Kategorie

Budowa, Mieszkanie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pierwsze miesiące pandemii koronawirusa zmieniły sytuację w wielu obszarach polskiej gospodarki. Zmieniły także podejście instytucji finansowych do klientów ubiegających się o kredyty mieszkaniowe. Przepisy ostrożnościowe, które mają zastosowanie do banków oznaczają dla wielu tysięcy polskich rodzin konieczność odłożenia w czasie momentu zaspokojenia najważniejszej społecznie potrzeby, jaką jest własne mieszkanie.
Czy budowa mieszkań trwa dłużej? Co wpływa na długość procesu inwestycyjnego? Sondę prezentuje serwis nieruchomości dompress.pl.
Czy znalezienie działek pod budowę mieszkań jest coraz trudniejsze? Jak sytuacja na rynku gruntów przekłada się na ceny mieszkań?
Sejm uchwalił w czwartek nowelę ustawy o budownictwie mieszkaniowym. Umożliwia ona finansowe wsparcie budowy spółdzielczych mieszkań lokatorskich. Dotąd finansowanie dotyczyło jedynie lokali mieszkalnych na wynajem.
Aby móc w pełni korzystać z udogodnień, które są związane z mieszkaniem w budynku energooszczędnym, warto wykształcić w sobie potrzebne do tego nawyki, dzięki którym nauczymy się oszczędnie mieszkać.