REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Trwa nabór do programu „Dostępny Design. Projektowanie bez barier”

O projektowaniu uniwersalnym mogą myśleć m.in. przedsiębiorcy działający w obszarze e-commerce i telemedycyny
O projektowaniu uniwersalnym mogą myśleć m.in. przedsiębiorcy działający w obszarze e-commerce i telemedycyny
fot. Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Dostępny Design to program dla firm. W projekcie mogą wziąć udział firmy niemal ze wszystkich branż. Do programu można zgłosić równocześnie nawet 16 osób. Sprawdź warunki i terminy.

Dostępny Design. Projektowanie bez barier

Celem jest przeszkolenie przedsiębiorstw z zasad projektowania uniwersalnego, które usuwa różnego rodzaju bariery w dostępności do produktów lub usług. W projekcie mogą wziąć udział firmy niemal ze wszystkich branż.

REKLAMA

Organizatorzy zapewniają, że trenerzy, m.in. z teleinformatyki, architektury, designu czy psychologii, będą każdorazowo dobierani do profilu działalności zgłaszającego się podmiotu. Uczestnikowi zostanie przyznany bezpłatny pakiet kilkudziesięciu godzin szkoleń oraz indywidualnego doradztwa. Do programu można zgłosić równocześnie nawet 16 osób.

Kto może wziąć udział w programie?

REKLAMA

Przedsiębiorcy z woj. dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego mogą tworzyć produkty i usługi adresowane do szerszego niż dotychczas grona odbiorców. Taką szansę stwarza program „Dostępny Design. Projektowanie bez barier”, realizowany przez firmę doradczą DGA S.A. oraz centrum designu i kreatywności Concordia Design.

Celem jest przeszkolenie właścicieli i pracowników firm z zasad projektowania uniwersalnego. Pozwala ono tworzyć produkty i oferować usługi dostępne dla osób z różnego rodzaju ograniczeniami trwałymi lub czasowymi, dotyczącymi m.in. percepcji czy mobilności.

Branża nie ma znaczenia

Rodzaj bariery, którą chce znieść przedsiębiorca, nie ma znaczenia. Trzeba tylko umieć ją wskazać.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

– Mogą zgłaszać się do nas różne branże. W ramach programu prowadzone będą szkolenia i indywidualne sesje doradcze np. z teleinformatyki, aplikacji mobilnych, architektury czy designu. Zespół 7-8 ekspertów z poszczególnych dziedzin każdorazowo jest dobierany do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Natomiast we wszystkich przypadkach kluczowe jest zauważenie wszelkich utrudnień w dostępie do oferowanych produktów lub usług – informuje Łukasz Klimek, koordynator programu w DGA S.A.

Według rządowych szacunków, nawet 30% społeczeństwa może mieć tego typu ograniczenia. W tej grupie są osoby poruszające się przy pomocy sprzętu wspomagającego, m.in. kul, lasek, balkoników, protez lub wózków inwalidzkich. Są to też ludzie słabsi fizycznie, a także mający uszkodzony narząd słuchu bądź wzroku, trudności manualne czy poznawcze. Ponadto wiele utrudnień mobilnych dotyczy zdrowych i pełnosprawnych Polaków, m.in. kobiet w ciąży, rodziców z wózkami dziecięcymi i podróżnych z bagażami.

– W tym wypadku cele biznesowe wprost łączą się z kwestiami społecznymi. Konieczne jest, by nowe usługi czy produkty były dostępne dla jak najszerszego kręgu osób. Działając w tym duchu jako przedsiębiorcy, zdecydowanie poszerzamy grupę klientów i swój potencjał rozwojowy – mówi Anna Szymańska, wiceprezes DGA S.A.

Grupa docelowa tzw. rozwiązań uniwersalnych, stosowanych zarówno offline, jak i online, jest naprawdę duża. Dostosowując do niej swoje produkty lub usługi, przedsiębiorcy mogą znacznie poszerzyć liczbę klientów i realnie podnosić obroty, a także zapewnić swoim biznesom konkurencyjność na przyszłe lata. Zgodnie z danymi GUS-u, w 2030 roku w naszym kraju będziemy mieli ponad 2 mln ludzi po 80. roku życia. Dlatego warto już teraz dostosowywać swoje oferty do potrzeb seniorów.  

– Nie zawsze zastanawiamy się nad tym, kto może być wykluczony z korzystania z naszych produktów czy usług. Tymczasem pogłębiając swoją wrażliwość, zyskując nową wiedzę i umiejętności, możemy wypracować przewagę konkurencyjną i nade wszystko odmienić komuś życie – stwierdza Ewa Voelkel-Krokowicz, właścicielka Concordia Design.

Bezpłatne szkolenia

O projektowaniu uniwersalnym mogą myśleć m.in. przedsiębiorcy działający w obszarze e-commerce i telemedycyny, ale też np. producenci oświetlenia, mebli, tekstyliów czy elektroniki użytkowej. Tego typu rozwiązania mogą też zainteresować właścicieli salonów urody, gabinetów medycznych, hoteli, pensjonatów czy restauracji, a także operatorów telefonicznych. W każdej działającej na rynku branży mogą znaleźć się chętni.

– Szkolenia w ramach programu są bezpłatne i prowadzone całkowicie online. Obejmują 33 godziny, tj. 7 spotkań. Po ich ukończeniu firmy mogą dodatkowo skorzystać z 15 godzin doradztwa indywidualnego w zakresie projektowania, designu i zrozumienia potrzeb klientów wykazujących różnego rodzaju ograniczenia. Udział w programie może trwać łącznie 2 miesiące. Rynkowa wartość szkolenia jednego uczestnika wynosi średnio 2 tys. zł – podsumowuje Łukasz Klimek.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć?

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć przed zagrożeniami? Przedświąteczny sezon zakupowy może stwarzać zagrożenia nie tylko dla klientów ale także dla sklepów.

Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

REKLAMA

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

REKLAMA

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

Tylko motocykliści odkładają zakup opon na wiosnę, branża notuje więc spektakularną dynamikę sprzedaży w tym kwartale i w całym 2024 roku

Branża oponiarska w Polsce, ale i w całej Europie 2024 rok z pewnością odnotuje jako bardzo udany. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy popyt na opony niemal we wszystkich segmentach rośnie dynamicznie, a klienci finalizują także decyzje zakupowe odkładane na przyszłość  powodu przejściowych problemów finansowych.

REKLAMA