REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nawet 70 tyś. zł dotacji na rozwój rekreacji

Sprawdź, jak otrzymać do 70 tyś. zł na rozwój rekreacji
Sprawdź, jak otrzymać do 70 tyś. zł na rozwój rekreacji
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Od 50 tyś. zł do nawet 70 tyś, zł dotacji można otrzymać w ramach projektu rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej. Kto może złożyć wniosek? Jakie warunki należy spełnić?

Kto organizuje nabór wniosków?

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” (woj. lubelskie) organizuje nabór wniosków w 2021 roku o przyznanie pomocy finansowej z poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020na operacje w zakresie rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej w ramach Przedsięwzięcia 2.1.2 Poprawa lokalnej infrastruktury rekreacyjnej ujętego w Lokalnej Strategii Rozwoju.

REKLAMA

Limit dostępnych środków w naborze wynosi 113.162,65 EU.

Polecamy: Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 2021

Co powinien zawierać projekt?

Przedstawiony projekt powinien dotyczyć wsparcia operacji na rozwój ogólnodostępnej niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej (w tym boiska, place zabaw,plenerowe siłownie), która będzie bezpośrednio służyć mieszkańcom na obszarze objętym Lokalną Strategią Rozwoju. Planowana infrastruktura ma poprawić jakość życia mieszkańców obszarów wiejskich.

W jakim terminie można składać wnioski?

Wnioski o udzielenie wsparcia można składać od 21 stycznia do 10 lutego 2021 r.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Forma wsparcia to refundacja poniesionych kosztów kwalifikowanych.

Jakie są warunki udzielenia dotacji?

Warunki udzielenia wsparcia to:

 • zgodność operacji z Lokalną Strategią Rozwoju LGD „Zielony Pierścień”na lata 2016-2023,
 • zgodność operacji z warunkami przyznania pomocy określonymi w PROW na lata 2014-2020,
 • zgodność operacji z lokalnymi kryteriami wyboru operacji oraz uzyskanie minimalnej liczby punktów.

Jakie są lokalne kryteria wyboru?

Lokalne kryteria wyboru to:

 1. okres realizacji operacji: kryterium preferuje operacje,które będą realizowane nie dłużej niż 12 miesięcy;
 2. doradztwo w Biurze LGD: kryterium preferuje operacje, które były przygotowane przez wnioskodawców w ramach uzyskanego doradztwa w Biurze LGD, i wnioski są kompletne;
 3. innowacyjność projektu: kryterium preferuje operacje, które zakładają realizację działań innowacyjnych;
 4. brak obiektu rekreacyjnego: kryterium preferuje operacje w miejscowościach gdzie brakuje dostępności do obiektu rekreacyjnego dla lokalnej społeczności;
 5. program obiektu rekreacyjnego: kryterium preferuje operacje, w których opracowano z udziałem lokalnej społeczności program urządzenia obiektu rekreacyjnego;
 6. miejsce realizacji operacji: kryterium preferuje operacje realizowane w miejscowościach poniżej 5 tys. mieszkańców

Jaka jest wysokość dotacji?

Wysokość wsparcia wynosi od 51000 zł do 71000 zł na jedną operację.

Maksymalna intensywność wsparcia na jedną operację dla:

 • jednostki sektora finansów publicznych: do 63,63%wydatków kwalifikowanych operacji;
 • podmiotu wykonującego działalność gospodarczą: do 70,00%wydatków kwalifikowanych operacji;
 • organizacji pozarządowej: do 97%wydatków kwalifikowanych operacji;
 • pozostałych podmiotów: do 80%wydatków kwalifikowanych operacji.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

REKLAMA

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Dlaczego premiera kontraktów na Ethereum jest ważną chwilą dla kryptowalut

Debiut funduszy ETF na największą z kryptowalut, czyli bitcoin, okazał się absolutnym sukcesem. Premiera tego instrumentu inwestycyjnego opartego o kryptowalutę pozwoliła na dostęp do zakupów BTC inwestorom instytucjonalnym, a to podbiło cenę do kryptowaluty do rekordowych poziomów. Choć regulacyjna saga i batalia banków inwestycyjnych oraz emitentów funduszy trwała kilka lat, zakończyła się sukcesem. W marcu bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad $73 000 i choć od tamtej pory jego kurs uległ korekcie, to nadal utrzymuje się powyżej $63 000, a więc znacznie wyżej niż w ubiegłych latach. 

Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

REKLAMA

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA