reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Unijne dotacje na gospodarowanie odpadami w województwie zachodniopomorskim

Unijne dotacje na gospodarowanie odpadami w województwie zachodniopomorskim

Jak skutecznie chronić środowisko naturalne a przy tym wykorzystywać unijne dotacje? Przed tym dylematem stanęli włodarze województwa zachodniopomorskiego i rozpisali konkurs, którego celem jest wybór najlepszych projektów wspierających gospodarkę odpadami komunalnymi.

Konieczność ochrony środowiska oraz przeciwdziałaniu jego degradacji jest tematem wiodącym w Unii Europejskiej. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom UE a także lokalnych społeczności, władze województwa zachodniopomorskiego stworzyły możliwość ubiegania się o unijne środki na ten cel w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Zachodniopomorskiego. Projekty z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi są realizowane w ramach IV osi priorytetowej tego programu, a dokładnie w ramach działania 4.2. Do rozdysponowania podczas obecnego konkursu jest 20 mln zł, które pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pamiętajmy, że konkurs dotyczy wyłącznie projektów, które realizowane będą na obszarze województwa zachodniopomorskiego. Za sprawną organizację konkursu, w tym nabór i ocenę wniosków o dofinansowanie odpowiada służby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Nabór wniosków o dofinansowanie prowadzony jest w terminie od dnia 15 września 2010 r. do dnia 29 października 2010 r. do godz. 15:00.

Kto może ubiegać się o dotację?

O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się m.in. przedsiębiorcy posiadający swoją siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz partnerstwa takich podmiotów. Przez partnerstwo należy rozumieć realizację projektów inwestycyjnych przy udziale wszystkich partnerów, poprzedzone podpisaniem stosownego porozumienia w tej sprawie (umowa cywilno-prawna).

Przeczytaj także: Unijne staże dla pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych

Jakie projekty mogą otrzymać dotację?

W ramach Działania 4.2. wspierane będą projekty obsługujące do 150 tys. mieszkańców, zlokalizowane na terenie województwa zachodniopomorskiego mające na celu usprawnienie systemu selektywnej zbiórki odpadów oraz zagospodarowanie odpadów selektywnie zebranych. Wsparcie otrzymają również projekty w zakresie infrastruktury i urządzeń służących zwiększeniu stopnia odzysku z odpadów komunalnych, a tym samym zmniejszeniu ilości odpadów oddawanych na składowiska.

Przewiduje się możliwość wspierania projektów z zakresu m.in:

  • kompleksowych systemów gospodarowania odpadami komunalnymi, które uwzględniają co najmniej selektywne zbieranie, przygotowanie odpadów do odzysku lub unieszkodliwiania oraz, o ile wynika to z planów gospodarki odpadami, instalacje do odzysku, w tym recyklingu oraz unieszkodliwiania, a także działania na rzecz likwidacji zagrożeń wynikających ze składowania odpadów,
  • budowy, rozbudowy, przebudowy:
  • punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych, w szczególności odpadów niebezpiecznych, składowisk (wyłącznie jako element regionalnego zakładu zagospodarowania odpadów),
  • instalacji umożliwiających przygotowanie odpadów do procesów odzysku, w tym recyklingu,
reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Integra Consulting Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama