REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Żywność w Indiach droższa o przeszło 17%

Subskrybuj nas na Youtube
Ceny żywności idą w górę, co stanowi bodziec do podnoszenia stóp procentowych przez banki centralne.
Ceny żywności idą w górę, co stanowi bodziec do podnoszenia stóp procentowych przez banki centralne.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Po analizie rynku opcji można dojść do wniosku, że zniżki na giełdzie wydają się coraz mniej prawdopodobne amerykańskim inwestorom. Pod koniec stycznia o 0,55 zmieniła się relacja liczby otwartych pozycji, zakładających spadek zmienności, do pozycji prognozujących wzrost. Jeszcze 21 stycznia wynosiła ona 0,45, wyznaczając 9-miesięczne minimum.

 Spadek zmienności na giełdach

REKLAMA

REKLAMA

To oznacza, że nie ma zbyt wielu chętnych do grania na dalszy spadek zmienności. Osoby takie sprzedają akcje na krótko. Otwierając jednocześnie pozycje, pozwalające zarobić na spadku zmienności, zabezpieczają się na wypadek dalszego ruchu w górę cen akcji. Na odczyty indeksu zmienności VIX i statystyki opcji na ten indeks patrzy się przez pryzmat nastrojów rynkowych. Obecnie prezentują się one optymistycznie, ale o skrajności wciąż jeszcze ciężko mówić. Podobnie jest z innymi miarami sentymentu. Najnowszy odczyt ankiety Investors Intelligence wykazał zmniejszenie się odsetka byków i niewielki wzrost odsetka niedźwiedzi. Tym samym tu też nie można mówić o skrajnie pozytywnym nastawieniu. To wszystko wciąż pozostawia rynkowi akcji w USA miejsce na zwyżkę, choć trudno przyznać, że to dużo. S&P 500 ma szanse na dojście w okolice 1350 pkt., ale to może być wszystko, na co będzie go stać w najbliższym czasie.

O wyzwaniach, związanych z rosnącymi cenami żywności, przypomniała indyjska inflacja. Według najnowszych danych wzrost cen produktów żywnościowych przekracza 17%. To podtrzymuje presję na podwyżki stóp procentowych, co od kilku miesięcy osłabia tamtejszą giełdę. Dziś, za sprawą dobrych danych o aktywności w sektorze usług, poszła ona wyraźnie w górę, ponieważ wzrost sięgnął 1,8%.

Dowiedz się także: Jakie są prognozy zysków dla firm wchodzących w skład indeksu S&P 500?

Na rynku akcji utrzymują się pozytywne nastroje. Optymizm nie jest jednak na tyle duży, żeby odciąć indeksom drogę do wzrostu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rynek nieruchomości w USA

Miniony tydzień przyniósł wzrost zainteresowania kredytami hipotecznymi w Stanach Zjednoczonych. Trudno jednak przywiązywać do tego dużą wagę, skoro oznaczało to jedynie odbicie od 2-letniego minimum. Liczba wniosków o kredyty hipoteczne podniosła się o 11% w skali tygodnia po tym, jak wcześniej spadła o 13%, do czego przyczyniło się święto Martina Lutera Kinga. Na wynik minionego tygodnia złożyła się zwyżka o 12% w zakresie kredytów związanych z refinansowaniem wcześniej zaciągniętych zobowiązań oraz 9,5-proc. wzrost w zakresie kredytów na kupno domów. Refinansujący zobowiązania stanowili 69,3% wszystkich wnioskujących o kredyty. Tydzień wcześniej było ich 70,3%.

Polecamy serwis: Lokaty

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Nieoczekiwane ożywienie powróciło w styczniu na brytyjski rynek budowlany. Indeks PMI podniósł się do 53,7 pkt. z 49,1 pkt. w grudniu. Ostatni miesiąc 2010 r. był bardzo słaby z uwagi na trudne warunki pogodowe. Słaba kondycja budownictwa w końcówce 2010 r. przyczyniła się do spadku PKB w IV kwartale.

Zespół Analiz Home Broker

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy polska infrastruktura energetyczna jest przygotowana na nagłe skoki zapotrzebowania lub sytuacje kryzysowe, jak ekstremalne warunki pogodowe czy awarie? [WYWIAD]

Czy w związku z blackoutem w Hiszpanii, mamy się czego obawiać? Czy polska infrastruktura energetyczna jest przygotowana na nagłe skoki zapotrzebowania lub sytuacje kryzysowe, jak ekstremalne warunki pogodowe czy awarie? Na te i inne pytania odpowiedział redakcji Infor.pl ekspert od technologii energetycznych (w tym OZE) z firmy Hynfra, partnera spółki Hydro Sanok Aleksander Naumann.

Spokój przed burzą? Polskie firmy jeszcze trzymają kurs, ale niepewność rośnie

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce wciąż utrzymują stabilne nastroje – wyniki najnowszego badania pokazują niewielkie zmiany w inwestycjach i sprzedaży. Jednak eksperci ostrzegają: wojna celna zapoczątkowana przez Donalda Trumpa może wkrótce zachwiać fundamentami tej kruchej równowagi. Czy nadchodzi czas turbulencji dla polskiego biznesu?

Blackout w Polsce realnym zagrożeniem. „Codziennie rano będziemy sprawdzać, kiedy mamy prąd”

Czy w Polsce, podobnie jak dziś w Hiszpanii i Portugalii, może nastąpić blackout? W obliczu niedoborów mocy w systemie elektroenergetycznym, Polska stoi przed realnym zagrożeniem wielogodzinnych przerw w dostawach prądu. Jakub Wiech, ekspert ds. energetyki i autor podcastu Elektryfikacja, ostrzega, że problemy mogą wystąpić przez nawet 2000 godzin w ciągu roku, co oznacza ryzyko ograniczeń dla firm i gospodarstw domowych.​

Ten głos zaboli polityków. "Do 2030 roku zabraknie nam prądu, firmy uciekną za granicę"

REKLAMA

PIBP: Nakaz zatrudniania minimum czterech osób na podstawie umowy o pracę, w pełnym wymiarze czasu pracy jako jeden z głównych warunków do otrzymania zezwolenia na prowadzenie działalności w usługach funeralnych

PIBP: Nakaz zatrudniania minimum czterech osób na podstawie umowy o pracę, w pełnym wymiarze czasu pracy jako jeden z głównych warunków do otrzymania zezwolenia na prowadzenie działalności w usługach funeralnych. Jak powinno wyglądać zatrudnienie w firmach z branży pogrzebowej? Co z nowelizacją Prawa Pogrzebowego?

Ponad 80 proc. specjalistów pozytywnie ocenia szkolenia z cyberbezpieczeństwa przeprowadzane w firmie

Szybki rozwój technologii oraz zwiększone ryzyko cyberataków przyczyniają się do rosnącego zainteresowania bezpieczeństwem IT. Zdaniem szkolonych menadżerów, szkolenia z cyberbezpieczeństwa przeprowadzane w firmie: są nie tylko potrzebne, ale i skuteczne.

Dłużnicy wykorzystują brak znajomości prawa u wierzycieli i specjalnie zwlekają z zapłatą za faktury, traktując zwłokę jako formę bezpłatnego kredytu. Powinni i mogą jednak słono za to zapłacić

Słaba znajomość podstawowych przepisów prawa finansowego u przedsiębiorców sprawia, że dłużnicy celowo przeciągają płatności, zyskując w ten sposób darmowy, nieoprocentowany kredyt. Dzieje się to w czasie, gdy zatory płatnicze w polskich przedsiębiorstwach cały czas rosną, a utrata płynności finansowej jest realnym zagrożeniem dla małych i średnich firm.

Czy wspólnik mniejszościowy zawsze jest na straconej pozycji?

Wspólnik posiadający mniejszościowy pakiet udziałów w spółce z o.o. nie musi już na starcie znajdować się na przegranej pozycji w potencjalnym sporze ze wspólnikiem większościowym. Kluczowe jest, aby taki udziałowiec znał swoje prawa w spółce oraz aktywnie i umiejętnie z nich korzystał, co w ostatecznym rozrachunku może przyczynić się do skutecznej obrony interesu wspólnika mniejszościowego i zachowania przez niego wpływu na spółkę.

REKLAMA

Polski Akt o Dostępności – jakie zmiany czekają przedsiębiorców?

Od 28 czerwca 2025 r. produkty i usługi wprowadzane na rynek będą musiały spełniać określone wymogi i być dostosowane również do osób z niepełnosprawnościami. To oznacza wiele zmian również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Polski Akt o Dostępności – jak się przygotować?

Już pod koniec czerwca wchodzi w życie Polski Akt o Dostępności. Nowe przepisy oznaczają dla przedsiębiorców nie tylko obowiązki, ale i nowe możliwości. Kogo dotyczą te zmiany? Co czeka konsumentów, a co przedsiębiorców? Skąd można wziąć pieniądze na ich wprowadzenie?

REKLAMA