kształtują się ceny w wybranych lokalizacjach. W ich ręce oddawane są także narzędzia, umożliwiające porównanie większości dostępnych na rynku ofert kredytów i ubezpieczeń. Specjalistyczny mechanizm kalkulacyjny pomaga wyliczyć orientacyjną ratę kredytu oraz koszty całkowite, związane z zakupem nieruchomości.

Chcemy odpowiadać na potrzeby naszych użytkowników, dlatego dzielimy się z nimi naszą wiedzą w zakresie zakupu nieruchomości, a także staramy się służyć pomocą prawników oraz ekspertów finansowych i budowlanych – mówi Przemysław Kotwicki z serwisu otoDom.pl. – Osoba poszukująca działki budowlanej może skorzystać z bogatej bazy projektów architektonicznych oraz przydatnych porad fachowców. Użytkownikom poszukującym mieszkania podpowiadamy na co powinni zwrócić szczególną uwagę, przeglądając bazę i czym kierować się w podejmowaniu decyzji. Na bieżąco informujemy również o nowych inwestycjach oraz ogólnej sytuacji na krajowym rynku obrotu nieruchomościami – wylicza Kotwicki.

Kolejnym krokiem w rozwoju serwisów ogłoszeniowych będzie budowanie narzędzi, pozwalającą lepiej ocenić atrakcyjność nieruchomości. – W tym celu potrzebne będzie stworzenie mechanizmów umożliwiających m.in. sprawdzenie lokalizacji pod kątem dostępności infrastruktury usługowo-handlowej, bliskości szkół i przedszkoli, dostępnych środków komunikacji miejskiej czy oszacowanie realnego czasu dotarcia do pracy lub do centrum miasta – mówi Przemysław Kotwicki. – Cennym dodatkiem będzie również platforma wymiany opinii mieszkańców na temat zalet i wad życia w danym miejscu.

Źródło: otoDom.pl

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża budowlana: mimo działań prewencyjnych liczba wypadków przy pracy nie chce spadać

Brokerzy ubezpieczeniowi alarmują> Firmy budowlane nieraz bagatelizują skalę oraz prawdopodobieństwo wypadków i zawierają ubezpieczenia OC działalności z niskimi sumami gwarancyjnymi i limitami. Tymczasem rośnie liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Rząd opóźnia obowiązek raportowania ESG. Raportowanie dopiero od 2028 i 2029 r. [projekt ustawy przyjęty przez Radę Ministrów]

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy odraczający o dwa lata obowiązek raportowania ESG dla firm. Nowe przepisy mają ograniczyć biurokratyczne obciążenia i dać przedsiębiorcom więcej czasu na dostosowanie się do unijnych regulacji.

Jak założyć klub fitness lub siłownię? [Poradnik eksperta]

Obecnie w Polsce działa ponad trzy tysiące siłowni i klubów fitness, z czego przeważająca większość funkcjonuje w ramach większych sieci. Dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się globalnym i nieprzemijającym trendem, co można zawdzięczać m.in. influencerom z branży fitness (trenerom i instruktorom).

Dlaczego Polacy nie ufają zagranicznym sklepom online? [Raport]

Zagraniczne firmy napotykają na poważną barierę na polskim rynku e-commerce – brak zaufania. Aż 2/3 Polaków unika zakupów w zagranicznych e-sklepach z obawy o zwroty, reklamacje i autentyczność produktów. Kluczową rolę w decyzjach zakupowych odgrywają opinie innych klientów. Pokonanie tej nieufności to klucz do sukcesu w polskim e-handlu.

REKLAMA

Rząd podwyższy w 2026 r. płacę minimalną tylko o wskaźnik inflacji - przedsiębiorcy chwalą takie rozwiązanie, dlaczego

Płaca minimalna w 2026 roku wzrośnie o 140 złotych brutto do kwoty 4806 złotych. To mniejszy wzrost niż w minionych latach, ale przedsiębiorcy przyznają, że jest to kompromis pomiędzy możliwościami przedsiębiorców, a oczekiwaniami pracowników.

Szczęście i spełnienie może iść w parze

Rozmowa z dr Mary E. Anderson, autorką książki „Radość osiągania” – o tym, jak być szczęśliwym wysoko efektywnym człowiekiem.

Ludzie wciąż listy piszą, ale polecone wysyłają głównie urzędy. Rynek pocztowy w Polsce ma się dobrze

Jednak główną siłą napędową pozostają wciąż usługi kurierskie, które odpowiadają za 73,3 proc. wartości rynku i 56,5 proc. jego wolumenu. Mimo dominacji tego segmentu, istotną rolę wciąż odgrywają przesyłki listowe.

Miód podrożeje, bo prawo wymaga zmiany etykiet na słoikach a to kosztuje

Równo za rok na sklepowych półkach pojawią się nowe etykiety miodu, wynikające z przyjętej unijnej dyrektywy. Wprowadzają one niepozorną, ale mogącą narobić sporo zamieszania zmianę. Jednocześnie nielegalny handel miodem rozwija się niemal bez nadzoru.

REKLAMA

Rolnicy radzą sobie dużo lepiej z długami niż firmy przetwarzające plony ich pracy

Polska żywność ma się dobrze, ale kondycja finansowa branży już mniej. Sektor rolno-spożywczy musi oddać wierzycielom 760,6 mln zł, a wiarygodność płatnicza przetwórców i dostawców staje się coraz większym problemem. Nie dotyczy to rolników, którzy na ogół są wiarygodni finansowo.

Małe firmy z dużymi obawami przed kolejnym wysokim wzrostem płacy minimalnej

Duże wzrosty płacy minimalnej w ostatnich latach hamują wzrost małych i średnich firm. Poza bezpośrednim obciążeniem kosztami pracowniczymi oznaczają dla przedsiębiorców skokowy wzrost koszt w postaci coraz wyższych składek ZUS.

REKLAMA