| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Serwis komputerowy > Sklep z grami komputerowymi - pomysł

Sklep z grami komputerowymi - pomysł

Sprzedaż oryginalnych gier komputerowych, pomimo szerzącego się piractwa, jest dobrym pomysłem na biznes. Szczególnie jeśli otworzymy salon w dobrym punkcie i dodatkowo połączymy go ze sklepem internetowym. Pomimo ogromnej skali piractwa, nielegalnego ściągania z sieci gier, to jednak legalna sprzedaż tego typu produktów ma się całkiem dobrze.

To co jest ważniejsze w tym biznesie to pasja i zainteresowanie grami, wiedza dotycząca nowości, wszelkich aktualności, sprzętu. Nie jest łatwo dorównać prawdziwym zapaleńcom i pasjonatom i zaoferować im coś szczególnego czego jeszcze nie mają, ale to właśnie sprawić może napływ dobrych klientów i zainteresowanie ofertą.

Dobrze jest myśląc o otwarciu sklepu z grami komputerowymi od razu pomyśleć o założeniu sklepu internetowego, gdyż warto pamiętać, że tradycyjny sklep ma jednak spore ograniczenia jeśli chodzi o dotarcie do klienta. Sklep internetowy niewątpliwie pomaga w dużym zakresie zwiększyć obszar działania.

Na pewno będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami a także nawiązanie kontaktów z dodatkowymi przedsiębiorcami (np. dobra, niedroga i szybka firma kurierska, która będzie sprawnie obsługiwała wysyłkę zakupionego towaru) ale niewątpliwie warto włożyć trochę więcej wysiłku aby osiągnąć sukces.

Oczywiście planując otwarcie sklepu z grami komputerowymi warto szczególnie na początku zaopatrzyć się w najpopularniejszy segment, tak gdzie możemy mieć najwięcej potencjalnych klientów, gier na komputery osobiste czy tez najpopularniejsze konsole. Warto jednak pamiętać o tych miej popularnych i np. oferować ich sprzedaż na specjalne zamówienie, tak aby od początku klient widział nasze zaangażowanie i możliwość kupienia tego czego potrzebuje. Nie da się ukryć, że od początku tej działalności przed nami trudna walka o klienta.

Mając pomysł na ten biznes, trzeba znaleźć na początku dobry lokal. Następnie przygotować interesującą stronę internetową. Dalej warto pomyśleć o dobrej reklamie szczególnie na początku kiedy sklep nie jest jeszcze znany, trzeba pokazać jego istnienie klientom. Pamiętaj aby reklamować wszystkie elementy działalności sklep tradycyjny wraz ze sklepem internetowym. Taka „mieszanka” będzie na pewno interesująca dla potencjalnych klientów.

Dobrym pomysłem może być stworzenie możliwości klientom zakupów na raty, taka forma sprzedaży może spowodować, że znajdziesz klientów którzy w innych warunkach nie byliby w stanie kupić tego czego chcą.

Jeśli uruchomisz sklep internetowy, pomyśl o umowie z dobrą firmą kurierską, szybkie dotarcie towaru do klienta, zdecydowanie zwiększy jego zadowolenie ze świadczonych przez Ciebie usług.

Inną możliwością jest zorganizowanie w ramach sklepu wypożyczalni gier. Może to być np. wypożyczalnia starszych gier, czy starszych wersji gier tak aby zachęcić klientów a jednocześnie nie obniżyć drastycznie sprzedaży.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kalicińska

Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »