| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zamówienia publiczne > ABC zamówień publicznych > Przelicznik euro do zamówień publicznych 2012

Przelicznik euro do zamówień publicznych 2012

Od 1 stycznia 2012 roku obowiązuje nowy przelicznik z euro na złote do zamówień publicznych. Ile wynosi nowy średni kurs złotego w zamówieniach publicznych?

Dotychczasowe wartości progów unijnych na potrzeby zamówień publicznych obowiązywały od 1 stycznia 2010 roku. Od 1 stycznia 2012 roku wartości progów unijnych zostały podniesione. Zmienił się także przelicznik z euro na złote.

Dotychczasowy średni kurs złotego do euro został ustalony na poziomie 3,8390. Od 1 stycznia 2012 roku przelicznik z euro na złote na potrzeby zamówień publicznych wynosi 4,0196.

Polecamy: Progi unijne w zamówieniach publicznych 2012

Zgodnie natomiast z treścią rozporządzenia w sprawie kwot wartości zamówień oraz konkursów progi unijne od 1 stycznia 2012 wynoszą dla zamówień:

 1. udzielanych przez zamawiających z sektora finansów publicznych, w rozumieniu przepisów o finansach publicznych, z wyłączeniem uczelni publicznych, państwowych instytucji kultury, państwowych instytucji filmowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz ich związków, jednostek sektora finansów publicznych, dla których organem założycielskim lub nadzorującym jest jednostka samorządu terytorialnego, a także udzielanych przez zamawiających będących państwowymi jednostkami organizacyjnymi nieposiadającymi osobowości prawnej:
  1. 130.000 euro - dla dostaw lub usług,
  2. 5.000.000 euro - dla robót budowlanych;
 2. udzielanych przez zamawiających innych niż wyżej wymienieni, z wyjątkiem zamówień sektorowych:
  1. 200.000 euro - dla dostaw lub usług,
  2. 5.000.000 euro - dla robót budowlanych.
 3. sektorowych:
  1. 400.000 euro - dla dostaw lub usług,
  2. 5.000.000 euro - dla robót budowlanych.
 4. dla konkursów:
  1. przeprowadzanych przez zamawiających sektora finansów publicznych, w rozumieniu przepisów o finansach publicznych, z wyłączeniem uczelni publicznych, państwowych instytucji kultury, państwowych instytucji filmowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz ich związków, jednostek sektora finansów publicznych, dla których organem założycielskim lub nadzorującym jest jednostka samorządu terytorialnego, a także udzielanych przez zamawiających będących państwowymi jednostkami organizacyjnymi nieposiadającymi osobowości prawnej - 130.000 euro;
  2. przeprowadzanych przez zamawiających innych niż wyżej wymienieni i nieprzeprowadzanych przez zamawiających udzielających zamówień sektorowych - 200.000 euro;
  3. przeprowadzanych przez zamawiających udzielających zamówień sektorowych - 400.000 euro.

Polecamy: Jak ustalić wartość przedmiotu zamówienia?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Systim

Księgowość przez Internet – online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK