reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Jak sfinansować własną działalność gospodarczą?

Jak sfinansować własną działalność gospodarczą?

Zakładasz własną firmę? Potrzebujesz środków na jej rozkręcenie? Eksperci podpowiadają, jakie możliwości finansowania zaoferuje Ci bank.

Wielu z nas zastanawia się nad założeniem działalności gospodarczej. Czy w ramach młodzieńczej fantazji, czy jako alternatywa do etatu w wielkiej firmie – pociąga nas niezależność, energia twórcza i chęć zbudowania czegoś własnego. Utworzenie własnego przedsiębiorstwa wiąże się jednak z dużymi nakładami finansowymi. Środków na sfinansowanie swojej działalności można szukać wśród bliskich i znajomych lub starać się pozyskać pieniądze z rynku kredytowego.

Banki w swojej ofercie posiadają wiele produktów finansowych dla potencjalnych przedsiębiorców. Do podstawowych pozycji w ofercie zalicza się:
• Kredyt
• Leasing
• Kartę kredytową
• Limit w rachunku

Każdy z tych produktów ma swoje specyficzne zastosowanie oraz charakterystykę.

Kredyt, często mylony z pożyczką, jest wypłacany na określony cel. Charakteryzuje go specyficzna forma umowy oraz fakt, że zaciągnąć możemy go wyłącznie w banku.

Ze względu na przedłużający się kryzys gospodarczy instytucje finansowe wymagają od początkujących przedsiębiorców spełnienia restrykcyjnych warunków, aby mogli oni uzyskać kredyt. Podstawą niechęci sektora bankowego do młodych działalności gospodarczych jest niepewność ich przetrwania i nieprzewidywalność przychodów. Statystycznie istnieje duże prawdopodobieństwo, że przedsiębiorstwo nie osiągnie oczekiwanych zysków i nastąpi trudność ze spłatą pożyczonego kapitału.

Aby zachęcić bank do współpracy, można przedstawić wstępne umowy z klientami, podpisane kontrakty z odbiorcami towarów naszej produkcji czy listę podmiotów, gotowych skorzystać z naszej usługi, gdy tylko rozpoczniemy działalność.

Podstawowym dokumentem, na którym bazuje bank, szacując nasze szanse powodzenia na rynku, jest biznesplan. Dobrze wykonany dokument powinien:

• Umożliwiać określenie celu i idei naszej organizacji
• Pozwalać na weryfikację zaplanowanych zamierzeń
• Być podstawą do ubiegania się o dofinansowanie

Przeczytaj również: Czy w ciąży jest trudniej o kredyt?

Główną zaletą kredytu jest uzyskanie relatywnie wysokiego zastrzyku kapitału. Żaden inny produkt bankowy nie daje nam takich możliwości jak właśnie kredyt. Inną, istotną zaletę stanowi budowanie sobie historii kredytowej na przyszłość. Kredyty dają nam najwięcej punktów do historii w Biurze Informacji Kredytowej.

Banki, w przypadku kredytów inwestycyjnych dla przedsiębiorstw, indywidualnie podchodzą do każdego przypadku. Często prowadzą wywiad z klientem i naprowadzają go na dogodne rozwiązania, które odpowiednio zastosowane, wpłyną na lepsze prosperowanie przedsiębiorstwa, a tym samym na lepszą wypłacalność kredytobiorcy.

Polecamy serwis: Kredyty

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Eksperci:

Jan Bijas

Dyrektor Generalny Salomon Finance

Salomon Finance

doradztwo kredytowe

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Bank proponuje osobom, zakładającym własną firmę, różne formy finansowania.
Bank proponuje osobom, zakładającym własną firmę, różne formy finansowania.

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Goc

Dyrektor Handlowy w firmie Janpol

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama