reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Unijne staże dla pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych

Unijne staże dla pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych

Mazowieccy przedsiębiorcy którzy chcieliby podnieść wiedzę i kwalifikację swoich pracowników mogą to teraz zrobić za pomocą środków unijnych. Dzięki udziałowi pracowników w praktycznych szkoleniach i stażach możliwe będzie podniesienie konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw na rynku.

Możliwość skorzystania z unijnej pomocy proponuje Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, która prowadzi nabór wniosków o dofinansowania w ramach działania 8.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na dofinansowanie projektów wyłonionych w ramach konkursu przeznaczona jest kwota ponad 28 mln zł.

Nabór wniosków prowadzony jest w okresie od 27 września 2010 r. do 25 października 2010 r. od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Grupą docelową działania stanowią m.in. przedsiębiorcy.

Jakie działania mogą otrzymać dofinansowanie?

Ogólnie dofinansowaniem w ramach konkursu mogą być objęte następujące typy projektów:

  • Staże i szkolenia praktyczne dla pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych oraz pracowników naukowych jednostek naukowych oraz pracowników naukowych i naukowo dydaktycznych uczelni – w przedsiębiorstwach.
  • Tymczasowe zatrudnienie w MŚP wysoko wykwalifikowanego personelu.
  • Promocja idei przedsiębiorczości akademickiej, w celu komercjalizacji wiedzy i umiejętności zespołu działającego na uczelni lub w jednostce naukowej (firmy typu spin off lub spin out).
  • Szkolenia i doradztwo dla pracowników naukowych jednostek naukowych oraz pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych uczelni, doktorantów, studentów i absolwentów uczelni zamierzających rozpocząć własną działalność gospodarczą typu spin off i spin out.
  • Stypendia naukowe i wsparcie towarzyszące (np. szkolenia z zakresu komercjalizacji wiedzy) dla doktorantów kształcących się na kierunkach uznanych za szczególnie istotne z punktu widzenia rozwoju województwa (określonych w Regionalnej Strategii Innowacji).

Przeczytaj także: Jak kwalifikować zakup gruntu na potrzeby projektów innowacyjnych

W ramach projektu istnieje możliwość czasowego zatrudnienia w przedsiębiorstwie pracownika naukowego. Koszty przyjęcia takie osoby do pracy tj. wynagrodzenie oraz obowiązkowe ubezpieczenie może zostać pokryte dofinansowaniem unijnym w wysokości do 50%. Osoba taka może zostać zatrudniona w firmie na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło.

Wnioski o dofinansowanie przyjmowane są w Punkcie Przyjmowania Wniosków Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie oraz w Oddziałach Zamiejscowych w Ostrołęce, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Siedlcach.

Szczegółowe zasady przeprowadzania naboru wniosków zostały przedstawione w regulaminie konkursu, który jest dostępny na stronach internetowych pod adresem: http://www.mazowia.eu .

Polecamy serwis Mała firma

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Unijne staże dla pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych
Unijne staże dla pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Samorządowy Serwis Prawny

Serwis Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy dla jednostek samorządu terytorialnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama