| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Gabinet stomatologiczny > Jak założyć gabinet stomatologiczny? – biznesplan

Jak założyć gabinet stomatologiczny? – biznesplan

W planowaniu każdej działalności gospodarczej, również przy otwieraniu gabinetu stomatologicznego, niezbędne będzie przygotowanie dobrego biznes planu. Bezwzględnie pomoże Ci to w dalszych działaniach, a jeśli masz zamiar ubiegać się o kredyt, czy dotacje unijne biznes plan będzie od Ciebie wymagany, jako jeden z niezbędnych do przedstawienia dokumentów.

Jeśli już zabierzesz się do przygotowania biznes planu przygotuj go tak jakbyś miał iść do urzędu w celu uzyskania np. kredytu (nawet jeśli tego nie planujesz na początku, to może się to jednak okazać niezbędne później) aby uzyskał aprobatę. Biznes plan powinien być napisany jasno, zwięźle i realistycznie. 

Napisany tekst uważnie przeczytaj i skróć wszystko co się da. Zostaw jedynie to o czym potencjalny doradca kredytowy powinien zostać niezbędnie poinformowany.

Przedstawiane pomysły opisz tak aby tworzyły logiczną całość. Czytając musisz mieć pewność, że to co napisałeś w jednym akapicie płynnie przechodzi w treść tego, co jest w następnym akapicie (jeśli nie jesteś pewien swojej, oceny poproś kogoś o przeczytanie i opinię).

Nie koloryzuj opisując swoje plany.

Pamiętaj, że doradca kredytowy myśli kategoriami liczb. Słowa nie zrobią na nim zbyt dużego wrażenia, chyba że zostaną poparte konkretnymi i tam gdzie to możliwe, w miarę dokładnymi wyliczeniami.

Polecamy: Jak sporządzić dobry biznesplan?

I. Wprowadzenie

Moim zamiarem jest prowadzenie działalności gospodarczej jako jednoosobowy przedsiębiorca, prowadząc gabinet stomatologiczny. Na początek zamierzam świadczyć usługi małym biurom i klientom indywidualnym z czasem rozszerzając działalność na większych klientów. Moim celem jest przejęcie dużej części rynku Sochaczewa.

II. Profil i zakres działania firmy

1. Historia. Jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowałam w grudniu 2010 r. Gabinet stomatologiczny rozpoczął pracę 3 stycznia 2011 r. Kapitał jaki posiadam to 120 000 tys. zł.

2. Oferta firmy. Podstawowymi usługami jakie świadczę w początkowym okresie działania gabinetu są kompleksowe usługi stomatologiczne (oprócz chirurgii). W zakres usług wchodzą również refundowane z NFZ (podpisana umowa z NFZ) usługi. W zakres świadczonych przeze mnie usług wchodzą: stomatologia zachowawcza, estetyczna, protetyka, endodoncja, ortodoncja, stomatologia dziecięca, profilaktyka, znieczulenia miejscowe. Z czasem zamierzam zatrudnić chirurga stomatologa poszerzając świadczone usługi o chirurgię stomatologiczną oraz zakupić aparat rentgenowski do świadczenia usług radiologicznych z zakresu stomatologii.

3. Zakres działania firmy. Podstawowym celem mojego gabinetu jest obsługa mieszkańców najbliższego osiedla.

4. Ceny. Analizując ofertę cenową jaka obowiązuje w mieście a szczególnie w najbliższej okolicy proponowane przez mnie ceny nie będą odbiegały od ogólnie przyjętych.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Simpkins & Co Solicitors

Jedna z najlepszych firm prawniczych w południowej Anglii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »