reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Gospodarstwo agroturystyczne > Gospodarstwo agroturystyczne - finansowanie

Gospodarstwo agroturystyczne - finansowanie

Fundusze na stworzenie lub rozwój gospodarstwa agroturystycznego można pozyskać ze środków unijnych lub po prostu z kredytu.

Wiele informacji na temat kredytów i dotacji unijnych znajdziesz na poniżej podanych adresach stron internetowych instytucji, które udzielają kredytów, dotacji unijnych na dofinansowanie założenia gospodarstwa agroturystycznego. Na podanych stronach znajdziesz wszelkie niezbędne informacje o warunkach i możliwościach otrzymania takiego wsparcia.

www.arimr.gov.pl

www.minrol.gov.pl

www.agro-info.org.pl

www.efrwp.com.pl

www.funduszmikro.pl


Kredyty

Pamiętaj, że będąc rolnikiem możesz zwrócić się do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w celu otrzymania dopłaty do kredytu na modernizację gospodarstwa i stworzenie dodatkowego źródła dochodu, jakim jest prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego.

Kredyt może zostać udzielony na następujące cele:
1. adaptację i remont budynków mieszkalnych i gospodarskich, pod warunkiem, że budynki te są lub będą przeznaczone na świadczenie usług agroturystycznych,
2. modernizację budynków mieszkalnych, w tym na zakładanie instalacji kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, wody, gazu,
3. urządzanie pól namiotowych, w tym sanitariatów i doprowadzenie wody, a także na realizację przedsięwzięć związanych z działalnością weterynaryjną, taką jak:
- modernizację i adaptację pomieszczeń,
- zakup urządzeń i narzędzi związanych bezpośrednio ze świadczeniem usług weterynaryjnych.

Aby uzyskać kredyt należy przygotować plan przedsięwzięcia, pozyskać pozytywną opinię Ośrodka Doradztwa Rolniczego właściwego dla miejsca realizacji przedsięwzięcia, na końcu złożyć w banku wniosek o kredyt wraz z planem przedsięwzięcia, pozytywna opinią Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz kompletem dokumentów wymaganych przez bank.

Zobacz: Dofinansowanie na rozwój firmy 2014 - 2015 r.

Anna Konarzewska-Żuczek

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Jaranowska

Specjalista do spraw kampanii linków sponsorowanych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama