REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak bezpłatnie podnieść swoje kwalifikacje w Warszawie?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jak bezpłatnie podnieść swoje kwalifikacje w Warszawie?
Jak bezpłatnie podnieść swoje kwalifikacje w Warszawie?

REKLAMA

REKLAMA

Kto powiedział, że doświadczenie i chęć zdobywania nowej wiedzy nie mogą iść razem w parze? Mieszkańcy Warszawy powyżej 45 roku życia mają teraz niepowtarzalną szansę na udział w cyklu bezpłatnych szkoleń. Dzięki nim wzmocnią swoją pozycję na rynku pracy poprzez nabycie poszukiwanych przez pracodawców umiejętności. Rejestracja udziału w projekcie jest banalnie łatwa, wystarczy tylko odrobina odwagi!

Najpierw słów kilka o samym projekcie

REKLAMA

REKLAMA

Projekt, o którym mowa powyżej nosi nazwę „Dojrzali, kompetentni w pracy” i jest wspólną inicjatywą Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie, Miasta Stołecznego Warszawy oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Celem projektu jest doskonalenie i rozwój kapitału społecznego w województwie mazowieckim, realizowanym poprzez kształcenie i doskonalenie zawodowe, zwłaszcza osób w wieku 45+. Jak słusznie zauważają organizatorzy projektu uczestnicy szkoleń zdobędą nie tylko poszukiwane umiejętności, ale także staną się w swoim środowisku aktywnymi propagatorami idei kształcenia ustawicznego oraz podejmowania nowych wyzwań zawodowych. Zamiarem realizatorów projektu jest także promocja zatrudnienia osób 45+ przez podkreślenie niekwestionowanego potencjału i atutów pracowników w tej grupie wiekowej – doświadczenia zawodowego i życiowego, większej lojalności wobec pracodawcy czy stabilnej sytuacji rodzinnej.

Polecamy: Umowa o dokształcanie pracownika w formach szkolnych

Kto może wziąć udział w projekcie?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W projekcie udział mogą wziąć osoby w wieku 45+, mieszkańcy województwa mazowieckiego, szczególnie m.st. Warszawy (głównie z dzielnic: Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Targówek, Ursynów, Wawer, Wola), zatrudnione na terenie woj. mazowieckiego, które z własnej inicjatywy wyrażą chęć zdobycia nowych lub podniesienia posiadanych kwalifikacji, dzięki uczestnictwu w bezpłatnych szkoleniach, organizowanych poza miejscem i czasem pracy.

O kwalifikacji na kurs decydować będą m.in. staż pracy, wykształcenie, rodzaj zatrudnienia, rozmowa kwalifikacyjna. W przypadku takich samych kwalifikacji o miejscu na liście podstawowej lub rezerwowej rozstrzyga kolejność zgłoszeń.

Ile kosztuje udział w projekcie?

Uczestnicy projektu nie ponoszą kosztów udziału w szkoleniach. Koszty te pokrywane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W jakich szkoleniach mogę wziąć udział?

REKLAMA

Uczestnicy projektu mogą wziąć udział w następujących szkoleniach:
• język angielski (100 godzin, 10 edycji),
• ECDL - Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (150 godzin, 10 edycji),
• podstawy księgowości z obsługą komputera (142 godziny, 4 edycje),
• sprzedawca z obsługą komputera (120 godzin, 1 edycja),
• diagnosta samochodowy (117 godzin, 1 edycja),
• wizaż (100 godzin, 1 edycja),
• prawo jazdy kat. C (50 godzin, 1 edycja),
• certyfikowany likwidator szkód (40 godzin, 1 edycja),
• zarządzanie projektami (60 godzin, 4 edycje),
• negocjacje i komunikacja społeczna (20 godzin, 5 edycji).

Po zakończeniu szkoleń uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z rozporządzeniem MEN, uprawnienia państwowe (tam gdzie występują) oraz certyfikat uczestnictwa w projekcie.
Zgodnie z przyjętymi w projekcie założeniami, wszystkie zajęcia odbywać się będą po godzinach i poza miejscem pracy. Grupy szkoleniowe będą liczyć po 10 osób.

Jak mogę zgłosić swój udział w projekcie?

Warunkiem rozpoczęcia procesu rekrutacji jest wypełnienie deklaracji uczestnictwa. Wzór deklaracji można pobrać ze strony internetowej projektu: http://www.kompetentniwpracy.pl

Deklaracja uczestnictwa powinna zostać wypełniona w języku polskim, komputerowo lub odręcznie drukowanymi literami, we wszystkich polach. Tak wypełnioną deklarację należy złożyć w kopercie lub w sposób trwale spięty w Urzędach Dzielnic (Targówek, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Śródmieście, Ursynów, Wawer), Wojewódzkim Urzędzie Pracy lub Biurze Projektu. Dopuszcza się także możliwość przesłania deklaracji za pośrednictwem tradycyjnej poczty.

Warto pamiętać, że samo wypełnienie i złożenie deklaracji uczestnictwa nie jest jednoznaczne z przyjęciem do udziału w projekcie. O wyborze danego kandydata decyduje komisja rekrutacyjna.

Deklaracja uczestnictwa powinna zostać złożona w terminie naboru. Aktualnie jest ona prowadzona w sposób ciągły w trakcie trwania projektu, jednak nie dłużej niż do dnia rozpoczęcia ostatniego kursu tj. do dnia 1 marca 2012 r.
Proces rekrutacji prowadzony jest za pomocą Deklaracji uczestnictwa, o której mowa w i składa się z następujących etapów:

• Etap I – weryfikacja formalna Deklaracji uczestnictwa,
• Etap II – weryfikacja merytoryczna Deklaracji uczestnictwa przez Komisję Kwalifikacyjną,
• Etap III - Testy kwalifikacyjne na kursy językowe. O terminie testu kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie i/lub pocztą elektroniczną – e-mail,
• Etap IV – rozmowa rekrutacyjna z wybranymi przez Komisję Kwalifikacyjną osobami.

Po pobraniu formularza deklaracji uczestnictwa, wypełniamy go w następujący sposób: wpisujemy dane kontaktowe (dane personalne, adres zamieszkania, numer telefonu), następnie wskazujemy swoje wykształcenie, zawód wyuczony i wykonywany (wraz z poświadczeniem osoby upoważnionej) oraz określamy zainteresowanie kursami. Można w tym polu wskazać maksymalnie 2 kursy, z czego kurs z numerem 1 będzie preferowanym. Tak wypełniony formularz, odręcznie podpisany przekazujemy do ZDZ w Warszawie, Urzędów Dzielnic lub WUP w Warszawie.

Polecamy:Zarządzanie wiedzą w organizacji

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

REKLAMA

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

REKLAMA

Tylko motocykliści odkładają zakup opon na wiosnę, branża notuje więc spektakularną dynamikę sprzedaży w tym kwartale i w całym 2024 roku

Branża oponiarska w Polsce, ale i w całej Europie 2024 rok z pewnością odnotuje jako bardzo udany. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy popyt na opony niemal we wszystkich segmentach rośnie dynamicznie, a klienci finalizują także decyzje zakupowe odkładane na przyszłość  powodu przejściowych problemów finansowych.

Mikro i małe firmy najbardziej boją się rosnących kosztów prowadzenia działalności i podnoszenia składek ZUS-owskich

Czynniki, które bezpośrednio mogą obciążyć finanse firmy w sposób niespodziewany budzą największe obawy małych firm. Zwłaszcza te, które od przedsiębiorcy nie zależ i ma on na nie stosunkowo najmniejszy wpływ. Nie ma w tym nic dziwnego, bo małe firmy w Polsce wciąż cechuje mała płynność finansowa.

REKLAMA