Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu instalacje. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące instalacje.
Oznakowanie urządzeń elektrycznych - nowe przepisy w 2014 roku
Aktualizacja: 09.01.2014
Wszystkie sprzedawane w Polsce sprzęty elektroniczne powinny od 2014 roku posiadać informacje o swojej efektywności. Informacja taka powinna znajdować się na etykiecie energetycznej oraz w materiałach promocyjnych. »
Zarzut nielegalnego poboru energii – jakie mam prawa?
Aktualizacja: 24.02.2011
W niniejszym artykule przedstawiono kilka porad dotyczących sytuacji, w której znalazł się niesłusznie oskarżony o nielegalny pobór odbiorca energii elektrycznej. Podjęcie kilku podstawowych kroków może przyspieszyć wyjaśnienie spornej sytuacji, gdy odbiorca świadomy jest swoich praw i obowiązków. »
Technika kondensacji – co to takiego?
Aktualizacja: 25.11.2011
Obserwując nieustanny wzrost cen energii nietrudno zauważyć, że czas amortyzacji kondensacyjnych kotłów grzewczych coraz bardziej się skraca. Technika kondensacji to nic innego jak całkowite wykorzystanie energii cieplnej zawartej w spalinach. Co to oznacza? »
10 najważniejszych kroków do bezpiecznego i niezawodnego nowego ogrzewania
Aktualizacja: 22.12.2010
Rozpoczynając budowę domu często zastanawiamy się jak będziemy go ogrzewać. Do wyboru mamy ogromy wachlarz rozwiązań, jednak najważniejszą rzeczą od której powinniśmy zacząć jest wybór nośnika energii. »
Aktualizacja: 21.01.2011
Energię można czerpać z wielu źródeł. Z którego Państwo skorzystają – zależy z jednej strony od potrzeb. Z drugiej strony, jest to zależne od zaopatrzenia i uwarunkowań technicznych. »
Ile można zyskać na modernizacji ogrzewania?
Aktualizacja: 22.12.2010
Bardzo dużo! Tym więcej, im szybsza będzie decyzja. Wszystkich instalacji grzewczych dotyczy zasada: czas to pieniądz. Pieniądz, który tracimy czekając. I który należy już teraz roztropnie zainwestować w nową instalację. Zalety mówią same za siebie. »
Jak wymienić gniazdko i wtyczkę?
Aktualizacja: 13.01.2011
Gniazdko elektryczne to równie podstawowy element domowej instalacji elektrycznej co wyłącznik lub ściemniacz. Zatem jego wymiana niewiele odbiega od wymiany tych elementów i można ja wykonać samemu. »
Jakie jest zapotrzebowanie na energię cieplną
Aktualizacja: 19.01.2011
Mając kocioł na dane paliwo można ocenić ilość wymaganej energii poprzez ocenę jej strat w czasie ogrzewania. Wśród potencjalnych elementów, które mogą mieć wpływ na dobór mocy kotła można wyróżnić kubaturę i bryłę budynku. »
Jak i kiedy wymienić wyłącznik elektryczny?
Aktualizacja: 13.01.2011
Powodem, dla którego musisz wykonać wymianę włącznika elektrycznego może być uszkodzenie włącznika. Nie wszystkie awarie, których efektem jest brak prądu wymagają wymiany wyłącznika. Niektóre są bardzo proste do usunięcia, w przypadku trudniejszych – będzie Ci potrzebna fachowa pomoc. »
Jakie są grzejniki elektryczne?
Aktualizacja: 19.01.2011
Źródłem ciepła, obok gorącej wody, jest i energia elektryczna. Zasada wymiany ciepła z otoczeniem może odbywać się poprzez konwekcję jak i promieniowanie. »
Aktualizacja: 19.01.2011
Korzystasz ze zmywarki, telewizora, radia, dwóch komputerów, mikrofalówki? A może wystarczy Ci lodówka, pralka i czajnik bezprzewodowy? Pytania wydawałoby się prozaiczne, ale musisz się nad nimi dobrze zastanowić, ponieważ są to niezbędne informacje dla obliczenia zapotrzebowania na moc Twojego domu. »
Jaki grzejnik do pomieszczenia?
Aktualizacja: 28.02.2011
Grzejniki w instalacji c.o. pełnią funkcję przekaźnika ciepła. »
Aktualizacja: 27.01.2012
Lato nie sprzyja myśleniu o zimowych problemach, tymczasem jest to najlepsza pora, aby wprowadzić kilka rozwiązań, które uproszczą zimowe trudy. »
Właściwa instalacja elektryczna
Aktualizacja: 19.01.2011
Wstępnie zaplanowaną, po konsultacji z elektrykiem , instalację należy podzielić na obwody dostarczające energię do punktów oświetleniowych oraz gniazd zasilania. »
Zasada działania kolektora słonecznego
Aktualizacja: 28.02.2011
Kolektor pobiera energię z promieniowania słonecznego. Przechwycona energia jest przekazywana za pomocą nośnika ciepła np.: cieczy (glikol, woda) lub gazu do instalacji grzewczej. »
HoReCa podsumowała rok – w 2020 zadłużenie branży wzrosło o 1/3
Nawet 70 tyś. zł dotacji na rozwój rekreacji
Eksperci prawa kanoniczego, prawo wyznaniowego oraz prawo rodzinnego
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »