reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Ministerstwo Gospodarki za legalnością faktur wysyłanych mailem

Aktualizacja: 21.07.2010

Ministerstwo Gospodarki opowiedziała się za wprowadzeniem w życie postulatu przedsiębiorców o dopuszczenie do obrotu gospodarczego faktur VAT, które są drukowane po otrzymaniu drogą elektroniczną, a nie są e-fakturą z podpisem elektronicznym. »

Rozliczanie strat w PIT według Ministra Finansów

Aktualizacja: 29.07.2010

Minister Finansów w odpowiedzi na interpelację poselską udzielił wyjaśnień odnośnie zasad rozliczania strat przez podatników podatku dochodowego od osób fizycznych. »

Spadki na giełdzie winą Amerykanów

Aktualizacja: 20.07.2010

Expander podsumował najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia (12-18.07.2010r.) oraz przedstawił przewidywania na najbliższą przyszłość. Jak wynika z tygodniowego przeglądu rynków, wśród inwestorów panował niepoprawny optymizm, którego wydawało się nic nie mogło zachwiać… aż do słabego odczytu indeksu Michigan. »

Zmiany na rynku telekomunikacyjnym

Aktualizacja: 20.07.2010

Nowelizacja ustawy Prawo telekomunikacyjne z dnia 29 kwietnia 2010 r. spowoduje rozszerzenie praw abonentów niebędących stroną umowy pisemnej o świadczenie usług telekomunikacyjnych. »

Rosnąca produkcja

Aktualizacja: 20.07.2010

Produkcja przemysłowa była w ubiegłym miesiącu wyższa o 14,5 proc w stosunku do czerwca 2009 r. W porównaniu z majem 2010 r. zwiększyła się natomiast o 7 proc. »

Czeka nas gorączka zbiorowych pozwów

Aktualizacja: 19.07.2010

Przedsiębiorcy po cichu mówią o 19 lipca 2010 roku: czarny poniedziałek. Dziś wchodzi w życie ustawa o pozwach zbiorowych. – To początek prawdziwej lawiny – przewiduje Paweł Pietkiewicz, partner w kancelarii CMS Cameron McKenna. »

Przedsiębiorcy nie mogą przetrzymywać dowodów osobistych klientów

Aktualizacja: 19.07.2010

Przedsiębiorcy prowadzący wakacyjne kurorty muszą pamiętać o ochronie danych osobowych. Hotele nie mają prawa brać w zastaw dowodów osobistych klientów. »

Jakie zmiany w ustawie o PPP

Aktualizacja: 16.07.2010

Przedsiębiorca wybrany do projektu partnerstwa publiczno-prywatnego na zasadach koncesji będzie musiał wybrać podwykonawców, stosując przetarg. »

Czy jesteś pracowity jak przeciętny Polak?

Aktualizacja: 16.07.2010

W 2009 roku statystyczny Kowalski przepracował 2 015 godzin rocznie. Na pierwszym miejscu znaleźli się mieszkańcy Korei Południowej z wynikiem 2 074 godzin, którzy od 5 lat próbują przystosować się do 5-dniowego tygodnia pracy. »

UOKiK kontroluje producentów czekolady i win

Aktualizacja: 16.07.2010

13,3 proc. wyrobów czekoladowych oraz 6,2 proc. wyrobów winiarskich wzbudziło zastrzeżenia Inspekcji Handlowej w trakcie kontroli prowadzonych na zlecenie UOKiK. »

Gospodarka Chin zaczyna zwalniać

Aktualizacja: 16.07.2010

Proces globalizacji spowodował, że problemy ekonomiczne, niczym pandemia, przenoszą się z jednego kraju na drugi. Po Stanach Zjednoczonych, które zażegnały prawdopodobnie widmo katastrofy, nadeszła pora na gospodarkę Chin. Azjatycki tygrys, który do tej pory dobrze znosił światowe spowolnienie gospodarcze, zaczyna niedomagać. »

Nabór wniosków o dofinansowanie e-firm

Aktualizacja: 16.07.2010

Polska Agencja Rozwoju przedsiębiorczości od 30 lipca rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usługi w dziedzinie gospodarki elektronicznej. »

Przedsiębiorcy budują elektrownie wiatrowe

Aktualizacja: 15.07.2010

Przedsiębiorcy uzyskali kolejne koncesje na wytwarzanie energii w elektrowniach wiatrowych. Łączna moc tego rodzaju odnawialnych źródeł energii osiągnęła stan ponad 1000 megawatów (MW). »

Firmy gromadzą środki

Aktualizacja: 15.07.2010

Depozyty gospodarstw domowych w czerwcu br. w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły o 1,3 proc., zaś przedsiębiorstw o 3,5 proc. Wolno rośnie wartość kredytów zaciągniętych przez firmy. W czerwcu zwiększyły one zadłużenie w sektorze finansowym tylko o 0,7 proc. - podał NBP. »

Jak trybunał oceni przepisy różnicujące wiek emerytalny

Aktualizacja: 14.07.2010

15 lipca Trybunał Konstytucyjny orzeknie czy przepisy różnicujące wiek emerytalny kobiet i mężczyzn są zgodne z konstytucją. Obecnie wiek emerytalny mężczyzn wynosi 65 lat, a kobiet 60. Z wnioskiem w tej sprawie wystąpił do Trybunału Rzecznik Praw Obywatelskich. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama