reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Rejestracja na Facebooku

Rejestracja na Facebooku

Facebook – największy serwis społecznościowy na świecie, skupia już ok. 300 mln użytkowników. W Polsce jest ich na razie ok. 2,4 mln, lecz liczba ta ciągle rośnie. W przeciwieństwie do rodzimych portali na Facebook poznać możemy ludzi z całego świata, co dla wszystkich uczących się języków obcych jest bezcennym doświadczeniem.

1. Aby zarejestrować się na Facebooku wpisujemy w przeglądarkę adres – www.facebook.com.

2. Na stronie wprowadzamy swoje dane: Imię, nazwisko, e-mail, hasło, płeć i datę urodzenia, po czym klikamy – Zarejestruj się.

3. Kolejna strona to znane z wielu stron zabezpieczenie przed botami – wpisujemy tam tekst z obrazka i klikamy ponownie Zarejestruj się.

4. Następna strona to propozycja wyszukania znajomych z listy kontaktów jakie zawiera nasza skrzynka mailowa. Jeśli chcemy skorzystać z tej opcji wpisujemy adres i hasło, jeśli nie klikamy na „pomiń ten etap”.

5. Kolejny krok i kolejne pytania – tym razem o nasze wykształcenie i pracę, dzięki czemu łatwiej odnajdziemy naszych znajomych. Po wprowadzeniu danych klikamy Zapisz i kontynuuj.

6. Tym razem wyświetli się strona z listą naszych znajomych, które zaproponował Facebook. Wystarczy ją przejrzeć i wybrać interesujące nas osoby. Ponownie klikamy Zapisz i kontynuuj.

7. Na koniec mamy możliwość dodania zdjęcia. Jeśli chcemy to zrobić klikamy na Dodaj zdjęcie, z Twojego komputera, następnie na Wybierz i szukamy pliku z naszą fotografią.

8. Jeśli nie mamy zdjęcia, a dysponujemy kamerą internetową możemy je sobie zrobić za pośrednictwem portalu. Po wszystkim – Zapisz i kontynuuj.

9. Gdy otworzy się główna strona naszego profilu, musimy jeszcze odebrać maila aktywującego nasze konto. W tym celu wchodzimy na skrzynkę i szukamy wiadomości od Facebook o tytule Facebook Account Confirmation. Po kliknięciu linka zostaniemy przeniesieni na portal i poinformowani o potwierdzeniu statusu konta.

Szukasz porad ?? Zajrzyj na internet.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Lirefay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama