| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Rejestracja na Facebooku

Rejestracja na Facebooku

Facebook – największy serwis społecznościowy na świecie, skupia już ok. 300 mln użytkowników. W Polsce jest ich na razie ok. 2,4 mln, lecz liczba ta ciągle rośnie. W przeciwieństwie do rodzimych portali na Facebook poznać możemy ludzi z całego świata, co dla wszystkich uczących się języków obcych jest bezcennym doświadczeniem.

1. Aby zarejestrować się na Facebooku wpisujemy w przeglądarkę adres – www.facebook.com.

2. Na stronie wprowadzamy swoje dane: Imię, nazwisko, e-mail, hasło, płeć i datę urodzenia, po czym klikamy – Zarejestruj się.

3. Kolejna strona to znane z wielu stron zabezpieczenie przed botami – wpisujemy tam tekst z obrazka i klikamy ponownie Zarejestruj się.

4. Następna strona to propozycja wyszukania znajomych z listy kontaktów jakie zawiera nasza skrzynka mailowa. Jeśli chcemy skorzystać z tej opcji wpisujemy adres i hasło, jeśli nie klikamy na „pomiń ten etap”.

5. Kolejny krok i kolejne pytania – tym razem o nasze wykształcenie i pracę, dzięki czemu łatwiej odnajdziemy naszych znajomych. Po wprowadzeniu danych klikamy Zapisz i kontynuuj.

6. Tym razem wyświetli się strona z listą naszych znajomych, które zaproponował Facebook. Wystarczy ją przejrzeć i wybrać interesujące nas osoby. Ponownie klikamy Zapisz i kontynuuj.

7. Na koniec mamy możliwość dodania zdjęcia. Jeśli chcemy to zrobić klikamy na Dodaj zdjęcie, z Twojego komputera, następnie na Wybierz i szukamy pliku z naszą fotografią.

8. Jeśli nie mamy zdjęcia, a dysponujemy kamerą internetową możemy je sobie zrobić za pośrednictwem portalu. Po wszystkim – Zapisz i kontynuuj.

9. Gdy otworzy się główna strona naszego profilu, musimy jeszcze odebrać maila aktywującego nasze konto. W tym celu wchodzimy na skrzynkę i szukamy wiadomości od Facebook o tytule Facebook Account Confirmation. Po kliknięciu linka zostaniemy przeniesieni na portal i poinformowani o potwierdzeniu statusu konta.

Szukasz porad ?? Zajrzyj na internet.wieszjak.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Cyrankiewicz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »