reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Rośnie eksport, rośnie import

Aktualizacja: 13.10.2010

Sierpień br. przyniósł ujemną wartość salda rachunku bieżącego.  Wyniosła ona 1,129 mld euro. Wzrost odnotował eksport, który w stosunku do poprzedniego roku zwiększył się o 23,1 proc.. Jednocześnie rozwinął się także import - wzrósł o 25,9 proc. »

Kobiety są przedsiębiorcze

Aktualizacja: 12.10.2010

Jedynie 40 % kobiet zdolnych do pracy jest aktywnych zawodowo, co niekorzystnie wpływa na gospodarkę. Tym bardziej, że Polki są jednymi z najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Europie. Nowych rozwiązań podczas październikowej konferencji w Rzeszowie szukały m.in.: Henryka Bochniarz, Prezydent PKPP Lewiatan oraz Magdalena Środa. »

Wydatkowanie pod lupą

Aktualizacja: 12.10.2010

Dofinansowanie udzielone w ramach działania 4.5 PO IG „Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki” przyniesie około 11 tys. nowych miejsc pracy oraz projekty o wartości 9 mld zł. Ocenę przepisów regulujących tryb, zakres i warunki wdrażania wybranych unijnych funduszy przeprowadził Departament Wdrażania Programów Operacyjnych Ministerstwa Gospodarki. »

Węgiel wychwycimy na nowo

Aktualizacja: 11.10.2010

Zapowiedź wdrożenia niskokosztowych technologii wychwytu dwutlenku węgla, a także jego długoterminowego magazynowania - takie obietnice padły podczas październikowej konferencji Carbon Sequestration Leadership Forum. »

Nowy argument dla zagranicznych przedsiębiorców

Aktualizacja: 11.10.2010

Rząd przygotował projekt rozporządzenia, w którym przewidywane jest zmodernizowanie elektroenergetycznych sieci przesyłowych i stacji energetycznych. Pozwoli to nie tylko na korzystanie w przyszłości ze źródeł odnawialnych, ale także zwiększy atrakcyjność inwestowania w produkcję w Polsce. »

Szykują się spore zmiany w podatkach dochodowych dla wspólników różnych typów spółek

Aktualizacja: 10.10.2010

Ministerstwo Finansów przygotowało i opublikowało 7 października 2010 r. obszerny projekt zmian w PIT i CIT interesujący zwłaszcza wspólników spółek osobowych, jak również kapitałowych. Poniżej omówienie najważniejszych zmian. »

Na razie nie będzie nowych zasad opodatkowania samochodów służbowych

Aktualizacja: 10.10.2010

Minister Finansów w odpowiedzi na zapytanie poselskie nr 7720/10 wyjaśnił 7 października 2010 r., że prace legislacyjne w zakresie zmiany ustawy o PIT odnośnie opodatkowania używania samochodów służbowych do celów prywatnych zostały wstrzymane. Natomiast trwają prace zmierzające do wyłączenia z VAT takiego wykorzystywania samochodów służbowych. »

Co z ustawą o dopalaczach

Aktualizacja: 08.10.2010

Spór o prawo do sprzedawania tzw. dopalaczy podzielił Polskę. Przedsiębiorcy trudniący się prowadzeniem smartshopów podnoszą zarzut niezgodności z prawem działań podejmowanych przez państwo. Czy przygotowywana ustawa zakazująca handlu będzie zgodna z Konstytucją RP? »

Pomoc publiczna dla spółek motoryzacyjnych

Aktualizacja: 08.10.2010

Spółki motoryzacyjne, które prowadzą działalność w specjalnych strefach ekonomicznych utrzymały prawo do pomocy publicznej. Pomoc udzielona dotychczas, tj. od 1 stycznia 2001 roku do 30 czerwca 2010 roku osiągnęła nominalną wartość około 852 mln zł. »

Jaka sytuacja na rynku pracy?

Aktualizacja: 07.10.2010

We wrześniu bezrobocie wzrosło w porównaniu do sierpnia br. o 0,1 proc. i wyniosło 11,4 proc. szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W analogicznym okresie ubiegłego roku wskaźnik ten wzrósł z 10,8 proc. do 10,9 proc. Bezrobocie zwiększyło się w 11 województwach, najmocniej w zachodniopomorskim (o 0,3 proc.), spadło jedynie w łódzkim o 0,1 proc. »

Rośnie krakowska strefa ekonomiczna

Aktualizacja: 07.10.2010

5 października 2010 r. przyjęte zostało rozporządzenie zwiększające obszar krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Zmiany mają pozwolić na dokończenie prowadzonych już inwestycji oraz na podniesienie poziomu zainteresowania wśród inwestorów.  »

Wzrósł Indeks Biznesu

Aktualizacja: 07.10.2010

Wrzesień br. przyniósł wzrost Indeksu Biznesu PKPP Lewiatan o dwa punkty. Dzięki temu osiągnął 44 pkt w kwartalnie i 43 pkt z perspektywy roku. Czy jest to jednoznaczne ze stabilną poprawą koniunktury? »

Polski atut w świecie kryzysu

Aktualizacja: 06.10.2010

„Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych” to hasło, pod którym odbyła się konferencja poświęcona wdrażaniu programów zachęcajacych do inwestowania w Polsce. Konferencja odbyła się 1 października 2010 r. w Ministerstwie Gospodarki. »

Przedsiębiorcy powinni sie łączyć

Aktualizacja: 06.10.2010

Ministerstwo Gospodarki opowiedział się za przyjęciem nowych rozwiązań dla Specjalnych Stref Ekonomicznych, czyli tworzeniem klastrów przemysłowych. Celem takich działań ma być wsparcie rozwoju regionów. »

WPHI promują polską przedsiębiorczość

Aktualizacja: 05.10.2010

W dniach 27-29 września 2010 r. w Warszawie odbyło się spotkanie kierowników Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji z wicepremierem, ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem. Podkreślał on w szczególności podstawową rolę jaką odgrywają WPHI - rozwój wymiany handlowej między polskimi przedsiębiorcami oraz ich zagranicznymi kontrahentami. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Agata Klima - Nowak

Adwokat Agata Klima - Nowak

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama