| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Serwis komputerowy > Serwis komputerowy - pomysł

Serwis komputerowy - pomysł

W dzisiejszych czasach w zasadzie nikt już nie może sobie wyobrazić życia bez komputera, tak w firmie jak i w domu. Dlatego też w przypadku, gdy komputer nagle przestaje działać chcemy by ktoś szybko go naprawił.

Komputer i sprzęty z nim związane (np. drukarki, skanery i inne) stały się nieodzowną i niezbędną częścią życia wielu osób. Z komputerów korzystają różne grupy od uczniów, studentów, gospodyń domowych, osób starszych, po wielkie i małe firmy często korzystające z super profesjonalnego sprzętu i najnowszej technologii.

Wiele osób korzystających z komputerów mniej lub bardziej profesjonalnie dla własnej przyjemności zdobywa szeroką wiedzę z zakresu informatyki i nowych technologii. Nawet nie mając wykształcenia informatycznego są w stanie, korzystając na co dzień z komputera, rozwiązać pojawiające się problemy.

Cały czas powstają nowe specjalistyczne programy do obsługi np. dla coraz to innych grup zawodowych, powstają programy dla księgowych, prawników, tłumaczy, inżynierów, architektów, grafików. Rodzi się więc konieczność profesjonalnego instalowania i koordynowania działania tych programów a dla firm zarządzania funkcjonującymi sieciami czy wręcz najpierw tworzenie ich. 

Jednakże korzystanie ze sprzętu komputerowego niesie ze sobą też zagrożenia i sytuacje wręcz dramatyczne utraty ważnych danych przy awarii sprzętu czy zainfekowania wirusem. Wtedy staje się niezbędna pomoc specjalisty, który odzyska utracone dane, naprawi sprzęt, zarchiwizuje dużą ilość danych.

Potrzeba korzystania z usług profesjonalistów z tej dziedziny stale rośnie. Szczególnie, że nie dysponujemy w Polsce zbyt dobrą obsługą w tym zakresie. Jeżeli ktoś otworzy profesjonalną firmę usług komputerowych ma dużą szansę po pewnym czasie zyskać stałych klientów i odnieść sukces. 

Trzeba jednak zacząć od rozsądnej oceny własnych możliwości. Czy jesteś w stanie zając się obsługa firm, założyć poważną działalność, zatrudnić pracowników. Czy też skupisz się, przynajmniej na początku na samodzielnej obsłudze klientów indywidualnych i niewielkich firm działających w Twojej okolicy? Oto pierwszy wybór przed jakim staniesz planując swoją działalność.

Co jest potrzebne?

Największym wyzwaniem dla osoby, która chce zacząć działalność w tym biznesie jest posiadanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności w zakresie obsługi i naprawy kompterów. Niezbędne, wymagane umiejętności będą zależały od skali świadczonych usług. 

Zazwyczaj działalność małej firmy usługowej zaczyna się od bezpłatnej pomocy niesionej rodzinie i znajomym na zasadzie przysługi. Gdy pomoc taka okazuje się być wartościową, to niejednokrotnie zaczyna się myśleć o profesjonalnym udzielania pomocy za konkretne pieniądze. 

Polecamy: Jak założyć firmę

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paul Ostrowski

Adwokat i notariusz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »