REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

60 tyś. zł na założenie działalności gospodarczej

Kolejny nabór wniosków na założenie działalności gospodarczej
Kolejny nabór wniosków na założenie działalności gospodarczej
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Sprawdź, jak uzyskać dotację w wysokości 60 tyś. zł na założenie firmy. Jakie warunki należy spełnić? Kto może otrzymać dotację? Gdzie złożyć wniosek?

Kto może otrzymać dotację na założenie firmy?

O wsparcie mogą ubiegać się wyłącznie osoby fizyczne, które mają miejsce zamieszkania na obszarze wiejskim objętym Lokalną Strategią Rozwoju i spełniają warunki, o których mowa w rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24.09.2015r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz.U.2015.1570 z późn.zm.)

REKLAMA

Dotację mogą otrzymać osoby z terenu działania Lokalnej Grupy Działania "Zielony Pierścień", czyli z gmin: Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy (gmina wiejska), Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn.

Ponadto osoba ubiegająca się o dotacje musi być osobą bezrobotną (wymagane jest zaświadczenie z Urzędu Pracy) oraz zameldowana na terenie obowiązywania programu dotacji.

Polecamy: Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 2021

Ile można otrzymać?

Wysokość wsparcia wynosi 60 000 zł.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jaki jest termin składania wniosków o udzielenie wsparcia?

Wnioski należy składać od 21 stycznia do 8 lutego2021r.

Jakie są warunki udzielenia wsparcia?

Aby uzyskać dotację należy spełnić poniższe warunki:

  • zgodność operacji z Lokalną Strategią Rozwoju LGD „Zielony Pierścień”na lata 2016-2023,
  • zgodność operacji z warunkami przyznania pomocy określonymi w PROW na lata 2014-2020,
  • zgodność operacji z lokalnymi kryteriami wyboru operacji oraz uzyskanie minimalnej liczby punktów.\

Jakie są kryteria wyboru?

Kryteria wyboru mają charakter lokalny i są to:

  1. nowe miejsca pracy: kryterium premiuje projekty, w wyniku których powstanie więcej niż jedno miejsce pracy;
  2. status wnioskodawcy: kryterium preferuje jako wnioskodawców osoby bezrobotne;
  3. bezrobotni z grup defaworyzowanych określonych w LSR: wnioskodawca należy do grupy osób defaworyzowanych wskazanej w LSR, tj. długotrwale bezrobotnych (powyżej 12 miesięcy) lub bezrobotnych do 30 roku życia lub bezrobotnych powyżej 50 roku życia;
  4. rodzaj preferowanej działalności: kryterium preferuje rodzaj działalności wskazany w diagnozie LSR (usługi turystyczne i przetwórstwo);(e)wskaźnik przedsiębiorczości na obszarze gminy: kryterium preferuje operacje z obszarów gmin gdzie jest niższe nasycenie przedsiębiorczością, aby tworzyć warunki do powstania nowych miejsc pracy;
  5. stały meldunek na obszarze LSR: kryterium preferuje wnioskodawców, którzy na dzień złożenia wniosku mają stały meldunek na obszarze LSR dłużej niż 12 miesięcy;
  6. wsparcie na rynku pracy młodych przedsiębiorczych osób:kryterium preferuje wnioskodawców do 35 roku życia.

Kto organizuje nabór wniosków?

Organizatorem jest Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”. Zakres tematyczny naboru wniosków dotyczy rozwijania przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym Lokalną Strategią Rozwoju LGD „Zielony Pierścień” przez podejmowanie działalności gospodarczej. W efekcie powstaną nowe podmioty gospodarcze i nowe miejsca pracy na obszarach wiejskich

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

REKLAMA

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

REKLAMA