REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Weź udział w warsztatach zrównoważonego rozwoju dla MŚP. Trwają zapisy

Weź udział w warsztatach zrównoważonego rozwoju dla MŚP. Trwają zapisy
Weź udział w warsztatach zrównoważonego rozwoju dla MŚP. Trwają zapisy

REKLAMA

REKLAMA

Uczestnicy spotkań poszerzą i uporządkują wiedzę na temat odpowiedzialnego biznesu, dowiedzą się, jak strategia CSR może stać się źródłem innowacji w firmie, a także otrzymają indywidualne wskazówki i przećwiczą praktyczne narzędzia do stosowania w biznesie na co dzień.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) oraz partnerami regionalnymi przygotowało dla przedsiębiorców z sektora MŚP cykl bezpłatnych warsztatów dotyczących zrównoważonego rozwoju.

REKLAMA

Polecamy: Nowe technologie w pracy księgowych\

Cel warsztatów

Pomysł na realizację warsztatów powstał w grupie roboczej do spraw innowacji na rzecz zrównoważonego rozwoju działającej przy Zespole do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw. Zespół i jego grupy robocze tworzą platformę współpracy administracji rządowej z partnerami reprezentującymi różne środowiska społeczno-gospodarcze. Celem ich działania jest wypracowanie praktycznych instrumentów wsparcia dla biznesu i innych organizacji w upowszechnianiu zasad odpowiedzialnego biznesu i transformacji w kierunku zrównoważonego rozwoju. Prace grupy roboczej, która przygotowała warsztaty, koordynuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. 

Terminy warsztatów

W tym roku warsztaty odbędą się w pięciu miastach:

  • 11 września w Gdańsku, Stadion Energa Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
  • 17 września w Krakowie, Krakowski Park Technologiczny, ul. Podole 60 
  • 23 września w Łodzi, sala konferencyjna GPI FE, ul. Moniuszki 7/9 
  • 29 września w Szczecinie, Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny Technopark Pomerania, ul. Cyfrowa 4 
  • 1 października w Zielonej Górze, Sala Kolumnowa Sejmiku Województwa Lubuskiego, ul. Podgórna 7

Program warsztatów

Program warsztatów będzie dotyczył znaczenia innowacji dla zrównoważonego rozwoju i możliwości wykorzystania wsparcia na projekty innowacyjne ważne z punktu widzenia regionu, w którym będą odbywać się warsztaty.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Trwa rejestracja na każdy z pięciu warsztatów, a przedsiębiorcy zainteresowani pierwszym spotkaniem w Gdańsku mogą zgłaszać się do 8 września.

W organizację warsztatów zaangażowały się także podmioty z poszczególnych regionów: administracja samorządowa, organizacje branżowe i liderzy biznesowi. Taka współpraca pozwala na dotarcie z wiedzą i przykładami z sukcesem wdrożonych praktyk bezpośrednio do lokalnych przedsiębiorców. 

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej chce przeprowadzić warsztaty we wszystkich województwach w Polsce. W 2021 roku spotkania są planowane w kolejnych 11 regionach.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CPK w zakresie lotniska jest na półmetku projektowania, kolejne etapy związane z budową po pozyskaniu finansowania

Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego Filip Czernicki podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej poinformował, że po pierwszych analizach rekomendacje są u pana ministra i premiera i czekamy na decyzję, która w dużej mierze da nam impuls i zastrzyk. Większość zleceń i obowiązków, które ciążyły spółce są realizowane, ale do rozpoczęcia kolejnych etapów przedsięwzięcia trzeba pozyskać finansowanie.

Żeby proces inwestycyjny był sprawniejszy fundusz kolejowy musi mieć mechanizm stabilizacji tak jak fundusz drogowy

Podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Piotr Malepszak ocenił, że jeżeli chodzi o kwestię finansowania branży, fundusz kolejowy musi mieć mechanizm jak w funduszu drogowym, żeby iść w normalność. Nie widzę innej podstawy dla zachowania normalności, ten mechanizm stabilizacji jest absolutną koniecznością.

Sektor finansowy jednym z bardziej zainteresowanych wykorzystaniem Gen-AI

Jego przedstawiciele – w tym także z Polski – widzą w tej technologii dużo korzyści. Jak radzić sobie z wyzwaniami, a także generować pomysły, które są później realizowane?

Wprowadzenie w Polsce systemu kaucyjnego w styczniu 2025 r. wymaga wprowadzenia i korzystania z recyklomatów

Przedstawiciele firm produkujących tzw. recyklomaty podczas debaty eksperckiej „Technologia w służbie ochrony środowiska” dyskutowali o stanie przygotowań do uruchomienia już za kilka miesięcy polskiego systemu kaucyjnego. 

REKLAMA

Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

Zorza polarna, wiatr słoneczny, burza geomagnetyczna. Dlaczego warto znać prognozę kosmicznej pogody

Badania kosmicznej pogody, w tym aktywności Słońca będą coraz bardziej potrzebne - twierdzi prof. Iwona Stanisławska z Centrum Prognoz Heliogeofizycznych w CBK PAN. Dlaczego? Bo wpływ tych zjawisk na życie na Ziemi i funkcjonowanie naszej cywilizacji jest znaczący. Tym bardziej, że naukowcy potrafią przygotowywać coraz lepsze prognozy, pozwalające unikać wielu problemów z wpływem pogody kosmicznej na telekomunikację, nawigację i infrastrukturę.

Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

REKLAMA

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

REKLAMA