| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Firmowa strona WWW > Strona WWW wizytówką internetową przedsiębiorcy

Strona WWW wizytówką internetową przedsiębiorcy

Badania wskazują, że blisko 35% polskich firm nie posiada strony WWW. Własna witryna internetowa daje mikro- i małym przedsiębiorstwom możliwość łatwego i taniego dotarcia do potencjalnych klientów. Dlaczego przedsiębiorcy nie dostrzegają korzyści płynących z obecności w sieci i nie wykorzystują możliwości, jakie daje internet?

Na tle przedsiębiorców z Unii Europejskiej wypadamy słabo. W Unii sukcesywnie bowiem przybywa firm, które posiadają własną stronę internetową i dystans dzielący naszych przedsiębiorców od średniej unijnej rośnie. W krajach skandynawskich 9 na 10 właścicieli firm posiada własną stronę internetową, w Polsce – 2/3 firm. Często podawanymi argumentami uzasadniającym brak posiadania firmowej strony WWW w Polsce są brak czasu, zbyt wysoki koszt przygotowania strony WWW oraz brak wystarczającej wiedzy na temat jej wykonania.

Rekomendowany produkt: Działalność gospodarcza – ułatwienia w 2015 r. (PDF)

Właściciele firm, którzy mają świadomość korzyści płynących z podejmowania działań reklamowych w sieci, działają szerzej i na większą skalę, a strona internetowa stanowi początek wykorzystania internetu jako kanału sprzedaży. Co ważne, firmowa strona WWW wpływa także na wiarygodność i wizerunek przedsiębiorstwa – niewiele osób decyduje się na ryzyko zakupu produktu lub usługi z ogłoszenia od firmy, na temat której nie sposób znaleźć żadnych informacji w sieci.

Tymczasem przygotowanie i opublikowanie firmowej strony internetowej wcale nie musi być rzeczą skomplikowaną i czasochłonną.

- Dla wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych prowadzących mniejsze biznesy, kwestia stworzenia strony internetowej budzi wiele obaw. Wciąż jest to postrzegane jako droga inwestycja wymagająca pomocy specjalistów oraz czasochłonny i angażujący projekt, na który przedsiębiorcy po prostu nie mają czasu. I koło się zmyka – biznes idzie słabiej, bo jest mniej klientów, jest mniej klientów, bo nie ma odpowiedniej widoczności i reklamy firmy w internecie – mówi Łukasz Żur, menedżer produktu Wizytówka Internetowa w nazwa.pl – firmie, która jest największym krajowym rejestratorem domen i dostawcą usług internetowych dla firm.

Zobacz: Jak tanio założyć firmową stronę WWW?

- Receptą na te problemy jest prosta aplikacja, która pozwala na zrobienie podstawowej strony WWW i umieszczenie jej w sieci w mniej niż minutę, bez konieczności zatrudniania specjalistów, żmudnego wprowadzania tekstów i ponoszenia znacznych kosztów. Taka Wizytówka Internetowa zawiera wszystkie informacje niezbędne z punktu widzenia klienta: opis firmy, jej dane i adres, formularz kontaktowy, a nawet mapę z lokalizacją – dodaje Łukasz Żur.

Własna witryna internetowa daje mikro- i małym przedsiębiorstwom możliwość łatwego i taniego dotarcia do potencjalnych klientów. Z sieci korzysta już 65% Polaków, jest więc o kogo walczyć – i warto się spieszyć, aby uprzedzić konkurencję.


Autor: Łukasz Żur - menedżer produktu w firmie nazwa.pl, która jest największym krajowym rejestratorem domen i dostawcą usług internetowych dla firm. nazwa.pl istnieje od 1997 roku, jest firmą ze 100% polskim kapitałem, obsługującą obecnie ponad pół miliona klientów.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

GKR Legal

Przejrzyste Zasady, Adekwatne Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »