reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Budowanie zespołu > Sprzedażowy Dream Team: od rekrutacji po motywację

Sprzedażowy Dream Team: od rekrutacji po motywację

Jak znaleźć gwiazdę sprzedaży w tłumie kandydatów? W jaki sposób ograniczyć rotację w zespole i zatrzymać najlepszych handlowców? Jak przełożyć organizację działu sprzedaży na realizację celów sprzedażowych? Co w praktyce motywuje handlowców? To pytania, na które próbowali odpowiedzieć prelegenci i uczestnicy II Forum Szefów Sprzedaży organizowanego przez redakcję magazynu „Szef Sprzedaży”, które w dniach 19-20 listopada odbyło się w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji była budowa efektywnego zespołu sprzedażowego. Pierwszego dnia prelegenci skupili się na procesie rekrutacji nowych handlowców oraz organizacji działu sprzedaży. Swoimi doświadczeniami z uczestnikami podzielili się m.in. Paweł Kowalczyk – Kierownik Działu Szkoleń w Krajowym Rejestrze Długów BIG, Lech Dworaczyński – przedsiębiorca, doradca biznesowy, menedżer sprzedaży, znany również z łamów „Szefa Sprzedaży” oraz Jarosław Witwicki – Dyrektor sprzedaży i członek zarządu Macrologic SA. Wieczorem uczestnicy wzięli udział w kolacji, podczas której mogli swobodnie porozmawiać i wymienić się uwagami.

Drugi dzień poświęcony był efektywnym systemom wynagradzania i motywowania handlowców. O zasadach premiowania w swoich firmach mówili m.in. Teresa Horbaczewska – Dyrektor Zarządzający i Dyrektor Sprzedaży w Druk24h oraz Przemysław Mik – Prezes McHayes&StewardGroup.

Język korzyści, czyli zwroty ułatwiające sprzedaż

Zainteresowani mogli również skorzystać z indywidualnych konsultacji z jednym z ekspertów, wśród których znaleźli się m.in. Rafał Tabaczek – trener Alior Instytut Biznesu, wyróżniony przez PNSA tytułem Super Sprzedawcy w 2014 r., Robert Noworolski – współzałożyciel Quest Change Managers oraz Jakub Antlowiak – adwokat, który udzielał porad z zakresu wprowadzenia do umów z handlowcami zapisu o zakazie konkurencji.

Uczestnicy mieli też okazję wziąć udział w grywalizacji. Przez dwa dni zdobywali punkty (guldeny) poprzez aktywne uczestnictwo w Forum, rozwijając swoją postać w grze przygotowanej we współpracy z firmą Companion. Najlepsi na koniec otrzymali nagrody.

A co o Forum myślą jego uczestnicy? Otwarta formuła spotkania, miła atmosfera, ciekawa tematyka, prelegenci-praktycy, interesujące dyskusje, networking oraz dyżury ekspertów to ich zdaniem najmocniejsze punkty kongresu.

Polecamy: IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

DoxyChain

We change business reality

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama