| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Budowanie zespołu > Jak zbudować zespół marzeń: dziesięć zasad

Jak zbudować zespół marzeń: dziesięć zasad

Rekrutacja pracowników to dopiero połowa sukcesu. Najważniejsze to stworzyć zespół współpracujący ze sobą w absolutnej harmonii. Jak tego dokonać?

Nawet w początkowych fazach pracy warto doszukać się drobnych osiągnięć, pośrednich sukcesów czy małego postępu. Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto chwalić zespół. Wyrażając swoją wdzięczność, nie tylko obdarzasz grupę pozytywną energią, ale również przypominasz o realizacji celów. To także inspiruje.

9. Dziel się swoimi planami i celami

Warto mówić o planach tak często i szczegółowo, jak to tylko możliwe. Staraj się wyjaśnić, co chcesz osiągnąć i w jaki sposób poprowadzić zespół do celu. Takie zachowanie przynosi więcej korzyści niż drobiazgowe objaśnienia zadań.

Znajomość konkretnych celów pracy jest dla zespołu niezwykle inspirująca. Osoba jest w stanie wykonać nawet najbardziej skomplikowane zadanie, jeśli rozumie, do czego jest potrzebne i jakie rezultaty przyniesie.

Zobacz: Szkolenia

10. Daj więcej wolności

Choć brzmi to paradoksalnie, to im mniej kierownictwo kontroluje i ogranicza pracowników, tym więcej sukcesów odnoszą. Wymaganie od członków zespołu ścisłego przestrzegania instrukcji to marnotrawstwo zasobów. Lepiej sformułować jedynie główne zasady i credo firmy Kolejno już każdy z pracowników sam powinien zdecydować, jak wykonać zadanie przy minimalnych nakładach czasu i wysiłku.

Praca w inspirującym zespole ma dla zmotywowanych pracowników wiele zalet. Ludzie pełni pasji są ukierunkowani na rozwiązywanie problemów, są oni dosłownie kopalnią pomysłów. Pracują szybciej, lepiej i przy tym wymagają minimalnej kontroli. To nie tylko pomaga poprawić jakość pracy zespołu, ale oprócz tego tworzy w miejscu pracy zdrową atmosferę, w której przyjemnie jest przebywać, co ostatecznie przynosi najlepsze wyniki.

Zobacz również: Prawo dla firm

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Kirill Bigai

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online

Zdjęcia

Jak zbudować zespół marzeń: dziesięć zasad /Fot. Shutterstock.com
Jak zbudować zespół marzeń: dziesięć zasad /Fot. Shutterstock.com

INFORLEX Biznes509.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kirill Bigai

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »