reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Londyński Citigroup warty przeszło 1 mld funtów

Aktualizacja: 13.04.2011

W poniedziałek Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozy wzrostu gospodarczego w 2011 r. dla USA, wczoraj możliwość podobnego posunięcia sugerowali członkowie Międzynarodowej Agencji Energii. Nadal są oni zdania, że popyt na ropę naftową zwiększy się w tym roku, ale jednocześnie alarmowali, że ceny powyżej 100 USD za baryłkę są szkodliwe dla globalnej koniunktury. »

Od 1 lipca firmę zarejestrujesz przez Internet

Aktualizacja: 13.04.2011

- Od 1 lipca 2011 r. każdy przedsiębiorca będzie mógł zarejestrować swoją firmę przez Internet posługując się formularzem Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – zapowiada Ministerstwo Gospodarki.  Rewolucja w procesie zakładania działalności gospodarczej wynika z nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. »

Kłopotliwa zasada konkurencyjności w PO KL

Aktualizacja: 13.04.2011

Beneficjenci narzekają na zasadę konkurencyjności już od momentu jej wprowadzenia. Czy doprecyzowanie przepisów nakładające dodatkowe obowiązki na beneficjentów rozwiąże problem? »

Stagnacja w irlandzkim budownictwie od prawie czterech lat

Aktualizacja: 12.04.2011

Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozy dla gospodarki Stanów Zjednoczonych na rok 2011. Trudno zbagatelizować wymiar symboliczny tej decyzji, chociaż nie ma ona dużego przełożenia na praktykę. Zdaniem specjalistów z MFW wzrost gospodarczy USA wyniesie 2,8%, podczas kiedy jeszcze w styczniu spodziewano się 3%. »

Młody rolnik od 26 kwietnia

Aktualizacja: 12.04.2011

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła termin przyjmowania wniosków o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom". Będzie to okres od 26 kwietnia do 24 czerwca 2011r. »

Ile środków unijnych już wykorzystaliśmy?

Aktualizacja: 12.04.2011

Od początku uruchomienia programów unijnych wykorzystaliśmy już ponad połowę środków. Oznacza, to że fundusze stopniowo się wyczerpują. Ilu beneficjentów sięgnęło dotychczas po dotacje? »

W marcu spadło bezrobocie

Aktualizacja: 11.04.2011

Bezrobocie rejestrowane w marcu zmniejszyło się w stosunku do lutego 2011 r. o 0,1 pkt proc. i wyniosło 13,1%. Spadek stopy bezrobocia odnotowano w 11 województwach, przy czym najsilniejszy w opolskim (o 0,4 punktu), w trzech województwach bezrobocie utrzymało się na tym samym poziomie, a w łódzkim i mazowieckim minimalnie (o 0,1 punktu) wzrosło. Najniższa stopa bezrobocia była w województwie wielkopolskim (9,8%), a najwyższa w warmińsko-mazurskim (21,4%). »

PIT za 10 zł może okazać się znacznie droższy

Aktualizacja: 09.05.2011

Nie warto korzystać z najtańszych ofert rozliczania i wypełniania PIT-ów. Takie ogłoszenia publikują najczęściej osoby, które nie mają uprawnień do wypełniania deklaracji podatkowych. A za błędy w zeznaniach podatkowych odpowiada zawsze (odsetki, grzywna) podatnik. Stąd PIT za 10 zł może nas kosztować znacznie więcej, jeżeli fiskus znajdzie w nim błąd. »

Początek tygodnia na rynkach bez rewolucji

Aktualizacja: 11.04.2011

W piątek w dalszym ciągu wspólna waluta umacniała się. Notowania eurodolara pod koniec tygodnia osiągnęły wartość 1,4487. Dzisiaj, podczas sesji azjatyckiej, kurs EUR/USD uplasował się w przedziale 1,4440-1,4480. »

Narzucanie cen przez dostawcę to nieuczciwa praktyka

Aktualizacja: 11.04.2011

Praktyki ograniczające konkurencję są zakazane przez prawo antymonopolowe. Istnieją jednak pewne wyjątki. O tym, czy m.in. narzucanie cen przez dostawcę to nieuczciwa praktyka dyskutowano w ramach Środkowoeuropejskiej Inicjatywy Współpracy Organów ds. Konkurencji (CECI) »

Łatwiej o kredyt technologiczny dla firm

Aktualizacja: 11.04.2011

Nawet 1 mln euro na zakup i wdrożenie nowoczesnych technologii mogą otrzymać przedsiębiorcy. Ułatwienia w pozyskiwaniu środków w formie tzw. kredytu technologicznego wprowadza nowelizacja ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej. Prezydent podpisał ją 7 kwietnia br. »

Ile cukru można kupić za minimalną godzinową stawkę płacy w 2011 roku?

Aktualizacja: 08.04.2011

W ostatnich tygodniach marca 2011 roku ceny cukru zaczęły szybko rosnąć. Zobaczmy więc ile cukru można nabyć za wynagrodzenie minimalne (1 386 PLN). Przy obecnej cenie 1 kg cukru – około 5,50 zł, za godzinową stawkę można kupić 1,50 kg tego cennego dzisiaj produktu. »

Ważą się losy amerykańskiej administracji

Aktualizacja: 08.04.2011

Wczoraj wieczorem w Białym Domu miało miejsce specjalne posiedzenie, podczas którego powinny zapaść konkretne decyzje w kwestii budżetu USA na bieżący rok. Niestety Demokratom i Republikanom nie udało się dojść do żadnego konsensusu. Obradujących nie był w stanie pogodzić nawet prezydent Obama. »

Firmy zażądają jednolitych interpretacji?

Aktualizacja: 08.04.2011

W ramach pakietu deregulacyjnego Ministerstwo Gospodarki proponuje, aby obywatele i przedsiębiorcy mogli występować do Ministra Finansów o zmianę indywidualnej interpretacji przepisów podatkowych. Izby skarbowe na analogiczne pytania podatników udzielają sprzecznych odpowiedzi. »

Ukraina wpuści polskie urządzenia chłodnicze

Aktualizacja: 08.04.2011

Ukraina zakończyła postępowanie ochronne przed nadmiernym importem urządzeń chłodzących i zamrażających z Unii Europejskiej. Sprawa dotyczy m.in. polskich przedsiębiorców. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama