| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Serwis komputerowy > Serwis komputerowy - lokal

Serwis komputerowy - lokal

Przy świadczeniu tego typu usług nie zawsze niezbędny będzie specjalny lokal. Jeżeli zamierzasz prowadzić obsługę osób fizycznych, ewentualnie kilku małych firm prawdopodobnie wystarczy pokój we własnym domu.

Ale jeżeli zamierzać działać w sposób bardziej zaawansowany to niezbędne będzie:
• Ogólnodostępne biuro (najlepiej z niewielkim zapleczem) - Stałe biuro firmy w postaci siedziby jest na pewno przydatne, poprawia komunikację z klientami oraz pozwala na świadczenie pewnych usług dodatkowych w rodzaju sklepiku bądź prowadzenia szkoleń poza siedzibą klienta.
• Miejsce na Serwer – jest to nie tylko oszczędność jeśli chodzi o prowadzenie firmowej strony internetowej, ale również okazja do prowadzenia usług takich jak tzw. hosting czyli wynajem "miejsca" w Internecie mogącego być wykorzystanym na przykład na prowadzenie stron internetowych dla klientów.

Poszukaj miejsca w dobrej okolicy, ale ponieważ większość usług będziesz wykonywał raczej u klienta nie jest potrzebne super prestiżowe miejsce, może być lekko na uboczu, w tańszej okolicy, ważniejsze aby biuro było przystosowane do Twoich potrzeb, aby było miejsce na ewentualną naprawę zabranego od klienta sprzętu, miejsce na bezpieczne przechowywanie sprzętu (będziesz za sprzęt odpowiedzialny).

Tak więc bardziej niż prestiż miejsca będzie Ci potrzebna umowa z firmą ochroniarską, która zapewni Ci większy poziom bezpieczeństwa biura, gdy nikogo w nim nie będzie.

Polecamy: Jak założyć firmę

Polecamy: Jak wybrać formę opodatkowania firmy

Polecamy: Karta podatkowa - poradnik użytkownika

Szukając miejsca na biuro pamiętaj, że Ty i ewentualni Twoi pracownicy będziecie spędzać sporo czasu. Tak więc lokal powinien być wyposażony w toaletę i odosobnione miejsce (niekoniecznie oddzielne pomieszczenie, może być wnęka) gdzie można postawić czajnik, kubki, talerze, ewentualnie małą lodówkę, kuchenkę mikrofalową.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Dyja

Ekspert w zakresie giełdy i rynków kapitałowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »