REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Szybka pożyczka na dowód ma sens

Szybka pożyczka na dowód ma sens
Szybka pożyczka na dowód ma sens

REKLAMA

REKLAMA

Dotyka to wszystkich – tych bardziej zamożnych i mniej zamożnych. Tych z dużych miast i mniejszych miejscowości. Osoby po studiach wyższych i gorzej wykształconych. Tak naprawdę nie ma reguły, bo po szybką pożyczkę na dowód często nawet warto sięgnąć. Udowadniamy, dlaczego i radzimy, jak to zrobić w bezpieczny dla nas sposób.

Obecnie na rynku mamy wysyp firm pożyczkowych. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że każdego dnia widzimy w telewizji lub słyszymy w radio reklamę firmy oferującej pożyczki. Mieszkając w dużym mieście lub będąc w nim przejazdem z pewnością natkniemy się na ofertę firmy oferującej pożyczki. Gdzieś pomiędzy jest klient, który dla takiej firmy jest de facto produktem. Rzeczą naturalną jest, że osoba taka ma obawy, z drugiej strony szuka szybkiej pożyczki. Czy to jest bezpieczne i czy wzięcie pożyczki nie wprowadzi nas w pętlę długów?

REKLAMA

Pożyczki nie są dla każdego

Powyższy śródtytuł dla większości może okazać się mylny i fałszywy. Dlaczego? Bo przecież dziś w Polsce można bez problemu dostać szybką pożyczką na dowód w przeciągu nawet kilkudziesięciu minut. Niestety pożyczki nie są dla każdego – nie chodzi tutaj o to, kto może ubiegać się o pożyczkę, ale o to, kto powinien ją wziąć.

Zobacz: Unijne pożyczki na założenie i rozwój firmy

Szybka pożyczka na dowód jest opłacalna, jeśli zamierzasz ją spłacić w terminie, a nawet do 30 dni od momentu zaciągnięcia. Szybka pożyczka na dowód może być dla Ciebie opłacalna, jeśli za otrzymane pieniądze nie będziesz spłacać innych długów. Szybka pożyczka na dowód jest dla Ciebie opłacalna jeśli jesteś odpowiedzialny – potrafisz zarządzać budżetem domowym, finansami, nie miałeś przygód w windykacją albo co gorsze z komornikiem.

Po co pożyczka na dowód

Załóżmy całkiem realny scenariusz zakładając faktyczne kwoty. Jesteś głową 4-osobowej rodziny. W tym roku planujecie skromne wakacje nad polskim morzem. Pracujesz z żoną, chociaż nie zarabiacie kokosów, jesteście odpowiedzialni, mówiąc wprost: mierzycie siły na zamiary. Nagle okazuje się, że pewne biuro podróży sprzedaje wakacje za granicą w dość dużej promocji. Wasz urlop potrwa 3 dni dłużej, a łącznie zapłacicie około 1.000 PLN więcej. To o wiele mniej niż w przypadku rzeczywistej ceny. W takiej sytuacji szybka pożyczka na dowód może okazać się doskonałym ruchem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: ABC umowy pożyczki

Taki przykład jest modelowy i godny rozważenia. Pożyczka jest dla każdego, kto planuje rozsądnie. Co więcej, jeśli szybko zwrócicie pożyczone pieniądze, to prawdopodobnie oddacie dokładnie tyle samo, ile pożyczyliście.

Gdzie szukać szybkiej pożyczki na dowód

Jeśli chcemy zdecydować się na taki ruch, warto dobrze i uważnie szukać szybkiej pożyczki na dowód.

W sieci można znaleźć serwisy, które oferują tego typu usługi. Bez problemu można też znaleźć witryny internetowe będące pewnego rodzaju porównywarką ofertową pożyczek na dowód.

REKLAMA

Jeśli już uda nam się znaleźć właściwą firmę, w której chcemy się zapożyczyć warto pamiętać o kilku rzeczach. W takich przypadkach wnioskować o pożyczkę można zarówno przez Internet jak i telefon. Co ciekawe, w tym pierwszym przypadku możemy to robić 24 godziny na dobę, co sprawia, że nagle potrzebne pieniądze możemy otrzymać od zaraz (na przykład w skutek zalania mieszkania w środku nocy). Wiele serwisów oferuje tzw. kalkulatory pożyczkowe, co pozwala na szybkie wyliczenie kosztów uzyskania zastrzyku gotówki.

Cały proces wnioskowania o szybką pożyczkę na dowód nie trwa długo. Należy dodatkowo podać swoje dane, numer telefonu celem weryfikacji i przelać symboliczną kwotę z własnego konta bankowego na rachunek bankowy firmy oferującej pożyczki.

Szybkie pożyczki na dowód pozwolą na sfinansowanie zakupów w cenie do nawet 1500 złotych, ale jako stały klient firm pozabankowych można uzyskać nawet do 2500 złotych od ręki. Jeżeli potrzebujemy szybkich pieniędzy na wydatek, oczywiście przemyślany, warto zdecydować się na błyskawiczną pożyczkę. Jednak zawsze przed podjęciem decyzji, zarówno o zakupie, jak i sygnowaniu umowy pożyczkowej, warto dwa razy zastanowić się nad ich zasadnością.

Zobacz: Słowniczek kredytu hipotecznego

Pożyczka za darmo

Pamiętajmy, że wiele firm oferuje szybkie pożyczki na dowód za darmo. Warto dokładnie sprawdzić szczegóły takich ofert. Warto wiedzieć, że dodatkowo płatne jest przedłużenie okresu spłaty, czyli jeżeli 14 czy 30 dni, na które zwykle bierze się pożyczkę, nie wystarczają, wtedy trzeba przygotować się na dodatkowe koszty. Gdy nie spłaci się raty pożyczki, można narazić się na spore kary umowne. Rozwiązaniem jest wspomniane przedłużenie okresu spłaty, ale w tym przypadku trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, na przykład 200 złotych za miesięczne przedłużenie okresu spłaty. 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Emigracja zarobkowa. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści?

Emigracja zarobkowa na świecie. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści? W tym roku na podium znalazła się Australia, wyprzedzając dotychczasowego lidera – Kanadę. A gdzie można znaleźć najwięcej specjalistów z Polski? 

Jak ulga na ekspansję wspiera przedsiębiorców w zdobywaniu nowych rynków?

Ulga na ekspansję, która weszła w życie 1 stycznia 2022 roku. Jej celem jest wspieranie przedsiębiorców w zwiększaniu przychodów ze sprzedaży produktów, szczególnie poprzez rozszerzenie działalności na nowe rynki. Mimo że ulga na ekspansję pozwala zaoszczędzić do 190 tys. złotych rocznie, w praktyce okazała się mało popularna – w 2022 roku skorzystało z niej jedynie 224 podatników CIT. To pokazuje, że pomimo potencjalnie dużych korzyści, ulga wciąż nie cieszy się szerokim zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

Fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną? Ekspertka krytycznie o planach Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów planuje zmiany w opodatkowaniu fundacji rodzinnych od 2025 r. Zdaniem ekspertki dr Anny Marii Panasiuk proponowane przez resort finansów zmiany idą za daleko, a ich wprowadzenie może doprowadzić do tego, że fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną.

Rewolucja w VAT dla małych podatników: nowe zwolnienie podmiotowe daje korzyść w obrotach z zagranicą

To będzie rewolucyjna nowelizacja ustawy VAT. Teraz nawet niewielka sprzedaż zagranicę np. przez platformę internetową wymusza płacenie VAT – formalnie nawet od osób nie prowadzących działalność gospodarczą i fiskus może skutecznie podatku dochodzić.

REKLAMA

Już 400 tysięcy firm wpisanych na listy dłużników. Jak odzyskiwać zaległe pieniądze?

W Polsce na listy dłużników wpisanych jest już 400 tysięcy firm. Najtrudniej jest w branży meblarskiej, transportowej, budowlanej i IT. Aż 27% dłużników nie płaci zobowiązań nie dlatego, że nie ma pieniędzy, ale dlatego że ma złe intencje. Takie alarmujące dane podaje Skaner MŚP 2024 dla BIG InfoMonitor. Jak odzyskiwać zaległe pieniądze? 

Właściciele wiodących firm rodzinnych na Kongresie 4 GENERATIONS w Fabryce Norblina w Warszawie

Według badań Instytutu Biznesu Rodzinnego i GUS-u w Polsce jest nawet 2,2 mln firm, w których większościowe udziały ma rodzina: „rodzina biznesowa”. To nowe pojęcie wprowadzone przez IBR, ale stare w swoim znaczeniu, struktura oparta na więzach krwi i wspólnym zaangażowaniu w biznes, która może trwać przez pokolenia. Właśnie rodziny biznesowe spotkają się na Kongresie 4 GENERATIONS.

Powódź uniemożliwia realizację umowy? Sprawdź co można zrobić [Przykłady]

Jak powódź wpływa na wykonanie świadczeń umownych? Kiedy niezbędne będą rozstrzygnięcia poczynione przez sąd? Aktualne przepisy na praktycznych przykładach omawia radca Prawny Zbigniew Cieślak z Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy.

Umowa czy kontrakt? Różnice, o których powinni wiedzieć HR-owcy i menedżerowie

Współczesne realia biznesowe wymagają od organizacji elastyczności w zarządzaniu ludźmi, szczególnie na stanowiskach menedżerskich. W Polsce istnieją dwa główne rodzaje umów, na podstawie których można zatrudniać menedżerów: umowa o pracę oraz kontrakt menedżerski (umowa zlecenie). Oba typy umów różnią się w wielu aspektach, dlatego działy HR powinny znać różnice między nimi, aby podjąć świadomą decyzję co do formy zatrudnienia menedżera.

REKLAMA

Handel fałszywymi opiniami w internecie [RAPORT]

Firmy sprzedające w sieci walczą coraz zacieklej o klientów. A ponieważ aż 95% internautów przed zakupem sprawdza recenzje, to niektóre e-sklepy sięgają po nieuczciwe praktyki. Jak wynika z najnowszych danych TrustMate, blisko dwa tysięcy sklepów online w Polsce kupuje fikcyjne recenzje. Proceder ma miejsce, pomimo że kary za takie praktyki sięgają do 10% obrotu e-sklepów. Czy problem narasta? Jak można się przed nim bronić?

Już od 1 listopada 2024 r., z tym wnioskiem, blisko 2 mln przedsiębiorców, będzie mogło obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Wakacje składkowe 2024 i 2025

Od grudnia 2024 r. – na podstawie wniosku złożonego w listopadzie br. – blisko 2 mln przedsiębiorców, będzie mogło skorzystać z ulgi, która odpowiadać będzie sumie miesięcznych składek na własne ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie chorobowe oraz na Fundusz Pracy i Fundusz Solidarnościowy. Z wakacji składkowych – bo o nich mowa – przedsiębiorcy będą mogli korzystać raz w roku. W tym czasie, będą oni mogli prowadzić działalność gospodarczą na dotychczasowych zasadach, a składki na ubezpieczenia społeczne, za miesiąc objęty zwolnieniem, zostaną za nich opłacone z budżetu państwa.

REKLAMA