REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

OZE

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

KE zatwierdziła polski system wsparcia dla morskich farm wiatrowych

Polski system wsparcia morskich farm wiatrowych pozwoli na wybudowanie do 2040 roku morskich farm o mocy do 11 GW , które będą odpowiadać za prawie 20% generowanej energii elektrycznej w naszym kraju.

Fotowoltaika. Jakie są najczęstsze obawy przed jej montażem?

Do szybkiego rozwoju fotowoltaiki przyczyniły się różnego rodzaju programy wsparcia działające na poziomie ogólnopolskim i lokalnym. Otwartym jednak pozostaje pytanie, czy tempo rozwoju utrzyma się również w bieżącym roku.

Umowy PPA w energetyce – na czym to polega?

Umowy PPA: zalety tego typu umów są obopólne - nabywcy zyskują długoterminową stabilność cen energii, wytwórcy – pewność zbytu oraz zwrotu inwestycji w OZE.

Rynek zielonych obligacji - wnioski jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku mają zostać przedstawione wnioski i rekomendacje dot. rozwoju rynku zielonych obligacji w Polsce. Czym są zielone obligacje?

REKLAMA

Zielona energia w firmie – fakty i mity

Jakie warunki faktycznie należy spełnić, by móc korzystać w firmie z zielonej energii? Co przedsiębiorca może na tym zyskać?

Jak wygląda rynek fotowoltaiki w Polsce? [RAPORT]

Na koniec 2020 roku w Polsce pracowało 466 167 mikroinstalacji PV, z czego aż 321 407 zostało przyłączonych w 2020 roku. Co 12. budynek w Polsce jest wyposażony w przydomowy system fotowoltaiczny.

W Polsce przybędzie elektrowni wiatrowych

Zwiększenie możliwości budowy nowych lądowych elektrowni wiatrowych – to będzie najważniejszy efekt projektowanej ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych oraz niektórych innych ustaw.

Organizacja Innowacji na rzecz rozwoju w Polsce zielonych technologii

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały 8 kwietnia br. umowę o współpracy na rzecz rozwoju w Polsce zielonych technologii. Wspólnie wypracowane idee będą weryfikowane i prezentowane przez NCBR, a następnie wdrażane i komercjalizowane w programach NFOŚiGW.

REKLAMA

Jak morską energetykę wiatrową widzą autorzy Krajowego Planu Odbudowy?

Już okrzyknięty mianem przyszłego fundamentu polskiej energetyki — offshore — budzi ciekawość zarówno rządzących, jak i rynku. Czy mówiąc o morskich farmach wiatrowych, będziemy opierać się wyłącznie na przykładach z państw Europy Północnej i Zachodniej?

Rośnie zainteresowanie kredytami na OZE

Coraz częściej korzystamy z OZE. Potwierdza to ilość udzielonych kredytów ratalnych w lutym br. na zakup pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych. Ile pożyczamy na "zielone rozwiązania"?

Ekologia: Polska w ogonie czołówki

Bycie zielonym po prostu popłaca, wpływa pozytywnie nie tylko na środowisko, ale także na gospodarkę i społeczeństwo – wynika ze wspólnych badań Uniwersytetów Yale i Columbia. Dlatego niepokojący jest fakt, że w rankingu najbardziej zielonych państw, Polska znalazła się na jednym z ostatnich miejsc.

Rynek OZE. Będzie współpraca w zakresie biometanu i biogazu

Czołowi gracze rynku OZE będą współpracować na rzecz rozwoju biogazu i biometanu. Kto przystępuje do współpracy? Jakie zadania będą miały powołane grupy robocze?

Przedłużony nabór na geotermię głęboką

W związku z pandemią koronawirusa Minister Klimatu i Środowiska podjął decyzję o przedłużeniu terminu składania wniosków na dotację w obszarze Energia w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu.

Złóż projekt na technologię wodorową i uzyskaj dotację z UE

Można składać projekty z obszaru technologii i systemów wodorowych, których realizacja będzie możliwa dzięki uzyskaniu pomocy publicznej w ramach mechanizmu KE. Kto może złożyć projekt? Co można zyskać?

Czego polscy inwestorzy i branża OZE mogą się nauczyć od Elona Muska?

Poczynania guru Doliny Krzemowej to także całkiem obiecująca lekcja dla polskiego sektora OZE i inwestorów zainteresowanych ekogospodarką przyszłości. Czego możemy się nauczyć od Elona Muska?

Przyszłość odnawialnych źródeł energii w Polsce

Odnawialne źródła energii (OZE) przeżywają swój rozkwit. Wprawdzie przez pandemię nieco zahamowały, ale kolejne lata z pewnością przyniosą rozwój w tej dziedzinie. Jakie wyzwania czekają na producentów OZE?

Czy 2021 rok będzie rokiem OZE?

Rok 2021 to dla branży OZE przede wszystkim czas na jak najszybsze wykorzystanie dostępnych już na rynku instrumentów. Jaki będzie ten rok dla zielonej energii?

Uproszczony proces inwestycji w morskie farmy wiatrowe

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych, przedłożony przez Ministra Klimatu i Środowiska. Nowe regulacje znacząco ułatwią wykorzystanie potencjału energetyki wiatrowej na Bałtyku oraz rozwój polskich firm z sektora gospodarki morskiej.

Wpływ zmian na rynku energii na źródła OZE

Filip Piasecki: przewidujemy, że już w 2030 roku produkcja energii w Europie będzie się opierała na źródłach odnawianych, energii jądrowej i gazie ziemnym.

Prezes URE rozstrzygnął pierwszą tegoroczną aukcję OZE

3 listopada br. odbyła się pierwsza w tym roku aukcja OZE Aukcja była przeznaczona dla instalacji istniejących i dedykowana źródłom, które wykorzystują wyłącznie biogaz rolniczy, w tym w wysokosprawnej kogeneracji o mocy zainstalowanej elektrycznej większej niż 1 MW.

Projekty OZE dostaną większe dotacje

W Programie Infrastruktura i Środowisko nastąpiło zwiększenie budżetu naboru dla projektów z zakresu efektywnych źródeł wysokosprawnej kogeneracji.

Projekty OZE dostaną większe dotacje

W Programie Infrastruktura i Środowisko nastąpiło zwiększenie budżetu naboru dla projektów z zakresu efektywnych źródeł wysokosprawnej kogeneracji.

Rosną obroty rynku fotowoltaiki

Obroty na rynku fotowoltaiki w 2020 roku wzrosną nawet o 25 proc. i przekroczą 5 mld zł – wynika z prognozy Instytutu Energii Odnawialnej. Eksperci nie wykluczają, że wiele firm z tej branży może trafić na giełdę.

REKLAMA