reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Wzrost produkcji przemysłowej przekroczył oczekiwania MG

Wzrost produkcji przemysłowej przekroczył oczekiwania MG

Produkcja sprzedana przemysłu była w listopadzie wyższa o 9,8 proc. w stosunku do danych sprzed 12 miesięcy. W porównaniu z październikiem br. wzrosła natomiast o 1,9 proc. Analitycy Ministerstwa Gospodarki oczekiwali wolniejszego tempa wzrostu produkcji przemysłowej.

Wyższe od oczekiwań dane dotyczące listopada potwierdzają szacunki resortu, iż produkcja przemysłowa w ostatnim kwartale br. będzie rosła w tempie przekraczającym 5 proc. Zdaniem ekspertów MG, wzrost w ostatnim miesiącu tego roku może przekroczyć ten z listopada. W grudniu bieżącego roku odnotujemy bowiem ponownie jeden dzień roboczy więcej niż rok temu.

Dynamiczny wzrost produkcji przemysłowej potwierdza, iż wzrost gospodarczy w ostatnim kwartale br. przyśpieszy w porównaniu z okresem lipiec-wrzesień. Powinien on wynieść ok. 2,5 proc., zgodnie z wcześniejszą prognozą MG.

W porównaniu z analogicznym miesiącem 2008 roku, w listopadzie br. wzrost produkcji przemysłowej dotyczył zdecydowanej większości działów gospodarki, tj. 26 spośród 34. Najwyższy wzrost odnotowano w produkcji chemikaliów i wyrobów chemicznych – o ponad 38 proc., pojazdów samochodowych i przyczep, o blisko 20 proc. oraz komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o ok. 18 proc.

Wysoki wzrost wystąpił także w produkcji metali, o 16,3 proc., dziale, który najsilniej odczuł skutki spowolnienia notując głębokie spadki od jesieni ubiegłego roku.

MG/IN 

Zobacz także: Firma.wieszjak.pl 

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Chmielniak Adwokaci Spółka Partnerska Adwokatów i Radców Prawnych

Kancelaria prawna specjalizująca się w sprawach karnych gospodarczych i karnych skarbowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama