REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak przygotować wniosek o dofinansowanie na wsparcie projektów celowych

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Wniosek o dofinansowanie na wsparcie projektów celowych
Wniosek o dofinansowanie na wsparcie projektów celowych
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

W tegorocznym naborze wniosków w ramach działania 1.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka do rozdysponowania jest ponad 364 mln PLN. Pieniądze te mogą otrzymać przedsiębiorcy zainteresowani opracowaniem projektu badawczego a następnie wdrożeniem jego efektów w życie.

REKLAMA

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców ogłosiła nabór wniosków do popularnego działania 1.4. POIG. Przypomnijmy, nabór wniosków ma formę zamkniętą i rozpoczyna się 1 października br. O dotacje mogą ubiegać się przedsiębiorcy zainteresowani opracowaniem projektu badawczego, a po uzyskaniu pozytywnej opinii – wdrożeniem efektów prac w życie w postaci innowacyjnego produktu, usługi lub procesu. Aby jednak móc myśleć o przyznaniu dotacji unijnej, konieczne jest wcześniejsze opracowanie wymaganej dokumentacji aplikacyjnej i złożenie jej w wymaganym terminie i do odpowiedniej instytucji. Pamiętajmy, że w tym przypadku nie możemy pozwolić sobie na swobodę – szczegółowe zasady aplikowania o unijne środki są określone w regulaminie konkursu. Co więcej, doświadczenie z poprzednich naborów podpowiada, że warto się śpieszyć z przygotowaniem dokumentów, gdyż zainteresowanie wśród przedsiębiorców jest duże, a pula środków do rozdysponowania pomiędzy nich dość mocno ograniczona.

REKLAMA

Dokumentacja konkursowa dostępna jest na stronie internetowej organizatora, czyli Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, pod adresem: http://www.parp.gov.pl. Jeżeli nie czujemy się na siłach w przygotowywaniu projektu unijnego i przeraża nas gąszcz przepisów i wymagań, którym należy sprostać, warto rozważyć powierzenie tego zadania zewnętrznemu podmiotowi. Proces opracowywania wymaganych dokumentów aplikacyjnych, w tym wniosku o dofinansowanie i załączników bywa żmudny, a ocena dokumentów dokonywana jest bardzo starannie.

Przeczytaj także: Jakie są obowiązki beneficjenta po przyznaniu dotacji

Zasady ubiegania się o wsparcie z działania 1.4 POIG

W tegorocznym naborze wnioskodawca, zainteresowany otrzymaniem unijnej dotacji, wypełnia wniosek o dofinansowanie w Generatorze Wniosków (zamieszczonym na stronie PARP). Wniosek powinien zostać wypełniony w sposób opisany w Instrukcji wypełniania wniosków o dofinansowanie. Wniosek o dofinansowanie uważa się za wypełniony z chwilą zablokowania, po dokonaniu pozytywnej walidacji.

Wniosek o dofinansowanie wypełniony w inny sposób niż za pomocą Generatora Wniosków będzie wykluczony z procesu oceny i w efekcie z możliwości przyznania dotacji unijnej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis: Umowy w firmie

REKLAMA

Wniosek uważa się za złożony dopiero po naciśnięciu przycisku „Złóż wniosek” w Generatorze Wniosków.  Po złożeniu wniosku za pomocą Generatora wszelkie zmiany nie będą mogły być już wprowadzone. Podczas tegorocznego naboru dopuszcza się możliwość składania wniosków w formie elektronicznej lub za pomocą papierowego wydruku. W przypadku pierwszej z opcji wymagane jest posiadanie przez wnioskodawcę elektronicznego bezpiecznego podpisu z certyfikatem kwalifikowanym.  W przypadku braku elektronicznego bezpiecznego podpisu z certyfikatem kwalifikowanym konieczne jest podpisanie wydruku wniosku oraz złożenie załączników do wniosku w formie papierowej. Wnioski należy złożyć do Regionalnej Instytucji Finansującej właściwej dla lokalizacji projektu.

W przypadku realizacji projektu na terenie różnych gmin, powiatów, województw należy uznać, że miejscem realizacji projektu jest miejsce, gdzie realizowana jest jego największa wartościowo lub, jeśli nie jest możliwe ustalenie największej wartościowo części, najistotniejsza część. W takim przypadku miejsce to będzie rozstrzygało o właściwości RIF.

Wnioski złożone do niewłaściwej RIF zostaną odrzucone na etapie oceny formalnej.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA