reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Technologia > Przetwarzanie i ochrona danych osobowych w „chmurze”

Przetwarzanie i ochrona danych osobowych w „chmurze”

Wraz ze wzrostem znaczenia technologii chmur obliczeniowych, inaczej cloud computing pojawiło się zagadnienie dotyczące bezpieczeństwa przetwarzanych w rzeczonych chmurach danych, w tym oczywiście tak wrażliwych, jak danych osobowych.

Wiedza to podstawa

Osoby planujące wykorzystanie w pracy możliwości jakie daje chmura, powinni zdobyć najpierw pewną wiedzę dotyczącą jej funkcjonowania, w tym kwestii związanych z ochroną danych osobowych. Ułatwia to tzw. „dekalog chmuroluba”, czyli opracowane przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych informacje podpowiadające na co należy położyć nacisk w trakcie zawierania umów z zakresu cloud computingu. „Dekalog” jest dostępny na stronie
 http://giodo.gov.pl/pl/259/6271.

Zawarcie umowy, której postanowienia będą pochodną zaleceń „dekalogu” w dużym stopniu zabezpieczą przedsiębiorstwo przed ryzykiem utraty wrażliwych danych.

Sprawdzony partner

Teoretyczna wiedza na temat chmur oraz praw i obowiązków dostawców tego rodzaju usług jest bardzo ważna, ale równie istotna jest praktyka, wyrażająca się wyborem odpowiedniej firmy, która będzie przetwarzać i jednocześnie chronić poufne dane. Informacje na ten temat można znaleźć co prawda na forach internetowych, ale najlepsza rekomendacja to opinia innych przedsiębiorców, np. kontrahentów lub kooperantów zadowolonych z jakości świadczonych przez firmy teleinformatyczne usług.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

S-NET

Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny,​ ​sprzęt​ ​sieciowy,​ ​outsorcing​ ​IT.

Zdjęcia

Przetwarzanie i ochrona danych osobowych w „chmurze” /fot. Fotolia
Przetwarzanie i ochrona danych osobowych w „chmurze” /fot. Fotolia

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Artur Tim

Doradca podatkowy, doradca restrukturyzacyjny (licencja syndyka), agent celny, prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama