| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty umocnił się po południu do dolara i euro

Złoty umocnił się po południu do dolara i euro

Złoty umocnił się dzięki zleceniom klientowskim, w drugiej części dnia kurs był stabilny i dealerzy nie spodziewają się większych zmian do końca dnia. Rynek czeka na istotne dla kształtu polityki pieniężnej dane o produkcji za czerwiec, które GUS poda we wtorek.

Około 14.40 za euro płacono 4,12 wobec 4,13 zł na zamknięciu w piątek, zaś dolara wyceniano na 3,4150 zł w porównaniu do 3,43 zł w piątek. Odchylenie od parytetu wynosiło 11,2 proc. po mocnej stronie."Złoty dobrze rozpoczął tydzień, umocnił się dzięki zleceniom klientowskim i do dolara, i wobec euro. Teraz jest stabilny" - powiedział dealer jednego z banków."Rynek czeka na dane, m.in. o produkcji przemysłowej w czerwcu. Te informacje będą miały bezpośredni wpływ na oczekiwania dotyczące obniżek stóp procentowych" - powiedział Marek Wołos z TMS.Na rynku obligacji rentowności nieznacznie spadły. Około 14.40 rentowność dwuletnich obligacji wynosiła 4,36 proc. w porównaniu do 4,38 proc., pięcioletnich 4,62 w porównaniu z 4,64 proc., a dziesięcioletnich 4,67 wobec 4,68 proc."Sesja jest bardzo spokojna, rentowności spadły za rynkami bazowymi. Rynek czeka na produkcję" - powiedział Błażej Wajszczuk z BGŻ.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Duchnowska

certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, mediator rodzinny, specjalista w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »