reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Gabinet stomatologiczny > Jak założyć gabinet stomatologiczny? – biznesplan

Jak założyć gabinet stomatologiczny? – biznesplan

W planowaniu każdej działalności gospodarczej, również przy otwieraniu gabinetu stomatologicznego, niezbędne będzie przygotowanie dobrego biznes planu. Bezwzględnie pomoże Ci to w dalszych działaniach, a jeśli masz zamiar ubiegać się o kredyt, czy dotacje unijne biznes plan będzie od Ciebie wymagany, jako jeden z niezbędnych do przedstawienia dokumentów.

Jeśli już zabierzesz się do przygotowania biznes planu przygotuj go tak jakbyś miał iść do urzędu w celu uzyskania np. kredytu (nawet jeśli tego nie planujesz na początku, to może się to jednak okazać niezbędne później) aby uzyskał aprobatę. Biznes plan powinien być napisany jasno, zwięźle i realistycznie. 

Napisany tekst uważnie przeczytaj i skróć wszystko co się da. Zostaw jedynie to o czym potencjalny doradca kredytowy powinien zostać niezbędnie poinformowany.

Przedstawiane pomysły opisz tak aby tworzyły logiczną całość. Czytając musisz mieć pewność, że to co napisałeś w jednym akapicie płynnie przechodzi w treść tego, co jest w następnym akapicie (jeśli nie jesteś pewien swojej, oceny poproś kogoś o przeczytanie i opinię).

Nie koloryzuj opisując swoje plany.

Pamiętaj, że doradca kredytowy myśli kategoriami liczb. Słowa nie zrobią na nim zbyt dużego wrażenia, chyba że zostaną poparte konkretnymi i tam gdzie to możliwe, w miarę dokładnymi wyliczeniami.

Polecamy: Jak sporządzić dobry biznesplan?

I. Wprowadzenie

Moim zamiarem jest prowadzenie działalności gospodarczej jako jednoosobowy przedsiębiorca, prowadząc gabinet stomatologiczny. Na początek zamierzam świadczyć usługi małym biurom i klientom indywidualnym z czasem rozszerzając działalność na większych klientów. Moim celem jest przejęcie dużej części rynku Sochaczewa.

II. Profil i zakres działania firmy

1. Historia. Jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowałam w grudniu 2010 r. Gabinet stomatologiczny rozpoczął pracę 3 stycznia 2011 r. Kapitał jaki posiadam to 120 000 tys. zł.

2. Oferta firmy. Podstawowymi usługami jakie świadczę w początkowym okresie działania gabinetu są kompleksowe usługi stomatologiczne (oprócz chirurgii). W zakres usług wchodzą również refundowane z NFZ (podpisana umowa z NFZ) usługi. W zakres świadczonych przeze mnie usług wchodzą: stomatologia zachowawcza, estetyczna, protetyka, endodoncja, ortodoncja, stomatologia dziecięca, profilaktyka, znieczulenia miejscowe. Z czasem zamierzam zatrudnić chirurga stomatologa poszerzając świadczone usługi o chirurgię stomatologiczną oraz zakupić aparat rentgenowski do świadczenia usług radiologicznych z zakresu stomatologii.

3. Zakres działania firmy. Podstawowym celem mojego gabinetu jest obsługa mieszkańców najbliższego osiedla.

4. Ceny. Analizując ofertę cenową jaka obowiązuje w mieście a szczególnie w najbliższej okolicy proponowane przez mnie ceny nie będą odbiegały od ogólnie przyjętych.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Piekarska

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama