reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Firma remontowo-budowlana > Jak założyć firmę remontowo-budowlaną? - pomysł

Jak założyć firmę remontowo-budowlaną? - pomysł

W dzisiejszych czasach większość osób wchodzących na rynek pracy, bądź też powracających po dłuższym okresie braku aktywności zawodowej, nie ma szans na etat. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem dla wielu osób jest samodzielne zorganizowanie sobie miejsca pracy, poprzez założenie działalności gospodarczej.

Jeżeli remont mieszkania trzeba zamawiać na kilka tygodni do przodu, a właściciele firm nie chcą słyszeć o negocjowaniu cen robocizny, to dobra prognoza, że na Twoje usługi znajdą się chętni. Jeśli natomiast firmy ostro rywalizują o zlecenia i są gotowe do znacznej obniżki cen, może to znaczyć, że rynek jest już nasycony. Jeszcze przed dokonaniem pierwszych nakładów możesz zamieścić w lokalnej gazecie ogłoszenie, w którym opiszesz zakres wykonywanych prac. W zależności od tego, jaki będzie odzew, możesz ocenić swoje szansę na zdobycie pierwszych zamówień.

Rejestracja firmy

Sposób pozyskiwania zleceń

Truizmem jest pisanie, że najlepszą reklamą jest poczta pantoflowa. Na rekomendacje zadowolonych klientów mogą liczyć firmy obecne już na rynku. Z tego powodu w tym miejscu przybliżę inne metody pozyskiwania zleceń.

  • Gazety ogłoszeniowe

W wielu miastach popularne są gazety ogłoszeniowe, kupowane przez osoby zainteresowane określonymi produktami lub usługami. W Radomiu i Lublinie bardzo dobrą opinią wśród przedsiębiorców cieszy się gazeta Anonse. Ogłoszenia w gazetach są dobrą i dość tanią metodą pozyskiwania zleceń. Musisz jednak liczyć się z wieloma telefonami od osób, które nie mają w tej chwili zamiaru korzystać z Twoich usług, ale sondują rynek.

  • Kartki i kolor

Tanią i skuteczną reklamą są ogłoszenia z wyrywanymi karteczkami. Ogłoszenia nie muszą być kolorowe, możesz więc wydrukować je na domowej drukarce i ponacinać nożykiem introligatorskim lub nożyczkami. Ważne jest miejsce, w którym Twoje ogłoszenie zostanie umieszczone. Z pewnością warto zaistnieć z taką reklamą w nowo zasiedlanych budynkach, w których mieszkania sprzedawane są w stanie deweloperskim.

  • Współpraca z architektem

Wiele ekip remontowo – budowlanych ceni sobie współpracę z architektami wnętrz oraz pośrednikami w obrocie nieruchomościami. Osoby te są często pytane o zaufanych fachowców.

  • Strona internetowa

O tym, że doskonałym narzędziem marketingowym jest strona internetowa, nie trzeba nikogo przekonywać. Aby jednak spełniała prawidłowo swoją funkcję, musisz pamiętać o kilku prostych rzeczach.

Po pierwsze, na stronie powinien być zamieszczony formularz. Twoi klienci znacznie chętniej napiszą do Ciebie, jeśli nie będą musieli wchodzić na swoją pocztę lub uruchamiać programu pocztowego. Po drugie, warto zadbać o zamieszczenie na stronie internetowej odpowiedniego zdjęcia, pod którym będzie napisane kilka zdań o Tobie i Twojej specjalizacji. To ważne, ponieważ Twoi klienci znacznie chętniej zaproszą do mieszkania fachowca, który nie jest dla nich anonimowy. Dobrze jest zlecić wykonanie strony internetowej firmie, która ma za sobą już kilka udanych realizacji.

Polecamy: Poradnik dla firm remontowo-budowlanych: prawa i obowiązki stron umowy o dzieło

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama