Kategorie

Szybka pożyczka na dowód ma sens

Szybka pożyczka na dowód ma sens
Dotyka to wszystkich – tych bardziej zamożnych i mniej zamożnych. Tych z dużych miast i mniejszych miejscowości. Osoby po studiach wyższych i gorzej wykształconych. Tak naprawdę nie ma reguły, bo po szybką pożyczkę na dowód często nawet warto sięgnąć. Udowadniamy, dlaczego i radzimy, jak to zrobić w bezpieczny dla nas sposób.

Obecnie na rynku mamy wysyp firm pożyczkowych. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że każdego dnia widzimy w telewizji lub słyszymy w radio reklamę firmy oferującej pożyczki. Mieszkając w dużym mieście lub będąc w nim przejazdem z pewnością natkniemy się na ofertę firmy oferującej pożyczki. Gdzieś pomiędzy jest klient, który dla takiej firmy jest de facto produktem. Rzeczą naturalną jest, że osoba taka ma obawy, z drugiej strony szuka szybkiej pożyczki. Czy to jest bezpieczne i czy wzięcie pożyczki nie wprowadzi nas w pętlę długów?

Pożyczki nie są dla każdego

Powyższy śródtytuł dla większości może okazać się mylny i fałszywy. Dlaczego? Bo przecież dziś w Polsce można bez problemu dostać szybką pożyczką na dowód w przeciągu nawet kilkudziesięciu minut. Niestety pożyczki nie są dla każdego – nie chodzi tutaj o to, kto może ubiegać się o pożyczkę, ale o to, kto powinien ją wziąć.

Zobacz: Unijne pożyczki na założenie i rozwój firmy

Szybka pożyczka na dowód jest opłacalna, jeśli zamierzasz ją spłacić w terminie, a nawet do 30 dni od momentu zaciągnięcia. Szybka pożyczka na dowód może być dla Ciebie opłacalna, jeśli za otrzymane pieniądze nie będziesz spłacać innych długów. Szybka pożyczka na dowód jest dla Ciebie opłacalna jeśli jesteś odpowiedzialny – potrafisz zarządzać budżetem domowym, finansami, nie miałeś przygód w windykacją albo co gorsze z komornikiem.

Po co pożyczka na dowód

Załóżmy całkiem realny scenariusz zakładając faktyczne kwoty. Jesteś głową 4-osobowej rodziny. W tym roku planujecie skromne wakacje nad polskim morzem. Pracujesz z żoną, chociaż nie zarabiacie kokosów, jesteście odpowiedzialni, mówiąc wprost: mierzycie siły na zamiary. Nagle okazuje się, że pewne biuro podróży sprzedaje wakacje za granicą w dość dużej promocji. Wasz urlop potrwa 3 dni dłużej, a łącznie zapłacicie około 1.000 PLN więcej. To o wiele mniej niż w przypadku rzeczywistej ceny. W takiej sytuacji szybka pożyczka na dowód może okazać się doskonałym ruchem.

Zobacz też: ABC umowy pożyczki

Taki przykład jest modelowy i godny rozważenia. Pożyczka jest dla każdego, kto planuje rozsądnie. Co więcej, jeśli szybko zwrócicie pożyczone pieniądze, to prawdopodobnie oddacie dokładnie tyle samo, ile pożyczyliście.

Gdzie szukać szybkiej pożyczki na dowód

Jeśli chcemy zdecydować się na taki ruch, warto dobrze i uważnie szukać szybkiej pożyczki na dowód.

W sieci można znaleźć serwisy, które oferują tego typu usługi. Bez problemu można też znaleźć witryny internetowe będące pewnego rodzaju porównywarką ofertową pożyczek na dowód.

Reklama

Jeśli już uda nam się znaleźć właściwą firmę, w której chcemy się zapożyczyć warto pamiętać o kilku rzeczach. W takich przypadkach wnioskować o pożyczkę można zarówno przez Internet jak i telefon. Co ciekawe, w tym pierwszym przypadku możemy to robić 24 godziny na dobę, co sprawia, że nagle potrzebne pieniądze możemy otrzymać od zaraz (na przykład w skutek zalania mieszkania w środku nocy). Wiele serwisów oferuje tzw. kalkulatory pożyczkowe, co pozwala na szybkie wyliczenie kosztów uzyskania zastrzyku gotówki.

Cały proces wnioskowania o szybką pożyczkę na dowód nie trwa długo. Należy dodatkowo podać swoje dane, numer telefonu celem weryfikacji i przelać symboliczną kwotę z własnego konta bankowego na rachunek bankowy firmy oferującej pożyczki.

Szybkie pożyczki na dowód pozwolą na sfinansowanie zakupów w cenie do nawet 1500 złotych, ale jako stały klient firm pozabankowych można uzyskać nawet do 2500 złotych od ręki. Jeżeli potrzebujemy szybkich pieniędzy na wydatek, oczywiście przemyślany, warto zdecydować się na błyskawiczną pożyczkę. Jednak zawsze przed podjęciem decyzji, zarówno o zakupie, jak i sygnowaniu umowy pożyczkowej, warto dwa razy zastanowić się nad ich zasadnością.

Zobacz: Słowniczek kredytu hipotecznego

Pożyczka za darmo

Pamiętajmy, że wiele firm oferuje szybkie pożyczki na dowód za darmo. Warto dokładnie sprawdzić szczegóły takich ofert. Warto wiedzieć, że dodatkowo płatne jest przedłużenie okresu spłaty, czyli jeżeli 14 czy 30 dni, na które zwykle bierze się pożyczkę, nie wystarczają, wtedy trzeba przygotować się na dodatkowe koszty. Gdy nie spłaci się raty pożyczki, można narazić się na spore kary umowne. Rozwiązaniem jest wspomniane przedłużenie okresu spłaty, ale w tym przypadku trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, na przykład 200 złotych za miesięczne przedłużenie okresu spłaty. 

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  1 sty 2000
  13 maja 2021
  Zakres dat:

  Zawiadomienie o dokonaniu montażu instalacji gazowej

  Zawiadomienie o dokonaniu montażu instalacji gazowej: o czym pamiętać, ile kosztuje i jak właściwie wygląda? Dziś opowiemy właśnie o tym.

  Program "Czyste powietrze" z systemem gwarancji bankowych

  Program "Czyste powietrze" - powstanie system gwarancyjny, którego celem będzie poszerzenie współpracy z sektorem bankowym. Program "Czyste powietrze" umożliwia udzielenie pomocy finansowej osobom, które chcą wymienić nieefektywne źródła ciepła.

  Wyrejestrowanie pojazdu w przypadku wywozu z kraju

  Wyrejestrowanie w przypadku wywozu pojazdu z kraju: o czym pamiętać, ile kosztuje i jak właściwie wygląda? Dziś opowiemy właśnie o tym.

  Wyrejestrowanie pojazdu po kradzieży

  Wyrejestrowanie pojazdu po kradzieży: czy jest możliwe, ile kosztuje i jak właściwie wygląda? Dziś opowiemy właśnie o tym.

  Zarząd wspólnoty mieszkaniowej nie organizuje zebrania właścicieli lokali - co można zrobić?

  Zebranie ogółu właścicieli lokali. Zarząd (lub zarządca) wspólnoty mieszkaniowej ma obowiązek przynajmniej raz w roku (nie później niż w pierwszym kwartale każdego roku) zwoływać zebranie ogółu właścicieli lokali. Co prawda art. 90 ustawy z 31 marca 2020 roku o zmianie tzw. ustawy covidowej stanowi, że jeżeli ustawowy termin zwołania zebrania właścicieli lokali przypada w okresie obowiązywania stanu epidemii, ulega on przedłużeniu o 6 tygodni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii. Tym niemniej w różnych okresach ubiegłego roku możliwe było organizowanie takich wydarzeń, jednak wiele wspólnot tego nie zrobiło. Zdaniem niektórych ekspertów, bierność może wynikać ze złej woli lub niepewności stanu prawnego. Skutek jest taki, że od ponad 12 miesięcy w wielu wspólnotach nie odbyły się coroczne zebrania właścicieli. Co można z tym zrobić?

  Czy CPK ma szansę stać się portem lotniczym 3. generacji?

  Port lotniczy 3. generacji a CPK. Do 2030 roku Międzynarodowy Port Lotniczy Incheon, a od lutego 2021 r. także doradca strategiczny Centralnego Portu Komunikacyjnego zamierza zmienić paradygmat współczesnych lotnisk przekształcając się w port lotniczy 3. generacji. Czy koncepcja azjatyckiego partnera sprawdzi się także w przypadku CPK?

  Nieruchomości sąsiadujące z gruntami obszaru górniczego - wyrok TK

  Nieruchomości położone w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru górniczego. Brak statusu strony postępowania koncesyjnego właścicieli nieruchomości sąsiadujących z gruntami, na których ma odbywać się wydobycie kopalin ze złóż, jest niezgodny z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Skargę w tej sprawie wniosła współwłaścicielka jednej z takich nieruchomości.

  Sprzedaż opon w Q1 2021. Wyraźnie widać wzrosty!

  Sprzedaż opon w Q1 2021 z dwucyfrowymi wzrostami. Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego zaprezentował dane, które napawają optymizmem.

  Prognoza wzrostu PKB Polski w 2021 i 2022 r. 

  PKB Polski - prognoza 2021. Komisja Europejska podwyższyła w środę prognozę wzrostu PKB Polski w 2021 r. Przedstawiła również prognozę na 2022 rok.

  Dofinansowanie z Programu LIFE – nowe możliwości rozwoju eko-biznesu

  Ochrona środowiska może stać się punktem wyjścia do prowadzenia biznesu albo mieć pozytywny wpływ na jego rozwój. Projekty zrealizowane przy wsparciu finansowanym Programu LIFE są tego doskonałym przykładem. Trwa nabór do Inkubatora wniosków LIFE, który zwiększa szanse przedsiębiorców, by sięgnąć po to dofinasowanie.

  Bez podwyżki stóp procentowych nie zdusimy wysokiej inflacji [VIDEO]

  Inflacja w Polsce jest znacznie powyżej celu inflacyjnego NBP. Żyjemy w świecie zerowych stóp procentowych, ale to musi się skończyć, wtedy odczujemy jak duże są koszty spłacania kredytów i długu budżetu państwa.

  Hotele otwarte. Czy branża odrobi straty?

  Hotele vs COVID-19. Czy w ogóle, i w jakim tempie, branża hotelarska odrobi straty po kilkumiesięcznym zakazie działalności? Czy ponowne otwarcie sprawi, że unikniemy fali upadłości w tym sektorze gospodarki?

  Brexit. Jak mogą zyskać polskie firmy?

  Brexit. Szacuje się, że w 2020 roku Wielka Brytania straciła prawdopodobnie aż 11,3% swojego PKB. Z drugiej strony są kraje i firmy, które mogą skorzystać na Brexicie. Na tej liście jest też Polska.

  Od kiedy otwarte kina i siłownie? Jest wcześniejszy termin

  Jest nowy termin otwarcia instytucji kultury oraz siłowni, klubów fitness i basenów. Rząd podjął decyzję o przyśpieszeniu otwarcia o 8 dni.

  Czy to koniec home office? Na powrót do biur liczą nie tylko prezesi

  Czy home office zostanie z nami na dłużej? Badania KPMG sugerują, że największe firmy spodziewają się, że większość pracowników wróci do pracy stacjonarnej, gdy tylko rządy zduszą pandemię koronawirusa. Prognozy mówiące o tym jakoby praca biurowa miała odejść wraz z dawną normalnością, okazały się zbyt pochopne.

  Small Business Units - co to za inwestycje?

  Czym charakteryzują się inwestycje typu Small Business Units i do kogo najczęściej są skierowane? Co należy wiedzieć o inwestycjach typu SBU?

  RODO w praktyce - co się zmieniło przez 3 lata?

  RODO: 93% Polaków potwierdza, że ich pracodawca dba o kwestie ochrony danych osobowych. Czy według polskich pracowników, unijne rozporządzenie zwiększyło dbałość pracodawców o ochronę danych osobowych? Co jeszcze się zmieniło po wprowadzeniu nowych przepisów?

  Budynki plus energetyczne w programie „Nowa Energia”. Wnioski od 1 czerwca 2021 r.

  Program „Nowa Energia”. Z początkiem czerwca 2021 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie wdrożenia innowacji w obszarze plusenergetycznych budynków w ramach programu „Nowa Energia”. Na innowacyjne projekty w tej dziedzinie czeka 250 mln zł.

  Rusza nabór wniosków o dofinansowanie do programu „Nowa Energia”

  Nowa Energia to program wsparcia przedsiębiorców w zakresie wdrażania innowacji energetycznych budynków. Sprawdź, kto może starać się o wsparcie z programu i jakie warunki należy spełnić.

  Zdrowy dom, czyli jaki?

  Zdrowy dom. Polacy spędzają w domach i mieszkaniach nawet 90 proc. swojego czasu. Pandemia COVID-19, lockdowny oraz konieczność zdalnej pracy i nauki pokazały, jak ważne są odpowiednie warunki mieszkaniowe dla funkcjonowania rodziny, zdrowia i dobrego samopoczucia. Dla 75 proc. Polaków zdrowie i chęć poprawy komfortu życia okazały się głównym motywatorem do rozpoczęcia remontu. Z kolei dla 80 proc. spośród tych, którzy szukali ostatnio nowego lokum, najważniejsze okazały się takie cechy zdrowego domu jak jakość powietrza i ilość światła dziennego – wynika z VI edycji raportu „Barometr zdrowych domów”. Zmiana podejścia Polaków może być nie tylko drogowskazem dla nowych inwestycji deweloperskich, lecz także impulsem do przyspieszenia renowacji istniejących budynków. Tym bardziej że 40 proc. badanych planuje remont lub przeprowadzkę w ciągu następnych dwóch lat.

  Inwestorzy coraz większą grupą wśród kupujących mieszkania

  Wynajem mieszkań - inwestorzy stają się coraz większą grupą wśród kupujących mieszkania. Nie przejmują się spowolnieniem na rynku najmu, które wywołała pandemia koronawirusa.

  Ponad 500 mieszkań w ramach SIM SMS

  Społeczna inicjatywa mieszkaniowa (SIM). Ponad 500 mieszkań ma wybudować SIM SMS – społeczna inicjatywa mieszkaniowa powołana przez gminy z trzech województw – śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Kolejna SIM powstała przy współpracy KZN i siedmiu gmin – Zawiercia, Klucz, Staszowa, Jędrzejowa, Końskich, Sędziszowa i Małogoszcza.

  Test: Opel Insignia kombi po liftingu. Królowa flot ciągle w formie?

  Opel Insignia po liftingu: Niemcy reanimowali staruszka czy jedynie usprawnili kilka drobiazgów w aucie, które jest nadal godne uwagi? Sprawdziliśmy to.

  Top 7: Jak podróżować z dziećmi?

  Jak podróżować z dziećmi? Jeżeli dziecko jest naprawdę małe, wyjazd może się stać wyzwaniem. Oto porady jak przygotować się do wyjazdu.

  Czy wzrosła szara strefa w rolnictwie?

  Dane KRUS wskazują na spadek liczby osób objętych ubezpieczeniem społecznym o 27 tys. Może to oznaczać potencjalny wzrost szarej strefy w sektorze rolniczym.