reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ułatwienia w rejestracji spółek handlowych – projekt skierowany do komisji

Ułatwienia w rejestracji spółek handlowych – projekt skierowany do komisji

Projekt nowelizacji spółek handlowych przewiduje ułatwienia w rejestracji spółki jawnej i komandytowej przez Internet. Projekt został skierowany do dalszych prac w komisji.

Marek Niedbała (SLD) zwrócił uwagę, że proponowane zmiany będą dużym ułatwieniem przede wszystkim w działalności małych i średnich przedsiębiorstw. Dodał, że wykorzystanie internetowego wzorca oraz wymóg składania wszystkich informacji i dokumentów dotyczących spółek w formie elektronicznej powinny zmniejszyć biurokrację.

Jacek Najder (TR) zadeklarował poparcie swojego klubu dla projektu, zaznaczył jednak, że potrzebne jest jeszcze dalej idące obniżenie opłat związanych z rejestracja spółek. "Spółka z o.o. za złotówkę to byłby cenny sygnał ze strony administracji rządowej, że wszystkie przeszkody w prowadzeniu działalności gospodarczej będą zniesione" - przekonywał.

„Poselski projekt zmian w kodeksie spółek handlowych to dalszy etap ułatwień w prowadzeniu działalności gospodarczej” – przekonywał wiceminister sprawiedliwości Jerzy Kozdroń. Dodał, że w resorcie dobiegają końca prace nad projektem wprowadzenia tzw. spółek beznominałowych, przy których zakładaniu nie byłoby wymogu wnoszenia kapitału zakładowego.

Odpowiadając na pytanie jednego z posłów Kozdroń poinformował, że obecnie ok. 30 proc. spółek z ograniczona odpowiedzialnością jest rejestrowanych za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.

Spółka z o.o. bez kapitału zakładowego?

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agata Waśkiewicz

prawnik, ekspert w zakresie prawa samorządowego, specjalizuje się w zagadnieniach postępowania administracyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama