REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ochrona przed nieuzasadniony zbieraniem i przetwarzaniem danych osobowych

Federacja Konsumentów
Federacja Konsumentów
ochrona danych osobowych
ochrona danych osobowych

REKLAMA

REKLAMA

W jaki sposób można ochronić się przed nieuzasadnionym zbieraniem i przetwarzaniem danych osobowych?

Krok 1. Zwracamy uwagę na podpisywane przez nas oświadczenia. Nie na wszystko musimy się zgadzać. A operator nie wszystkie dane musi posiadać.

REKLAMA

Krok 2. Wyrażając zgodę, miejmy pełną świadomość tego, na co i komu się zgadzamy. Klauzula powinna być przedstawiona w sposób jasny i klarowny.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Krok 3. Pamiętajmy, że w każdym momencie możemy wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych. Pisemne oświadczenie należy wysłać do operatora.

Krok 4. Uważajmy przy zawieraniu umów przez telefon. Nie wiemy, kto siedzi po drugiej stronie. Dane osobowe potwierdzajmy tylko wtedy, jeśli jesteśmy pewni zawierania umowy. Nasz numer może znajdować się w Ogólnopolskim Spisie Abonentów jedynie wtedy, gdy wyraziliśmy na to zgodę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jakie dane osobowe może zbierać agencja zatrudnienia?

Krok 5. Tajemnica telekomunikacyjna. Operator jest zobowiązany do jej zachowania. Dlatego w pismach reklamacyjnych tak istotne jest podawanie danych identyfikacyjnych, aby operator miał pewność, że udziela odpowiedzi nam, a nie przypadkowej osobie. Zwłaszcza, że możemy żądać od operatora np. billingu połączeń wychodzących. A tak na marginesie - billingu połączeń przychodzących nie otrzymamy nigdy.

Krok 6. SPAM. Niezamówiona Informacja handlowa stanowi czyn nieuczciwej konkurencji. Możesz wnieść sprzeciw przeciwko udostępnianiu Twoich danych.

Krok 7. W przypadku każdego naruszenia należy zawiadomić Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (www.giodo.gov.pl). Bliższe informacje można uzyskać, dzwoniąc na infolinię: numer 22 860 70 70.

Jakie jest znaczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

REKLAMA