REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Htc, E-commerce

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Usuwamy Maseengera (Windows XP)

W Polsce stosunkowo niewielki procent użytkowników systemu Windows XP korzysta z programu Windows Messenger. Jest on instalowany wraz z systemem jak IE czy WMP. Jeśłi szczególnie nas irytuje możemy go odinstalować, choć to trochę skomplikowane.

Wyłączamy biblioteki DLL (Windows XP)

Ciąg dalszy porad dotyczących optymalizacji Windowsa XP. Tym razem sposobem na przyspieszenie działania naszego XP możemy być wyłączenie funkcji zarządzania pamięcią. Biblioteki DLL zostają w pamięci jeszcze jakiś czas po wyłączeniu programu, dzięki tej wiedzy korzystając z poniższej porady możemy zwiększyć wydajność systemu.

Jak uruchomić starsze programy w XP (Windows XP)

System Windows XP był pierwszym systemem, z rodziny Windows zupełnie niezależnym od DOS-a. W wyniku tej rewolucji wiele starszych aplikacji stwarza problemy podczas prób ich uruchomienia. Jeśli masz z tym kłopot spróbuj poniższej metody.

Ustawianie wirtualnej pamięci (Windows XP)

Poszukując sposobów na przyspieszenie naszego Windowsa warto spróbować dokonać zmian w ustawieniach pamięci wirtualnej. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na optymalizację.

REKLAMA

Szybszy start (Windows XP)

Jeśli minął już jakiś czas od kiedy instalowaliśmy naszego Windowsa, możemy bez wątpienia odczuć, że wydłużył się czas jego uruchamiania. Związane jest to z kilkoma czynnikami, jednym z najistotniejszych jest szereg aplikacji startujących wraz z systemem. Pora im się przyjrzeć i usunąć te z których nie korzystamy.

Szybszy XP (Windows XP)

Jest wiele sposobów na poprawienie wydajności Windows XP. Jednym z nich jest wyłączenie opcji wyszukiwania plików, ukrytej pod ikonami partycji.

Za dużo ikon na pulpicie ( Windows XP)

Instalując dużo aplikacji w systemie Windows szybko zapełnimy nasz pulpit. Efektem będzie spowolniona praca komputera, nie mówiąc już o problemach z odnalezieniem właściwego programu. Jeśli chcesz zachować większość skrótów możesz posegregować je w katalogi.

Udostępnianie napędu CD/DVD (Windows XP/Vista)

Netbooki stały się poważnym konkurentem dla swoich większych braci. Z danych z roku 2009 wynika, że na całym świecie sprzedało się ich ponad 25 milionów. Jednym z mankamentów tak mobilnego sprzętu jest brak napędu optycznego. Co więc jeśli chcemy zainstalować jakiś program z płyty na netbooku ? Możemy kupić zewnętrzny napęd na USB lub podłączyć na chwile inny komputer wyposażony w takie urządzenie.

REKLAMA

Slow motion czyli film ze zdjęć ( Windows Movie Maker)

Jeśli chcemy szczególnie atrakcyjnie przedstawić komuś nasze fotografie najlepiej zrobić z nich film, który w przeciwieństwie do prezentacji od momentu uruchomienia będzie działał sam. Z pomocą przychodzi nam znany Windows Movie Maker, który szybko przetworzy zdjęcia na krótki film.

Szybkie przeliczanie jednostek (Word 2003/2007)

Każdy z nas kto miał do czynienia z tekstami angielskimi wie jaki problem stanowią ich jednostki miar i wag. Jeśli musimy taki tekst przetłumaczyć, a nie mamy w głowie wzorów na przeliczanie możemy skorzystać z funkcji Worda.

Formuła i tekst w jednej komórce (Excel 2003/2007)

W pojedynczej komórce arkusza kalkulacyjnego możemy wpisać formułę lub tekst. A co jeśli potrzebujemy ich obu, najlepiej razem. Możemy to zrobić, postępując zgodnie z poniższą instrukcją.

Formatujemy znaki do kolumny arkusza (Excel 2003/2007)

Chyba każdemu kto pracuje z Excelem zdarzyło się, że wpisywany tekst nie mieścił się w komórce arkusza. Możemy co prawda ją rozciągnąć ale nie zawsze spełnia to nasze oczekiwania. Jest na szczęście inny sposób.

Zamiana liter dysków (Windows XP/Vista/ 7)

Jeśli chcemy aby nasze partycje oznaczone były innymi literami niż te, które standardowo dobiera Windows, wystarczy że poświęcimy na zmianę ustawień kilka minut. Przydaję się to gdy podłączamy często kilka urządzeń jak aparat, pendrive lub dysk zewnętrzny.

Jak sprawdzić adres MAC (Windows XP / Vista / 7)

Instalując w domu Wi-Fi musimy uzupełnić system o pewne dane – innymi słowy skonfigurować router. Jedną z najważniejszych informacji jest adres MAC, unikatowy dla każdego użytkownika. Sprawdzić możemy go bardzo łatwo poprzez polecenie uruchom.

Wyłączamy dwukrotne klikanie (Windows XP/ Vista/7)

System Windows przyzwyczaił nas od samego początku do podwójnego klikania. Niestety dzisiaj większość internautów korzysta z komputerów przenośnych, a używając touchpada wygodniej jest klikać raz. Jeśli chcemy możemy dokonać zmian w ustawieniach i skonfigurować tak, aby działał szybko i sprawnie.

Usuwamy równoległy system (Windows XP/Vista/7)

Zdarza się, że mamy zainstalowane na komputerze dwa systemy operacyjne. Często ten drugi instalujemy aby wypróbować nowe rozwiązania (np. Windows 7). Jeśli podejmiemy decyzję jakiego systemu używać, usuwając dla wygody ten drugi nie musimy wcale formatować dysku. Możemy usunąć tylko jeden z nic bez wykonywania zbędnych operacji.

Usprawnienie obsługi klienta w e-commerce

Właściwe obsłużenie klienta, zapewnienie sprawnego call center i szybkiej reakcji na zgłaszane problemy jest kluczem do zatrzymania klienta- bez nich, sfrustrowany, może zwrócić się do naszej konkurencji. Jak zapewnić odpowiedni poziom tych usług?

Firmowy blog

Poznawszy szczegóły dotyczące blogów i związane z nimi możliwości, prawdopodobnie się zastanawiasz, w jaki sposób mogą one pomóc Twojej firmie. Jak dzięki nim możesz stać się zauważalny?

Jak napisać regulamin sklepu internetowego? – uwagi ogólne

Obowiązkiem przedsiębiorcy prowadzącego sklep internetowy jest zamieszczenie regulaminu na stronie WWW sklepu. Jednakże przedsiębiorcy często nie dokładają należytych wysiłków w tym celu. Zadają oni sobie pytanie: czy muszę zamieszczać regulamin, czy ktoś go w ogóle przeczyta?

Jak twittować po polsku

Portal twitter.com umożliwia nam publikacje krótkich wiadomości wyłącznie w języku angielskim. Co jeśli chcemy dodać coś w języku polskim ?? Jest na to sposób – założenie konta na serwisie twitt.pl

Rejestrujemy się na Twitterze

Twitter rozpowszechnił nowy gatunek portali społecznościowych, mikroblogi. Każdy kto zarejestruje się na twitter.com dostaje możliwość publikowania krótkich wiadomości (podobnych sms) na dowolny temat.

Dzielimy się ze znajomymi (Facebook)

Na Facebooku bardzo popularną formą komunikacji, oprócz wewnętrznego czatu i skrzynki odbiorczej jest dzielenie się swoimi przemyśleniami, linkami, zdjęciami na tzw. tablicy. Wpisane tam wiadomości pojawią się na głównej stronie wszystkich naszych znajomych.

Ustawiamy opcje prywatności (Facebook)

Kwestia prywatności na portalach społecznościowych w ostatnim czasie szeroko odbiła się w światowych mediach. Gigant rynku –Facebook postanowił zaktualizować opcję, jakie internauci mają do wyboru. Mamy teraz pełny wgląd w to kto, co i w jakim zakresie będzie mógł przeglądać na naszym profilu. Oto jak przeprowadzić udaną konfigurację.

Rejestracja na Facebooku

Facebook – największy serwis społecznościowy na świecie, skupia już ok. 300 mln użytkowników. W Polsce jest ich na razie ok. 2,4 mln, lecz liczba ta ciągle rośnie. W przeciwieństwie do rodzimych portali na Facebook poznać możemy ludzi z całego świata, co dla wszystkich uczących się języków obcych jest bezcennym doświadczeniem.

Uzupełniamy profil na GoldenLine

Profil na tym serwisie warto uzupełnić dokładnie gdyż jest on naszą wizytówką w kontaktach biznesowych, oraz na szczeblu pracodawca -> pracownik. Jeśli poważnie myślimy o wykorzystaniu narzędzi Golden Line do poszukiwania pracy należy wypełnić skrupulatnie pola dotyczące naszej pracy i dotychczasowej kariery.

Rejestracja w GoldenLine

GoldenLine to serwis społeczności owy adresowany do ludzi przedsiębiorczych, chcących osiągnąć ambitne cele, zarówno w karierze zawodowej jak i prowadząc własną działalność gospodarczą. Serwis ułatwia nam nawiązywanie kontaktów biznesowych i szukanie pracy.

Dostosowanie paska kart ( Opera 10)

Opera w wersji 10 została wyposażona w wiele możliwości dostosowania przeglądarki do własnych preferencji. Jedną z nich jest opcja dostosowania paska kart. Poniżej krótka porada jak się z nim uporać.

Szukamy szkoły i znajomych ( Nasza-klasa.pl)

Jeśli mamy już założony profil na portalu nadszedł czas na odszukanie naszych znajomych, i szkół do których chodziliśmy.

Jak zarejestrować się na Naszej-klasie

Porada ta może wydawać się banalna gdyż podobno wszyscy mają już konto na tym największym w Polsce serwisie społecznościowym. Na szczęście tak nie jest i instrukcja taka może się przydać szczególnie tym osobom, które nie spędzają codziennie kilku godzin w sieci.

Ukrywamy ikony wiadomości (Outlook 2003/2007)

Outlook posiada wbudowaną funkcję powiadamiania o nowej wiadomości w zasobniku systemowym. Niestety ikona ta znika tylko wtedy, gdy klikniemy na okno powiadomienia w ciągu kilku sekund od jego wyświetlenia. W przeciwnym razie wiadomość dalej będzie widniała jako nieprzeczytana.

Programujemy wysyłanie wiadomości (Outlook Express)

Jeśli korzystamy z Outlook Express w pracy, może przydać nam się funkcja wysyłania wiadomości z czasowym opóźnieniem. Często bywa, ze zostajemy w pracy do późna, a nie wypada pisać do kontrahenta maili w późnych godzinach nocnych. Niestety opcja ta jest możliwa tylko gdy program i komputer pozostanie uruchomiony.

Szukamy ulubionych serwerów (Firefox)

Wszyscy wiemy, że strony WWW które przeglądamy znajdują się na serwerach rozproszonych po całym świecie. W razie jego awarii witryna znika z globalnej sieci w mgnieniu oka. Jeśli interesuje nas gdzie znajdują się serwerownie najczęściej odwiedzanych portali możemy to sprawdzić za pomocą dodatku do przeglądarki Firefox.

Usuwamy zapisane hasła (IE, Firefox, Opera)

Coraz częściej dane, które nasze przeglądarki zapisują dla naszej wygody stają się łupem cyberprzestępców. Aby uchronić swoje Pecety i dane na nich zgromadzone powinniśmy regularnie kasować niebezpieczne pliki z przeglądarek.

Format kopiowanych tekstów (Microsoft Word 2007)

Jeśli korzystamy często z Worda i z Internetu doskonale znamy problem gdy kopiowany z sieci tekst pojawia się w edytorze tekstu podkreślony, inną czcionką, kolorem. Stwarza to nam dodatkową pracę, której moglibyśmy uniknąć jeśli tylko pokusimy się o zmianę ustawień.

Czyścimy schowek (Windows XP)

Schowek w Windows, choć często niezauważany jest bardzo istotną funkcjonalnością. Dzięki niemu przenosimy teksty i dokumenty pomiędzy aplikacjami. Wadą jego jest to, że zostają one w nim zapisane i jeśli ich nie usuniemy inni użytkownicy komputera mogą mieć do nich dostęp. W miejscu pracy, gdzie prywatność jest szczególnie chroniona powinniśmy po zakończonej pracy go opróżniać.

Wybieramy Windowsa (Windows XP /Vista)

Na każdym komputerze ( o ile mamy tyle miejsca na dysku) możemy zainstalować kilka wersji systemu operacyjnego ( w tym przypadku Windows). Jeśli tak zrobimy podczas uruchamiania sprzętu wyświetli się nam menu z wyborem. Jeśli zaniechamy wyboru po 30 sekundach zostanie wybrany system domyślny. Co jeśli chcemy go zmienić ??

Usuwamy Service Pack (kopie) w Windows Vista

Vista w domyślnych ustawieniach przechowuje wszystkie kopie instalowanych poprawek, w tym także i Service Packów. Pliki te jak wiemy zajmują sporo miejsca a przeważnie nie są do niczego potrzebne. Usuwając kopie tych dodatków możemy zaoszczędzić nawet kilka gigabajtów wolnego miejsca na dysku systemowym – w przypadku gdy się ono kończy, jest to bezcenny trik.

Publikujemy zdjęcia w Internecie (Picasa)

Picasa to program nie tylko do szybkiej edycji zdjęć. Za jego pomocą możemy też łatwo zamieścić wybrane przez nas fotografie w Internecie i zaprezentować wszystkich znajomym.

Usuwamy duplikaty zdjęć (Picasa)

W dobie cyfrowej fotografii robimy naprawdę dużo zdjęć. Wiele z nich to podobne kadry, które musimy przejrzeć aby wybrać te najbardziej udane. Przeglądanie ich w systemie to zły i czasochłonny pomysł. Dzięki programowi Picasa szybko usuniemy zbędne fotografie.

Jak importować zdjęcia (Picasa)

Program Picasa służy do edycji, katalogowania i zamieszczania zdjęć na serwerach Google. Dzięki darmowej licencji, prostej i intuicyjnej obsłudze zyskał miliony użytkowników na całym świecie. Dziś zobaczymy jak za jego pomocą importować z aparatu zdjęcia.

Robimy porządki na pasku szybkiego uruchamiania (Windows XP/Vista)

Pasek szybkiego uruchamiania to bardzo przydatna funkcje w systemie Windows . Niestety z czasem jego zawartość puchnie a ilość miejsca wcale się nie zwiększa. Ikony programów przestają się mieścić więc należało by je uporządkować.

Lepszy dostęp do stron WWW (Windows 7)

Windows 7 zaskoczył swoich użytkowników niejednokrotnie -  intuicyjnym menu i ulepszeniami, które programiści wprowadzili po konsultacjach z internautami. Dostęp do odwiedzanych stron WWW także został uproszczony – musimy tylko odpowiednie skróty doczepić do paska zadań.

Wyłączamy restart po aktualizacji (Windows XP Professional)

Gdy korzystamy już dłuższy czas z systemu Windows XP dobrze wiemy na czym polega automatyczna aktualizacja. Jest ona niezbędna, dla prawidłowego działania naszych komputerów, ale jednocześnie bywa niezwykle uciążliwa. Problem tkwi w automatycznym restarcie po zainstalowaniu nowej aktualizacji. Dla własnej wygody lepiej tę opcję wyłączyć.

Wyłączamy restart po aktualizacji (Windows XP Home)

Jeśli korzystamy już dłuższy czas z systemu Windows XP dobrze wiemy na czym polega automatyczna aktualizacja. Zapewne jest ona potrzebna, aby chronić nasze komputery przed różnego rodzaju zagrożeniami, ale jednocześnie jest niezwykle uciążliwa. Problem tkwi w automatycznym restarcie po zainstalowaniu nowej aktualizacji. Dla własnej wygody lepiej tę opcję wyłączyć.

Zmiana ikon (Windows XP/Vista/ Windows 7)

Każdy kolejny system Microsoftu posiada zmienioną szatę graficzną ikon. A co jeśli nie podobają nam się domyślne i chcielibyśmy aby kosz występował pod ikoną samochodu, mój komputer był notebookiem ? Jeśli ściągniemy odpowiednie ikony z sieci możemy je bezproblemowo zastosować.

Tworzymy bibliotekę muzyczną ( Windows Media Player)

W Windows Media Player pozwala nam na tworzenie bibliotek muzycznych. Niestety domyślnie program korzysta tylko z folderu Moja muzyka znajdującego się w Moich dokumentach. Aby dodać katalogi z muzyką z innych lokalizacji musimy się trochę namęczyć.

Sortowanie zdjęć ( Windows 7)

W Windows 7 wprowadzono nowe użyteczności, w tym m.in. możliwość łączenia folderów w biblioteki. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie gdyż po skonfigurowaniu naszych katalogów za jednym kliknięciem uzyskujemy dostęp do całej zgromadzonej muzyki lub filmów. Rozbudowana zostaje również opcje przeszukiwania naszych zasobów.

Domyślny katalog instalacji programów (Windows XP/ Vista)

Wcześniej czy później na każdym komputerze przychodzi taki moment, że zaczyna brakować miejsca na instalację nowych aplikacji na dysku systemowym. Mało tego, system zacznie wyświetlać komunikaty o braku wolnego miejsca i możliwym wolniejszym działaniu komputera. Najprostszym wyjściem jest utworzenie na drugiej partycji nowego domyślnego katalogu do instalacji programów.

Radio internetowe z Windows Media Player (Windows 7)

Jeśli często podróżujemy z netbookiem, możemy dzięki nowej opcji dostępnej w Windows Media Player uzyskać dostęp do plików muzycznych zgromadzonych na komputerze który został w domu.

Tworzymy bloga internetowego

Nie trzeba zbyt wiele wysiłku, aby dołączyć do grona internetowych blogerów. Proces tworzenia sieciowego pamiętnika określanego blogiem, jest dość prosty. W Internecie aż roi się od bezpłatnych platform do przechowywania i publikowania blogów. Na przykładzie jednego z nich pokażemy jak się to robi.

REKLAMA