Jak bezpłatnie podnieść swoje kwalifikacje w Warszawie?
REKLAMA
REKLAMA
Najpierw słów kilka o samym projekcie
REKLAMA
REKLAMA
Projekt, o którym mowa powyżej nosi nazwę „Dojrzali, kompetentni w pracy” i jest wspólną inicjatywą Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie, Miasta Stołecznego Warszawy oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Celem projektu jest doskonalenie i rozwój kapitału społecznego w województwie mazowieckim, realizowanym poprzez kształcenie i doskonalenie zawodowe, zwłaszcza osób w wieku 45+. Jak słusznie zauważają organizatorzy projektu uczestnicy szkoleń zdobędą nie tylko poszukiwane umiejętności, ale także staną się w swoim środowisku aktywnymi propagatorami idei kształcenia ustawicznego oraz podejmowania nowych wyzwań zawodowych. Zamiarem realizatorów projektu jest także promocja zatrudnienia osób 45+ przez podkreślenie niekwestionowanego potencjału i atutów pracowników w tej grupie wiekowej – doświadczenia zawodowego i życiowego, większej lojalności wobec pracodawcy czy stabilnej sytuacji rodzinnej.
Polecamy: Umowa o dokształcanie pracownika w formach szkolnych
Kto może wziąć udział w projekcie?
W projekcie udział mogą wziąć osoby w wieku 45+, mieszkańcy województwa mazowieckiego, szczególnie m.st. Warszawy (głównie z dzielnic: Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Targówek, Ursynów, Wawer, Wola), zatrudnione na terenie woj. mazowieckiego, które z własnej inicjatywy wyrażą chęć zdobycia nowych lub podniesienia posiadanych kwalifikacji, dzięki uczestnictwu w bezpłatnych szkoleniach, organizowanych poza miejscem i czasem pracy.
O kwalifikacji na kurs decydować będą m.in. staż pracy, wykształcenie, rodzaj zatrudnienia, rozmowa kwalifikacyjna. W przypadku takich samych kwalifikacji o miejscu na liście podstawowej lub rezerwowej rozstrzyga kolejność zgłoszeń.
Ile kosztuje udział w projekcie?
Uczestnicy projektu nie ponoszą kosztów udziału w szkoleniach. Koszty te pokrywane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
W jakich szkoleniach mogę wziąć udział?
REKLAMA
Uczestnicy projektu mogą wziąć udział w następujących szkoleniach:
• język angielski (100 godzin, 10 edycji),
• ECDL - Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (150 godzin, 10 edycji),
• podstawy księgowości z obsługą komputera (142 godziny, 4 edycje),
• sprzedawca z obsługą komputera (120 godzin, 1 edycja),
• diagnosta samochodowy (117 godzin, 1 edycja),
• wizaż (100 godzin, 1 edycja),
• prawo jazdy kat. C (50 godzin, 1 edycja),
• certyfikowany likwidator szkód (40 godzin, 1 edycja),
• zarządzanie projektami (60 godzin, 4 edycje),
• negocjacje i komunikacja społeczna (20 godzin, 5 edycji).
Po zakończeniu szkoleń uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z rozporządzeniem MEN, uprawnienia państwowe (tam gdzie występują) oraz certyfikat uczestnictwa w projekcie.
Zgodnie z przyjętymi w projekcie założeniami, wszystkie zajęcia odbywać się będą po godzinach i poza miejscem pracy. Grupy szkoleniowe będą liczyć po 10 osób.
Jak mogę zgłosić swój udział w projekcie?
Warunkiem rozpoczęcia procesu rekrutacji jest wypełnienie deklaracji uczestnictwa. Wzór deklaracji można pobrać ze strony internetowej projektu: http://www.kompetentniwpracy.pl
Deklaracja uczestnictwa powinna zostać wypełniona w języku polskim, komputerowo lub odręcznie drukowanymi literami, we wszystkich polach. Tak wypełnioną deklarację należy złożyć w kopercie lub w sposób trwale spięty w Urzędach Dzielnic (Targówek, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Śródmieście, Ursynów, Wawer), Wojewódzkim Urzędzie Pracy lub Biurze Projektu. Dopuszcza się także możliwość przesłania deklaracji za pośrednictwem tradycyjnej poczty.
Warto pamiętać, że samo wypełnienie i złożenie deklaracji uczestnictwa nie jest jednoznaczne z przyjęciem do udziału w projekcie. O wyborze danego kandydata decyduje komisja rekrutacyjna.
Deklaracja uczestnictwa powinna zostać złożona w terminie naboru. Aktualnie jest ona prowadzona w sposób ciągły w trakcie trwania projektu, jednak nie dłużej niż do dnia rozpoczęcia ostatniego kursu tj. do dnia 1 marca 2012 r.
Proces rekrutacji prowadzony jest za pomocą Deklaracji uczestnictwa, o której mowa w i składa się z następujących etapów:
• Etap I – weryfikacja formalna Deklaracji uczestnictwa,
• Etap II – weryfikacja merytoryczna Deklaracji uczestnictwa przez Komisję Kwalifikacyjną,
• Etap III - Testy kwalifikacyjne na kursy językowe. O terminie testu kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie i/lub pocztą elektroniczną – e-mail,
• Etap IV – rozmowa rekrutacyjna z wybranymi przez Komisję Kwalifikacyjną osobami.
Po pobraniu formularza deklaracji uczestnictwa, wypełniamy go w następujący sposób: wpisujemy dane kontaktowe (dane personalne, adres zamieszkania, numer telefonu), następnie wskazujemy swoje wykształcenie, zawód wyuczony i wykonywany (wraz z poświadczeniem osoby upoważnionej) oraz określamy zainteresowanie kursami. Można w tym polu wskazać maksymalnie 2 kursy, z czego kurs z numerem 1 będzie preferowanym. Tak wypełniony formularz, odręcznie podpisany przekazujemy do ZDZ w Warszawie, Urzędów Dzielnic lub WUP w Warszawie.
Polecamy:Zarządzanie wiedzą w organizacji
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.