| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Euro 2012 siłą napędową budownictwa

Euro 2012 siłą napędową budownictwa

W zeszłym tygodniu GUS podał dane, dotyczące produkcji przemysłowej. W maju br. wzrost produkcji przemysłowej sięgnął 7,7 proc., w porównaniu z rokiem ubiegłym. Produkcja budowlana przyspieszyła o 23,9 proc.

„To nie jest zły wynik, ale nie na miarę przyspieszenia wzrostu gospodarczego" – mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

Przeczytaj również: Jak często obserwowaliśmy tendencje spadkowe na warszawskiej giełdzie?

„W ciągu pięciu miesięcy br. produkcja wzrosła o 8,5 proc., w ubiegłem roku, w porównywalnym okresie, ten wzrost był wyższy i wyniósł 10,1 proc. Maj był kolejnym miesiącem, w którym rosła przede wszystkim produkcja nie przetworzona, natomiast nie rosła produkcja maszyn i urządzeń elektrycznych, czyli głównych naszych towarów eksportowych.

Polecamy serwis: Kredyty

Pieniądze unijne i Euro 2012 napędzają budownictwo. O prawie 50 proc. wyższa była produkcja w dziale: budowa obiektów inżynierii lądowej i wodnej, czyli inwestycje w infrastrukturę. Zapewne w tym roku budownictwo będzie motorem napędowym gospodarki. Pytanie tylko, co się stanie, gdy wykorzystamy środki unijne i zakończymy inwestycje, związane z Euro 2012" – dodaje dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wzrost produkcji przemysłowej w Polsce jest zbyt powolny, żeby wyrokować o przyspieszeniu wzrostu gospodarczego.
Wzrost produkcji przemysłowej w Polsce jest zbyt powolny, żeby wyrokować o przyspieszeniu wzrostu gospodarczego.

INFORLEX Biznes509.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Diana Borowiecka

Specjalista ds. PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »