reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Zamknięte cmentarze. Czy będzie pomoc dla sprzedawców chryzantem?

Zamknięte cmentarze. Czy będzie pomoc dla sprzedawców chryzantem?

Zamykając cmentarze na Dzień Wszystkich Świętych premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z tą decyzją zostanie przygotowane wsparcie dla handlowców, którzy wykażą straty z tego powodu. Na jakie wsparcie mogą liczyć sprzedawcy kwiatów i zniczy, którzy przygotowywali się na sezon cały rok, a o fakcie zamknięcia zostali poinformowani tuż przed 1 listopada?

Wszystkich Świętych - jaka będzie pomoc dla sprzedawców kwiatów i zniczy?

Premier zapowiedział pomoc dla sprzedawców, którzy w wyniku zamknięcia cmentarzy ponieśli straty. Jednak pomimo zapowiedzi i publikacji warunków form wsparcia dla sprzedawców na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - komunikat został usunięty, a w jego miejsce pojawiła się informacja: "Uprzejmie informujemy, że zasady udzielenia pomocy producentom i sprzedawcom kwiatów, którzy ponieśli straty w związku z zamknięciem cmentarzy zostaną opublikowane po ich zatwierdzeniu"

Polecamy: Nowe technologie w pracy księgowych

Zapowiedzi pomocy dla przedsiębiorców

Z komunikaty, jaki pierwotnie ukazał się na stronach ARiMR, wynikało, że wsparcie otrzymają mikroprzedsiębiorstwa, małe albo średnie przedsiębiorstwa, które poniosły straty w związku z zamknięciem cmentarzy w okresie 31 października – 2 listopada: "Na podstawie projektowanych przepisów Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie udzielała pomocy posiadaczom co najmniej 50 chryzantem doniczkowych, które są w fazie pełnej dojrzałości i które zostały przeznaczone do sprzedaży na dzień zgłoszenia".

Kto będzie mógł skorzystać ze wsparcia?

ARiMR poinformowała w pierwotnym komunikacje, że aby skorzystać z takiego wsparcia przedsiębiorca będzie musiał wypełnić wniosek, w którym poda m.in. liczbę niesprzedanych chryzantem oraz miejsce ich przechowywania. Dokument będzie trzeba złożyć do 6 listopada do kierownika Biura Powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem.

Ile wsparcia można otrzymać?

Agencja przekazała, że wysokość stawki pomocy w przeliczeniu na jedną chryzantemę doniczkową zostanie podana w rozporządzeniu dotyczącym tego wsparcia. Planuje się, że pomoc będzie wypłacona do 31 grudnia 2020 roku. Wstępnie szacuje się kwotę 11 zł za doniczkę.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA   

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama