reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Robimy porządki na pasku szybkiego uruchamiania (Windows XP/Vista)

Robimy porządki na pasku szybkiego uruchamiania (Windows XP/Vista)

Pasek szybkiego uruchamiania to bardzo przydatna funkcje w systemie Windows . Niestety z czasem jego zawartość puchnie a ilość miejsca wcale się nie zwiększa. Ikony programów przestają się mieścić więc należało by je uporządkować.

1. Po pierwsze musimy odblokować pasek zadań. Aby to zrobić klikamy na zegar prawym przyciskiem myszy i na liście usuwamy zaznaczenie przy polu „Zablokuj pasek zadań”.

2. Z tego miejsca jeśli chcemy możemy powiększyć pole przeznaczone na skróty rozciągając je za punkty wyznaczające jego granice.

3. Klikamy prawym myszy na pustej przestrzeni paska szybkiego uruchamiania i wybieramy Otwórz folder, w otwartym oknie klikamy Plik -> Nowy -> Folder . Nazywamy go – tak aby rozpoznać jego zawartość i potwierdzamy.

4. Teraz musimy przeciągnąć do folderu skróty programów, które chcemy aby były w nim zapisane. Pamiętajmy przy tym, że kopiując skróty z menu START powinniśmy przytrzymać CTRL aby zdublować przenoszony plik.

5. Dla poczucia estetyki warto zmniejszyć pasek zadań i ponownie go zablokować klikając prawym na zegar i zaznaczając opcję – Zablokuj pasek zadań.

6. Skopiowane skróty będą rozwijać się jak tylko najedziemy na ikonę folderu

Szukasz porad ?? Zajrzyj na komputer.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama