SMP, czyli System Monitoringu Projektów
REKLAMA
REKLAMA
System Monitoringu Projektów
Monitoring projektów w oparciu o narzędzia informatyczne to dziś element konieczny w sprawnie funkcjonującym przedsiębiorstwie. Problem w tym, że większość dostępnych na rynku rozwiązań jest zbyt skomplikowanych i nie do końca dostosowanych do specyficznych oczekiwań polskiego klienta. Dlatego dziś próbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak wybrać system, który w sposób intuicyjny ułatwi sprawne sterowanie procesami zarządzania projektami i zasobami każdej organizacji.
REKLAMA
System monitoringu projektów to narzędzie często wykorzystywane przez firmy, którego zadaniem jest wsparcie procesów zarządzania w zakresie rzeczowym oraz finansowym. Tego typu rozwiązania cieszą się powodzeniem zarówno kierowników projektów, jak i osób odpowiedzialnych za zarządzanie całym portfelem projektów w danym przedsiębiorstwie.
Polecamy: Na czym polega praca w sekretariacie?
SMP – co warto wiedzieć?
Systemy monitoringu projektów to narzędzia coraz bardziej doceniane przez polskich przedsiębiorców. Nie bez powodu na rynku znaleźć można szereg proponowanych rozwiązań, od darmowych po pełnopłatne systemy informatyczne.
Decydując się na wybór jednego z nich, należy zwrócić uwagę na dostępne w ramach rozwiązania funkcjonalności.
Jak tłumaczą eksperci z firmy informatycznej NetLine, newralgicznymi punktami systemu monitoringu projektów powinny być przede wszystkim:
1. Możliwość bieżącego monitorowania kosztów projektów.
2. Możliwość śledzenia wielu planów finansowania i porównywania ich z rzeczywistymi wydatkami.
3. Dostarczanie mechanizmów umożliwiających podjęcie decyzji o relokacji środków pomiędzy projektami.
4. Umożliwienie śledzenia finansowania projektów w podziale na źródła finansowania oraz klasyfikację budżetową środków.
5. Dostarczenie mechanizmów do wnioskowania o zmianę finansowania poszczególnych projektów.
6. Automatyzacja procesu pozyskiwania danych do monitoringu z systemów finansowo-księgowych.
Pamiętajmy również, że wdrożenie każdego systemu informatycznego wiąże się z koniecznością nabycia odpowiedniego know how. Dlatego, wybierając firmę IT jeszcze przed podpisaniem umowy warto poznać wszystkie aspekty danej oferty.
Polecamy: Jakie są zalety ustnej prezentacji?
Źródło: NetLine
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.