| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ułatwienia w rejestracji spółek handlowych – projekt skierowany do komisji

Ułatwienia w rejestracji spółek handlowych – projekt skierowany do komisji

Projekt nowelizacji spółek handlowych przewiduje ułatwienia w rejestracji spółki jawnej i komandytowej przez Internet. Projekt został skierowany do dalszych prac w komisji.

Marek Niedbała (SLD) zwrócił uwagę, że proponowane zmiany będą dużym ułatwieniem przede wszystkim w działalności małych i średnich przedsiębiorstw. Dodał, że wykorzystanie internetowego wzorca oraz wymóg składania wszystkich informacji i dokumentów dotyczących spółek w formie elektronicznej powinny zmniejszyć biurokrację.

Jacek Najder (TR) zadeklarował poparcie swojego klubu dla projektu, zaznaczył jednak, że potrzebne jest jeszcze dalej idące obniżenie opłat związanych z rejestracja spółek. "Spółka z o.o. za złotówkę to byłby cenny sygnał ze strony administracji rządowej, że wszystkie przeszkody w prowadzeniu działalności gospodarczej będą zniesione" - przekonywał.

„Poselski projekt zmian w kodeksie spółek handlowych to dalszy etap ułatwień w prowadzeniu działalności gospodarczej” – przekonywał wiceminister sprawiedliwości Jerzy Kozdroń. Dodał, że w resorcie dobiegają końca prace nad projektem wprowadzenia tzw. spółek beznominałowych, przy których zakładaniu nie byłoby wymogu wnoszenia kapitału zakładowego.

Odpowiadając na pytanie jednego z posłów Kozdroń poinformował, że obecnie ok. 30 proc. spółek z ograniczona odpowiedzialnością jest rejestrowanych za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.

Spółka z o.o. bez kapitału zakładowego?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK