REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sroga zima zaszkodziła niemieckiemu budownictwu

Ciężka zima spowodowała znaczne, prawdopodobnie przejściowe, osłabienie aktywności w niemieckim budownictwie.
Ciężka zima spowodowała znaczne, prawdopodobnie przejściowe, osłabienie aktywności w niemieckim budownictwie.

REKLAMA

REKLAMA

Początek stycznia upłynął w duchu informacji, płynących ze wskaźników wyprzedzających koniunktury za grudzień. Opublikowane dane podtrzymywały dobre nastroje na globalnych rynkach akcji. Ten tydzień będzie zdominowany przez publikacje, dotyczące wyników poszczególnych spółek w USA.

Dziś po zakończeniu sesji poznamy rezultaty finansowe za IV kwartał aluminiowego Alcoa. To pierwsza spółka z indeksu DJIA, która poda wyniki. Publikacja ta tradycyjnie uznawana jest za początek sezonu na wyniki rezultatów finansowych w USA. Można spodziewać się po nim korzystnych wiadomości. Zyski spółek z S&P 500 w przeliczeniu na akcję powinny zwiększyć się o około 20%, co jest gwarancją utrzymania wysokiego tempa poprawy, notowanego w poprzednich kwartałach. Nie uwzględniając firm z branży finansowej, progres ma być słabszy i wynieść 12% w skali roku.

REKLAMA

Dowiedz się także: Jak zachowywał się rynek finansowy w pierwszym tygodniu stycznia 2010?

Dobre wiadomości z amerykańskiej gospodarki pozwalają wierzyć, że przedsiębiorstwom uda się sprostać oczekiwaniom analityków. Pytanie, czy to wystarczy do podtrzymania dobrych nastrojów na parkietach. Skala zwyżek z ostatnich miesięcy, jak również większy optymizm inwestorów, są widoczne, jednocześnie rodząc obawy, związane z jeszcze lepszymi wiadomościami. Cykl poprawy wyników finansowych za IV kwartał jest na tyle duży, że trudno oczekiwać jeszcze bardziej obiecujących rezultatów. W związku z tym uzasadnione wydaje się założenie, że wszelkie rozczarowania, które się pojawią, mogą spotkać się z negatywnym oddźwiękiem wśród inwestorów. Jednak powodów do zmartwień wcale nie musi być wiele.

Polecamy serwis: Lokaty

Budownictwo w Niemczech i Australii

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Surowa zima daje się we znaki niemieckiemu budownictwu. W grudniu indeks aktywności w tym segmencie gospodarki drastycznie obniżył się. Z 53,8 pkt w listopadzie spadł do zaledwie 36 pkt. Dobrą wiadomością był w tym odczycie relatywnie niewielki regres w zakresie nowych zleceń, co pozwala sądzić, że ochłodzenie koniunktury ma jedynie charakter sezonowy i oznacza raczej przesunięcie w czasie prac niż ich brak. Regres nastąpił we wszystkich sektorach rynku budowlanego. Największe załamanie stało się udziałem budownictwa infrastrukturalnego, gdzie spadek obserwujemy od 1999 r., czyli odkąd dysponujemy danymi o aktywności w niemieckim budownictwie. W budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym nastąpił pierwszy spadek od sierpnia 2010 r.

Regres w budownictwie ma miejsce również w Australii. W grudniu, kolejny miesiąc z rzędu, indeks aktywności 7. pozostawał poniżej bariery 50 pkt . W porównaniu z listopadem poprawił się jednak z 42,2 pkt do 43,8 pkt.

Źródło: Zespół Analiz Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

REKLAMA

Od dziś ważna zmiana w prawie transportowym: taksówkarz i kurier muszą mieć polskie prawo jazdy. Będzie paraliż tych usług

Taksówkarz i kurier od dziś tylko z polskim prawem jazdy. Dziś, w poniedziałek 17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość?

Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

REKLAMA

Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

REKLAMA