| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

236 mln zł z funduszy UE dla e-przedsiębiorców

Aktualizacja: 03.03.2010

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zwiększyło o 100 mln zł pulę środków unijnych dla przedsiębiorców, którzy pod koniec października ub.r. złożyli wnioski o dofinansowanie swoich pomysłów na elektroniczny biznes. Zamiast 135 przyznano im 236 mln zł. »

Będzie likwidacja odrębnego postępowania gospodarczego

Aktualizacja: 02.03.2010

Przedsiębiorców czeka likwidacja odrębnych postępowań gospodarczych, co może przyczynić się do wydłużenia dochodzenia przez nich roszczeń. »

Podatki ograniczają wejście spółek na giełdę

Aktualizacja: 02.03.2010

Bez zmian w zakresie opodatkowania zysków w spółkach komandytowo-akcyjnych spółki te nie mogą zadebiutować na giełdzie. »

Fundusze pożyczkowe bez podatku dochodowego

Aktualizacja: 02.03.2010

Kwoty otrzymane od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na powiększenie funduszy pożyczkowych będą zwolnione z podatku dochodowego. »

Polska nadrabia spóźnienie w implementacji dyrektywy usługowej

Aktualizacja: 02.03.2010

Polska kończy prace nad implementacją unijnej dyrektywy usługowej, która powinna była wejść w życie w grudniu ubiegłego roku. Pod koniec marca będziemy gotowi do wcielenia jej w życie - powiedział podsekretarz stanu Ministerstwa Gospodarki Marcin Korolec. »

200 tys. euro z unijnego programu dla innowacyjnej firmy

Aktualizacja: 02.03.2010

200 tys. euro z unijnego projektu "Kapitał dla energii" otrzyma powstająca w Katowicach firma, oferująca innowacyjne technologie produkcji szyb i okien dla energooszczędnych budynków. To pierwszy podmiot, dofinansowany w ramach tego programu. »

Nowelizacja ustaw o VAT oraz o CIT i PIT

Aktualizacja: 02.03.2010

Rząd przyjął we wtorek projekty nowelizacji ustaw podatkowych o VAT, CIT i PIT, dostosowujące przepisy do aktualnych klasyfikacji statystycznych oraz wskazując zakres zwolnionych z VAT usług edukacyjnych, zarządzania, udzielania pożyczek. »

Zamiast inwestować, firmy będą dopłacać podatek

Aktualizacja: 01.03.2010

Zapowiadane przez resort finansów zmiany interpretacji przepisów o VAT i kontrole urzędników skarbowych uderzą głównie w małe firmy, które zamiast inwestować będą musiały płacić dodatkowy podatek - uważa ekspert Centrum im. Adama Smitha Ireneusz Jabłoński. »

Firmy wpłaciły 18 mln zł na emerytury pomostowe

Aktualizacja: 01.03.2010

Tylko dwóm tysiącom osób ZUS przyznał w ubiegłym roku emerytury pomostowe. Firmy nie chcą płacić składek za pracowników, którzy mogą nie skorzystać z nowych świadczeń. Związkowcy krytykują sposób ustalania wykazu stanowisk uprawniających do tzw. pomostów. »

Biura informacji gospodarczej będą miały nowych klientów

Aktualizacja: 01.03.2010

Szefowie biur informacji gospodarczej zacierają ręce: niebawem do ich rejestrów trafi kilka milionów nowych wpisów o dłużnikach. Przychody największych biur mogą wzrosnąć o połowę. »

Jeszcze w tym roku wnioski o unijne dotacje przez internet

Aktualizacja: 01.03.2010

Jeszcze w tym roku wnioski o dofinansowanie e-usług będzie można złożyć przez internet - zapowiada prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak. W tym roku PARP ogłosi 15 konkursów z programu Innowacyjna Gospodarka. »

Biurokratyczne przepisy kodeksu pracy utrudniają działalność firm

Aktualizacja: 26.02.2010

Firmy mają problem ze stosowaniem biurokratycznych przpisów kodeksu pracy, które hamują rozwój przedsiębiorczości. Regulacje te wymagają dostosowania do szybko zmieniających się warunków na rynku pracy. »

Spółka informuje o przekazaniu dokumentów

Aktualizacja: 26.02.2010

Spółka, która odda zbiory księgowe na przechowanie firmie zewnętrznej, musi powiadomić o tym urząd skarbowy w ciągu 15 dni od wydania dokumentów. »

W 2013 roku nie będzie już papierowych deklaracji

Aktualizacja: 26.02.2010

W 2013 roku przedsiębiorca uzyska możliwość dokonywania wszystkich czynności w kontakcie ze Służbą Celną w drodze elektronicznej. »

Proponowana przez resort finansów nowela VAT szkodliwa dla biznesu

Aktualizacja: 01.03.2010

Przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt nowelizacji ustawy o VAT, który we wtorek ma trafić pod obrady rządu, zawiera przepisy niegodne z regulacjami unijnymi i szkodliwe dla biznesu - ostrzegła w poniedziałek Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria JKP Adwokaci we Wrocławiu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »