REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

W którym banku założysz lokatę przez Internet?

Jarosław Sadowski
Główny analityk Expander Advisors
Lokata założona przez Internet będzie działać w siedmiu bankach.
Lokata założona przez Internet będzie działać w siedmiu bankach.

REKLAMA

REKLAMA

Czy na lokatach można zarabiać bez konieczności wychodzenia z domu? Już osiem instytucji finansowych nie wymaga od osób, szukających dla siebie lokat, wizyty w oddziale. Mało tego, z tego udogodnienia w niektórych przypadkach może skorzystać nawet klient, który myśli o lokacie bez zakładania konta w danym banku.

Polacy coraz częściej większość dyspozycji bankowych zlecają przez Internet. Dzięki temu nie muszą tracić czasu na wizyty w oddziałach. Osoby, korzystające z bankowości internetowej, odwiedzają bank tylko wówczas, gdy mają do załatwienia poważną sprawę. Taką jednak z pewnością nie jest założenie lokaty. Niestety większość banków wymaga takiej wizyty, jeśli chcemy ulokować w nim oszczędności, ale nie posiadamy tam konta.

REKLAMA

REKLAMA

Nierzadko zdarza się jednak, że mamy konto w jednym banku, ale lokatę chcielibyśmy założyć w innym. W takiej sytuacji możemy udać się z oszczędnościami do placówki banku, w którym chcemy założyć depozyt. Możemy jednak również wszystko załatwić bez wychodzenia z domu.

Z analizy ekspertów finansowych wynika, że obecnie już w siedmiu bankach  można założyć lokatę przez Internet, nawet jeśli nie jesteśmy klientem danej instytucji. Taką możliwość dają: Bank Pocztowy, FM Bank, Getin Online, Idea Bank, Inteligo, Invest Bank oraz Meritum Bank.

Dowiedz się także: Jakie warunki trzeba spełniać, żeby skorzystać z ulgi na Internet?

Proces otwarcia takiego internetowego depozytu jest bardzo prosty. Na stronie internetowej banku szukamy informacji o depozytach. Obok opisu lokat internetowych jest zwykle dobrze widoczny przycisk, przenoszący nas do wniosku o lokatę. Tam wybieramy kwotę, jaką chcemy ulokować, okres trwania i podajemy swoje dane. Na podany adres email otrzymujemy potwierdzenie złożenia wniosku i numer konta, na które należy dokonać wpłaty środków.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Żeby założyć lokatę online, trzeba złożyć wniosek na stronie internetowej banku, a następnie przelać pieniądze na konto, wskazane przez daną instytucję. Gdy lokata dobiegnie końca, przelane środki pieniądze, powiększone o kwotę zarobionych przez nas odsetek, wpłyną z powrotem na nasz rachunek.

Polecamy serwis: Budżet domowy

Lokata zostanie założona dopiero, gdy pieniądze trafią na wskazane przez bank konto. Aby tak się stało wystarczy wykonać przelew. Może on zostać zlecony z dowolnego banku. Na dokonanie wpłaty z reguły mamy kilka lub kilkanaście dni.

Jeśli w wyznaczonym terminie nie przelejemy pieniędzy, to nic się nie stanie, wniosek zostanie po prostu anulowany.

W trakcie trwania lokaty zwykle możemy śledzić narastające odsetki. Posiadacze takich depozytów otrzymują bowiem  login i hasło do bankowego systemu internetowego. Po zalogowaniu się mogą nie tylko obserwować stan środków, ale także składać dyspozycje, np. przedterminowego zerwania lokaty. W momencie zakończenia okresu lokaty lub jej zerwania, bank wysyła środki wraz z należnymi odsetkami na to konto, z którego dokonaliśmy wpłaty.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA